Doğubeyazıt Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Doğubeyazıt Otogarı
place
Sanayi Mahallesi, 04400 Doğubayazıt/Ağrı

Doğubeyazıt

Doğubeyazıt Terminali Hakkında

Ağrı’ya bağlı tarihi bir ilçe olan Doğubeyazıt; Hazarlar, Romalılar, Persler ve Osmanlıların hakimiyetinde kalmış çok ilgi çeken bir ilçe ve ülkemizin dünyaca ünlü pek çok simgesel yapısına ev sahipliği yapıyor. Doğubeyazıt Terminali, son yıllarda yenilendi ve güzel tasarımının yanı sıra içindeki modern tesisleriyle Doğubeyazıt Terminali, her gün yüzlerce yolcuya ev sahipliği yapıyor. Doğubeyazıt ilçesi Türk mimari eserleri arasında özel bir öneme sahip İshak Paşa Sarayı ile pek çok yerli ve yabancı turisti kendine çekiyor. Bu tarihi ilçeye yakışır güzellikte bir yer olan Doğubeyazıt Terminali’nde onlarca otobüs firmasının ofisi bulunuyor. Doğubeyazıt Terminali’nden Türkiye’nin bütün büyük illerine direk otobüs seferleri düzenleniyor.

Doğubeyazıt, tarih sevenler tarafından sık ziyaret edilen bir ilçe olduğundan özellikle yaz aylarında ve hafta sonları çevre illerden gelen ziyaretçileri kendine çekiyor ve bu zamanlarda Doğubeyazıt Terminali otobüs firmaları ek seferler düzenliyor ve terminal oldukça yoğun oluyor. Doğubeyazıt Terminali içinde açık ve kapalı güzel dinlenme alanları, restoranlar, hediyelik eşya dükkanları, kafeler ve mescitler bulunuyor. Ayrıca Doğubeyazıt Terminali çevresinde yolcuların konaklayabileceği kaliteli konaklama tesisleri de bulabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Doğubeyazıt Otogarı'na Ulaşım

Doğubeyazıt ilçesi ulaşım açısından önemli bir potansiyele sahip bir yerleşim yeri. İlçenin büyüklüğünden dolayı ihtiyacı karşılayacak düzeyde bir terminali de var. Doğubeyazıt Terminali üzerinden sizi ilçe ve şehir merkezine ulaştıracak çok sayıda alternatif mevcut.

Belediye Otobüsleri

Doğubeyazıt ilçesinde 8 güzergahta çalışan özel halk otobüsü bulunuyor. Yakın zaman önce yenilenen halk otobüsleri ilçe ulaşımını büyük ölçüde hafifletiyor. Merkezden kalkan belediye otobüsleri ile terminale kısa sürede ulaşabilirsiniz. Fakat genel anlamda çevre illerde de olduğu üzere bu bölgede de özel halk otobüslerine olan ilgi minibüslerin gerisinde denebilir. 

Yolcu Servisleri

Gerek Ağrı şehir merkezi gerekse Doğubeyazıt ilçe merkezi üzerinden kalkan yolcu servisleri sizi terminale kadar götürecektir. Bunun için doğru zamanda satış ofislerinin önünde beklemeniz gerekecektir. Geç kalmanız durumunda araçlar sizi maalesef ki beklemeyecektir.

Dolmuşlar

Yaklaşık olarak 40 civarında minibüsün hizmet verdiği ilçede indi-bindi fiyatları oldukça uygun. Genellikle Ağrı Caddesi üzerinden kalkan minibüslerle terminale ulaşım sağlayabilirsiniz. Dolmuşlar cadde üzerinden epey kısa aralıklarla geçiyor.

Taksi

Büyük Ağrı Caddesi, İsmail Beşikçi Caddesi ve Şehitlik Caddesi, ilçede taksi bulmak adına en ideal yerler arasında gösterilebilir. Buradaki duraklarda her dam uygun bir taksi bulma olasılığınız yüksek.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less