Ağrı Otobüs Bileti Ara

Ağrı Hakkında

Ağrı Hakkında

Ağrı, 5.137 metre yükseklikteki Ağrı Dağı manzaraları ve burada yapılan dağcılık sporuyla ilgi çekiyor. Pek çok efsaneye konu olan Ağrı Dağı hakkında belki de en bilinen efsane, bu görkemli dağın büyük tufandan sonra Nuh’un Gemisi’ne ev sahipliği yaptığıdır.

Ağrı İshak Paşa Sarayı, Türkiye’nin en önemli saraylarından birisi olarak görülmeye değer. Yüksek bir tepe üzerine kurulan İshak Paşa Sarayı, Osmanlının son dönemlerinde yapılan sarayların en ünlüsü. Osmanlı mimarisinin büyüleyici bir örneğini sunan İshak Paşa Sarayı, imparatorluğun son simgesel anıtı olarak dünyanın dört bir yanından ziyaretçi çekiyor.

Ağrı’da en çok ilgi çeken yerlerden birisi olan Dambat Çermiği, Ağrı merkezine sadece 10 dakika uzaklıkta bir şifa merkezi ve Murat Nehri'nin kıyısında yerden fışkıran kükürtlü şifalı suları ile ünlü. Şifa arayan binlerce insanı kendine çeken bu kükürtlü suların başta cilt rahatsızlıkları olmak üzere pek çok rahatsızlığa iyi geldiği biliniyor.

Ağrı, ülkemizin en zengin mutfak kültürlerinden birisine sahip. Şehrin en ünlü yemeği olan saç kavurma dışında lezzetli yalancı köfteleri, deveci çorbası ve çiriş ketesi gibi yöreye özgü yemekler de mutlaka tadılması gereken yemekler arasında. Ağrı, yemekleri kadar el sanatlarıyla da ilgi çeken bir şehir. Ağrı merkezinde kilim, keçe ve el işi halılar gibi el emeği ürünleri satan kapalı çarşılar bulunuyor.

Ağrı Sanat ve Turizm Festivali ve Ehmedi Fani Kültür şehirde en ilgi çeken etkinlikler arasında yer alıyor. İbrahim Çeçen Üniversitesi de bölgenin en önemli eğitim kurumlarından birisi olarak öne çıkıyor.

 

Ağrı Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine 15 km uzaklıkta bulunan Ağrı Terminali, şehrin biraz dışında kalıyor ve terminalden yolculara şehir merkezinde istedikleri yere ulaşabilmeleri için çeşitli ulaşım araçları sağlanıyor.

Belediye Otobüsleri

Terminal yanındaki Erzurum Bulvarı üzerinde durakları olan ve her yarım saate bir hareket eden belediye otobüsleriyle şehirde istediğiniz semte kolayca ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Terminal içerisinde 20’den fazla otobüs firması hizmet veriyor ve çoğu firma yolcularına şehir merkezine ulaşım için ücretsiz yolcu servisi sağlıyor.

Minibüsler

Erzurum Bulvarı’nda durakları bulunan minibüslerle de şehir merkezinde istediğiniz noktaya kolayca ulaşmanız mümkün. Ayrıca minibüslerle Ağrı’nın ilçelerine de gidebilirsiniz.

Taksi

Ağrı Terminali taksi durağı terminalin çıkış kapısı önünde bulunuyor. 24 saat taksi hizmeti bulabileceğiniz duraktan şehrin her yerine kısa zamanda ulaşabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Ağrı Terminali’ne Ulaşım

Ağrı Terminali, şehir merkezinden biraz uzakta bulunuyor, bu nedenle yolcuların terminale rahatça ulaşabilmesi için ücretli ve ücretsiz pek çok ulaşım aracı sağlanıyor.

Belediye Otobüsleri

Şehrin merkezi bulvarları üzerinde durakları bulunan belediye otobüsleriyle terminale kısa sürede ulaşabilirsiniz. Terminale merkezden direk ulaşım sunan terminal hattı da her saat başı duraklara uğruyor.

Yolcu Servisleri

Şehir merkezinde bilet satış ofisleri bulunan onlarca otobüs firması, yolcuları için ücretsiz yolcu servisi sağlıyor. Bu servisler, firmaların bilet satış ofisleri önünden hareket ediyorlar.

Minibüsler

Terminal minibüslerini de bulabileceğiniz minibüs durakları şehir merkezinde ana noktalarda bulunuyor. Terminal minibüsleri ile gece 24:00’a kadar terminale gidebilirsiniz.

Taksi

Ağrı merkezinde pek çok taksi durağı 24 saat hizmet veriyor. Size en yakın taksi durağında kısa sürede terminale ulaşmanızı sağlayacak bir taksi bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Ağrı Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Ağrı
140 TL8
roomİzmir - Ağrı
200 TL1
roomAnkara - Ağrı
120 TL4
roomAdana - Ağrı
150 TL316 sa
roomBursa - Ağrı
200 TL2
roomAntalya - Ağrı
250 TL11 sa
Ağrı Ortalama Sıcaklık
 • Pazartesi
  -6 /Hava Durumu
 • Salı
  -2 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  1 /Hava Durumu
 • Perşembe
  2 /Hava Durumu
 • Cuma
  2 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  23 saat schedule
 • İzmir
  23 saat schedule
 • Ankara
  0 saat schedule
 • Adana
  16 saat schedule
 • Bursa
  0 saat schedule
 • Antalya
  23 saat schedule
 • Trabzon
  0 saat schedule
expand_less