Ana sayfa   Bilgi   Yazarlar
Tuğba Hacıbayramoğlu

Tuğba Hacıbayramoğlu

Cesky Krumlov'da masalsı bir yolculuk

Cesky Krumlov'da masalsı bir yolculuk

Oldum olası Ortaçağ kasabaları ya da şehirleri ilgimi çekmiştir. Avrupa özellikle de Orta Avrupa bu konuda çok güzel tarihi şehirlere ev sahipliği yapıyor. Çek Cumhuriyeti-Avusturya sınırında yer alan Çeski Krumlov da bunlardan birisi. Bu kasabada adeta masalsı bir yolculuk yapıyorsunuz. Çocukluğumuzun çizgi filmlerinde hikayelerinde anlatılan, resimlerini gördüğümüz o şahane kasabalardan biri Cesky Krumlov. Dar sokakları, tarihi yapıları, hiç bozulmamız mimarisi, sivri çatılı binaları, sarayı ve kalesiyle fotoğraf çekmeye doyamayacağınız bir yer. Avusturya’nın kuzeyindeyseniz ya da Prag turuna katıldıysanız Cesky Krumlov’u görmeden dönmeyin derim.

İş Bankası'ndan günde 30 TL'ye 25.000 TL kredi

İş Bankası'ndan günde 30 TL'ye 25.000 TL kredi

İş Bankası yeni başlayan sonbahar kampanyasıyla %1,22’de başlayan faiz oranlarıyla 50.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunuyor. Üstelik geçtiğimiz aylara göre faiz oranı daha düşük. Yeni kredi kampanyasıyla 3.000 TL’den 14.999 TL’ye kadar %1,32, 15.000 TL’den 24.999 TL’ye kadar %1,25 ve 25.000 TL’den 50.000 TL’ye kadar olan kredilerde ise %1,22 faiz ile 36 aya varan vadelerde kredi kullanabilirsiniz. Örneğin günlük harcamanızdan 30 TL’yi ayırarak 36 ay vadeli aylık 899 TL taksitle 25.000 TL kredi alabilirsiniz.

Sonbaharda vizesiz gezilebilecek 5 ülke

Sonbaharda vizesiz gezilebilecek 5 ülke

Sonbahar geldi artık yaz tatili havasından çıktık ancak hala tatile doymayanlar ya da yazın tatile çıkamayanlar olabilir. Bir de yurt dışına gitmek isteyen ancak vizeyle uğraşmak istemeyenler de çok. Eğer siz de Eylül, Ekim ve Kasım aylarında tatile çıkmak istiyor ancak vizesiz gidebileceğiniz bir yurt dışı gezisi arıyorsanız bu önerilerimize göz atmadan seyahat planlarınızı yapmayın.

Uçak yolculuğuyla ilgili az bilinen haklar

Uçak yolculuğuyla ilgili az bilinen haklar

Alerjik ya da hastalık gibi bir takım elde olmayan sebepler yüzünden uçmaktan çekinenler olabilir. Oysa ki havayolları bu tür özel durumlar için destek olabiliyor. Örneğin fındık fıstık ya da benzeri yiyeceklere alerjiniz olabilir veya çocuğunuzun. Bu durumda 'Ya uçakta alerjim artarsa” diye düşünüp uçmaktan vazgeçmeyin. Öncesinde belirtmeniz durumunda havayolu firmaları bu tip durumlara olumlu yaklaşıyor ve alerjiniz olan yiyeceklerin uçakta dağıtımına izin vermiyor. Hatta pilot bile anons yaparak diğer yolculardan bu duruma duyarlı olmalarını isteyebiliyor.abilirsiniz başlıklı yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Kredilerle ilgili yeni düzenlemeler

Kredilerle ilgili yeni düzenlemeler

Ekonomi Koordinasyon Kurulu kredi ve kredi kartlarıyla ilgili çok sayıda yeni düzenleme kararı aldı. Buna göre ihtiyaç kredilerinde vade sayısı 48 aya kadar çıkartılacak. Konut kredilerinde kredi kullanmak için istenen %25 peşinat şartı %20'ye düşürülürken, kredi kartıyla taksitli alışverişte ise yeniden 12 aya kadar varan taksit imkanı sunulacak.

ING'den %0,99'dan başlayan 3 ay ertelemeli kredi

ING'den %0,99'dan başlayan 3 ay ertelemeli kredi

ING Bank kredinizi şimdi alıp ödemelerine 3 ay sonra başlayabileceğiniz çok avantajlı bir kredi kampanyası çıkardı. Üstelik %0,99’dan başlayan faiz oranlarıyla... Kredi notunuz 1.850 ve üzeri ise %0,99, değilse de size özel faiz oranlarıyla kredinizi şimdi alıp ödemelerinize 3 ay sonra başlayabilirsiniz.

%0,95'ten başlayan 120 ay vadeli konut kredileri

%0,95'ten başlayan 120 ay vadeli konut kredileri

Konut kredilerinde faiz oranlarında ciddi düşüşler oldu. Geçtiğimiz aylara nazaran aylık taksitler ve toplam geri ödemelerde de düşüş var. Hem faiz indirimi hem de kampanyalar, konut kredilerine talebi arttırdı. Bu hafta en çok başvuru alan kredi tutarlarının başında gelen 120 ay vadeli 100.000 TL kredinin ödemelerine göz atmak istedik.

%0,99’dan başlayan Bayram Kredileri

%0,99’dan başlayan Bayram Kredileri

Bankaların bayram kredisi kampanyaları %0,99'dan başlayan faizlerle devam ediyor. Farklı tutar ve vadeler için farklı faiz oranlarının uygulandığı bayram kredisi kampanyalarına hemen göz atalım.

%0,90'dan başlayan 60 ay vadeli konut kredileri

%0,90'dan başlayan 60 ay vadeli konut kredileri

Konut kredilerinde faiz oranları 60 ayda %0,90'a kadar geriledi. Bu faiz indirimi toplam geri ödemeleri de ciddi oranda etkiledi. Özellikle 60 ay vadeli kredi kullananlar örneğin 75.000 TL kredi için toplamda yaklaşık 100.000 TL geri ödeme yapacak.

Eylülde tatile çıkmak için 6 neden

Eylülde tatile çıkmak için 6 neden

Eylül ayı geldi hala tatile çıkamadım diye üzülmeyin, aslında yaz aylarına göre Eylül'de tatile çıkmanın ayrıcalıklı yönleri de var. Ya da hala tatile doymayan ve ikinci bir tatile çıkmak isteyenler de vardır. O halde sizlere Eylül ayında tatile çıkmanın 6 avantajlı yönünü aktarayım. Fırsatınız varsa deneyin, pişman olmazsınız.

x