Ağrı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Ağrı Hakkında

Ağrı Hakkında

Ağrı, 5.137 metre yükseklikteki Ağrı Dağı manzaraları ve burada yapılan dağcılık sporuyla ilgi çekiyor. Pek çok efsaneye konu olan Ağrı Dağı hakkında belki de en bilinen efsane, bu görkemli dağın büyük tufandan sonra Nuh’un Gemisi’ne ev sahipliği yaptığıdır.

Ağrı İshak Paşa Sarayı, Türkiye’nin en önemli saraylarından birisi olarak görülmeye değer. Yüksek bir tepe üzerine kurulan İshak Paşa Sarayı, Osmanlının son dönemlerinde yapılan sarayların en ünlüsü. Osmanlı mimarisinin büyüleyici bir örneğini sunan İshak Paşa Sarayı, imparatorluğun son simgesel anıtı olarak dünyanın dört bir yanından ziyaretçi çekiyor.

Ağrı’da en çok ilgi çeken yerlerden birisi olan Dambat Çermiği, Ağrı merkezine sadece 10 dakika uzaklıkta bir şifa merkezi ve Murat Nehri'nin kıyısında yerden fışkıran kükürtlü şifalı suları ile ünlü. Şifa arayan binlerce insanı kendine çeken bu kükürtlü suların başta cilt rahatsızlıkları olmak üzere pek çok rahatsızlığa iyi geldiği biliniyor.

Ağrı, ülkemizin en zengin mutfak kültürlerinden birisine sahip. Şehrin en ünlü yemeği olan saç kavurma dışında lezzetli yalancı köfteleri, deveci çorbası ve çiriş ketesi gibi yöreye özgü yemekler de mutlaka tadılması gereken yemekler arasında. Ağrı, yemekleri kadar el sanatlarıyla da ilgi çeken bir şehir. Ağrı merkezinde kilim, keçe ve el işi halılar gibi el emeği ürünleri satan kapalı çarşılar bulunuyor.

Ağrı Sanat ve Turizm Festivali ve Ehmedi Fani Kültür şehirde en ilgi çeken etkinlikler arasında yer alıyor. İbrahim Çeçen Üniversitesi de bölgenin en önemli eğitim kurumlarından birisi olarak öne çıkıyor.

 

Ağrı Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine 15 km uzaklıkta bulunan Ağrı Terminali, şehrin biraz dışında kalıyor ve terminalden yolculara şehir merkezinde istedikleri yere ulaşabilmeleri için çeşitli ulaşım araçları sağlanıyor.

Belediye Otobüsleri

Terminal yanındaki Erzurum Bulvarı üzerinde durakları olan ve her yarım saate bir hareket eden belediye otobüsleriyle şehirde istediğiniz semte kolayca ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Terminal içerisinde 20’den fazla otobüs firması hizmet veriyor ve çoğu firma yolcularına şehir merkezine ulaşım için ücretsiz yolcu servisi sağlıyor.

Minibüsler

Erzurum Bulvarı’nda durakları bulunan minibüslerle de şehir merkezinde istediğiniz noktaya kolayca ulaşmanız mümkün. Ayrıca minibüslerle Ağrı’nın ilçelerine de gidebilirsiniz.

Taksi

Ağrı Terminali taksi durağı terminalin çıkış kapısı önünde bulunuyor. 24 saat taksi hizmeti bulabileceğiniz duraktan şehrin her yerine kısa zamanda ulaşabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Ağrı Terminali’ne Ulaşım

Ağrı Terminali, şehir merkezinden biraz uzakta bulunuyor, bu nedenle yolcuların terminale rahatça ulaşabilmesi için ücretli ve ücretsiz pek çok ulaşım aracı sağlanıyor.

Belediye Otobüsleri

Şehrin merkezi bulvarları üzerinde durakları bulunan belediye otobüsleriyle terminale kısa sürede ulaşabilirsiniz. Terminale merkezden direk ulaşım sunan terminal hattı da her saat başı duraklara uğruyor.

Yolcu Servisleri

Şehir merkezinde bilet satış ofisleri bulunan onlarca otobüs firması, yolcuları için ücretsiz yolcu servisi sağlıyor. Bu servisler, firmaların bilet satış ofisleri önünden hareket ediyorlar.

Minibüsler

Terminal minibüslerini de bulabileceğiniz minibüs durakları şehir merkezinde ana noktalarda bulunuyor. Terminal minibüsleri ile gece 24:00’a kadar terminale gidebilirsiniz.

Taksi

Ağrı merkezinde pek çok taksi durağı 24 saat hizmet veriyor. Size en yakın taksi durağında kısa sürede terminale ulaşmanızı sağlayacak bir taksi bulabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Ağrı Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Ağrı
700 TL1420 sa 10 dk
roomİzmir - Ağrı
700 TL122 sa 45 dk
roomAnkara - Ağrı
600 TL915 sa 55 dk
roomAdana - Ağrı
450 TL716 sa 42 dk
roomBursa - Ağrı
250 TL2
roomAntalya - Ağrı
700 TL21 sa 32 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Ağrı otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Ağrı otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Ağrı otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Ağrı yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Ağrı 22 saat , İzmir - Ağrı 23 saat , Ankara - Ağrı 16 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Ağrı seferleri bulunuyor?
expand_more
Van Kalesi Turizm, Vangölü Turizm, Lider Ağrı Doğuş Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Ağrı seferleri düzenliyor.
Ağrı Ortalama Sıcaklık
 • Cuma
  7 /Hava Durumu
 • Cumartesi
  8 /Hava Durumu
 • Pazar
  8 /Hava Durumu
 • Pazartesi
  6 /Hava Durumu
 • Salı
  4 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  21 saat schedule
 • İzmir
  22 saat schedule
 • Ankara
  16 saat schedule
 • Adana
  16 saat schedule
 • Bursa
  0 saat schedule
 • Antalya
  22 saat schedule
 • Trabzon
  9 saat schedule
map placeholder
expand_less