Iğdır Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Iğdır Otogarı
place
Emek Mah. Aydoğan Cd., 76000 Merkez/Iğdır
local_phone
+904762286901

Iğdır

Iğdır Terminali Hakkında

Iğdır Terminali içerisinde hizmet veren yerel ve ulusal otobüs firmaları, yolcuların Türkiye’nin her ilinin yanı sıra Azerbaycan ve İran şehirlerine de ulaşmasını sağlıyor. Geniş bir alanı kapsayan, modern bir tasarıma sahip olan ve her gün yüzlerce yolcuya hizmet veren terminalde geniş kapalı ve açık bekleme alanları, Doğu Anadolu lezzetlerini tadabileceğiniz bir restoran, çay ve kahve içebileceğiniz bir kafe, mescitler, emniyet kabinleri, ATM ve hediyelik eşya mağazaları bulunuyor. Şehirler arası ve ilçe otobüs peronları bulunan Iğdır Terminali’nde bütün çevre köylere de minibüs bulabilirsiniz.

Iğdır Terminali’nde her gün başta Kars, Ağrı, Erzurum ve Van gibi komşu şehirler olmak üzere pek çok şehre her saat başı otobüs bulunuyor. Yolcuların terminalden ilçe merkezine rahatça ulaşabilmesi için de pek çok ulaşım aracı sunuluyor.

Şehir Merkezinden Iğdır Otogarı'na Ulaşım

Şehrin tam merkezinde kalan Iğdır Terminali’ne pek çok yerleşim bölgesinden yürüyerek erişebilirsiniz. Yürümek istemeyen yolcular için ise kentte servis, minibüs ve taksiler hizmet veriyor. 

Yolcu Servisleri 

Türkiye’nin farklı şehirleri ile Iğdır arasında sefer düzenleyen otobüs firmalarının servisleri yolculara ücretsiz şehir içi ulaşım imkanı sunuyor. Otobüslerin hareket saatinden önce kalkan servislerle merkezde yer alan otobüs terminaline ulaşım hayli kısa sürüyor.

Minibüs   

Iğdır kent merkezinde yer alan otobüs terminaline sadece birkaç dakika içinde yürüyebilirsiniz. Ağır bavullarla beraber yürümek istemeyenler veya daha uzaktan gelenler ise kentte sürekli olarak çalışan minibüsleri kullanarak terminale kadar erişebilirler. 

Taksi 

Iğdır şehir merkezinde bulunan taksi duraklarından araç çağırarak tam zamanında terminale doğru yola çıkabilirsiniz. Son derece kısa süren taksi yolculuğu için ödenmesi gereken ücret de oldukça düşük.  

Otobüs 

Iğdır’da terminal yönüne otobüs hattı mevcut değil. Buna karşın yakın kasaba veya köylerden buraya gelirken bu araçlardan yararlanabilirsiniz. Yıl boyunca civar yerleşimlerden yolcu taşıyan otobüslerin hareket saatlerini ise doğrudan sürücülerden öğrenmek mümkün. 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less