Ana sayfa   Bilgi   Yazarlar
Tuğba Hacıbayramoğlu

Tuğba Hacıbayramoğlu

Evini yıkana kredi desteği

Evini yıkana kredi desteği

Kentsel dönüşüm kapsamında evini müteahhite verenler için kredi desteği vardı. Şimdi de evini kendi imkanlarıyla yaptırmak isteyenler için de kredi desteği çıktı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın hazırladığı Dönüşüm Projeleri Özel Hesabı Yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı.

Türkiye'nin en iyi yürüyüş parkurları

Türkiye'nin en iyi yürüyüş parkurları

Bahar ayları geldi. Bu mevsim tam da doğayla baş başa kalmak için ideal zaman. Temiz hava eşliğinde doğanının uyanışına tanıklık ederken aktivite dolu bir gün geçirmek iyi gelecektir. Ülkemiz bu anlamda çok güzel seçeneklere sahip. Dünyaca ünlü yürüyüş rotaların yer aldığı ülkemizden çok özel seçenekler.

Yemek için en iyi şehirler

Yemek için en iyi şehirler

Tarihi yerleri görmek, dinlemek, denize girmek, kültür turu yapmak için seyahat çıkanlar olduğu kadar farklı lezzetleri yerinden tatmak için de yolculuk yapanlar var. Hatta bu kişiler özel olarak gurme turu adı verilen lezzete dayalım seyahat programları bile yapıyorlar. Midesine düşkünler için ülkemizden yemek yemek için gezebileceğiniz en güzel şehirleri seçtik.

Adana'da Portakal Çiçeği Alaçatı'da Ot Festivali

Adana'da Portakal Çiçeği Alaçatı'da Ot Festivali

Nisan ayı birbirinden güzel festivallere ev sahipliği yapacak. Üstelik ülkemizin iki güzide yerleri Adana ve Alaçatı Festivalleri için şimdiden program yapmaya başlayın. 8 Nisan’da Adana’da Portakal Çiçeği Karnavalı, 6-9 Nisan tarihleri arasında da Çeşme’de Ot Festivali düzenlenecek.

ABD uçuşlarında elektronik cihazlara dikkat!

ABD uçuşlarında elektronik cihazlara dikkat!

Amerika Birleşik Devletleri’nin yeni aldığı bir karar doğrultusunda İstanbul’dan yapılacak uçuşlarda yanınıza alacağınız elektronik eşyalara ilişkin düzenleme getirildi. Aralarında İstanbul’un da bulunduğu 10 şehirden ABD’ye yapılacak direkt uçuşlarda yolcuların yanlarına tablet, dizüstü bilgisayar ve başka elektronik eşyaları almaları yasaklandı. Yolcular el çantalarında sadece cep telefonu taşıyabilecekler.

Garanti'den %1,16'dan başlayan Bahar Kredisi

Garanti'den %1,16'dan başlayan Bahar Kredisi

Garanti Bankası Bahar Kredisi kampanyasında %1,16’dan başlayan faiz oranlarıyla kredi fırsatı sunuyor. Özellikle 50.000 TL veya daha yüksek tutarda kredi kullanmak istiyorsanız en avantajlı kredilerden biri, üstelik 500.000 TL’ye kadar kredi imkanı var. Garanti Bankası’ndan örneğin %1,16 faiz oranıyla günlük 72 TL’ye ya da ayda 2.153 TL’ye 48 ay vadeli 75.000 TL kredi kullanabilirsiniz.

Tapu harcında indirim yapıldı

Tapu harcında indirim yapıldı

Tapu işlemlerinden alınan harç ücretinde indirime gidildi. Bakanlar Kurulu’nun Resmi Gazete’de yayımlanan kararına göre tapu işlemlerinden alınan binde 2 oranında harç tutarı, binde 1,5’a düşürüldü. Örneğin 300.000 TL tutarında bir ev için ödenmesi gereken tapu harcı 9.000 TL’ye düşmüş oldu.

Kredi kartları internetten alışverişe kapanıyor

Kredi kartları internetten alışverişe kapanıyor

İnternetten alışveriş artık vazgeçilmezlerimiz arasında yer alıyor. Hızlı ve ekonomik oluşu da internete olan ilgiyi hiç azaltmıyor. Yine de Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) bankaların müşterilerine kredi kartını gönderirken online alışveriş özelliğni kapalı gönderileceğini açıkladı.

Yeni sakin şehirlerimiz: Sinop, Eğridir. Gerze

Yeni sakin şehirlerimiz: Sinop, Eğridir. Gerze

Son yıllarda yaygınlaşan cittaslow yani sakin şehir ağına Türkiye’den 3 yeni yer daha girdi. Bolu Göynük, Sinop Gerze ve Isparta Eğirdir dünya üzerinde 200’den fazla sakin şehir ünvanına sahip yerlerden biri oldu. Cittaslow yani sakin şehir unvanını almak için doğaya, el sanatlarına sahip çıkan, altyapı sorunu olmayan yenilebilir enerji kaynaklarını kullanan yer olmanız gerekiyor.

ING'den günde 14 TL'ye 15.000 TL kredi

ING'den günde 14 TL'ye 15.000 TL kredi

ING Bank %1,09’dan başlayan faiz oranlarıyla Mart ayının en avantajlı kredi kampanyalarından birini sunuyor. İhtiyaçlarınızı daha fazla bekletmemek için ING Bank kredisine başvurarak örneğin %1,09 faizle günde 14 TL’ye 48 ay vadeli 15.000 TL kredi kullanabilirsiniz.

x