Ana sayfa   Bilgi   Yazarlar
Tuğba Hacıbayramoğlu

Tuğba Hacıbayramoğlu

Konut satışları arttı ev fiyatları da artar mı?

Konut satışları arttı ev fiyatları da artar mı?

Son dönem yapılan kampanyalar konut satışlarını arttırdı. Ocak ayında konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre %12.8 oranında artarken, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşları globalde konut fiyatlarının az da olsa artacağına yönelik rapor hazırladı. Peki konut satış hızı bu şekilde artarsa ev fiyatlarında yükselme olur mu?

Atlasjet Belgrad uçuşlarına başlıyor

Atlasjet Belgrad uçuşlarına başlıyor

Vizesiz seyahat rotalarından Sırbistan'ın başkenti Belgrad'a THY ve Pegasus'tan sonra Atlasjet de uçmaya başlıyor. 29 Mart'ta başlayacak uçuşların fiyatları 75 dolardan başlayan fiyatlarla satışa çıktı. Belgrad'a isterseniz 330 dolara business class seçeneğiyle de uçabilirsiniz. Enuygun.com uçak bileti sayfasından dilerseniz hemen bilet satın alabilir ya da ön rezervasyon yapabilirsiniz.

30'una gelmeden yapmanız gereken seyahat aktiviteleri

30'una gelmeden yapmanız gereken seyahat aktiviteleri

Seyahatin yaşı yoktur. Kendinizi sağlıklı ve dinç hissederseniz 80 yaşında bile dünyanın öbür ucuna gidebilirsiniz. Ancak bazı aktiviteler var ki gerçekten de 30’lu yaşlardan sonra yapmanız zorlaşıyor. Ya yaşın getirdiği olgunluk ya çoluk çocuğa karışma anne baba olma ya da başka sebeplerden bu tür aktivitelerden uzaklaşıyorsunuz.

ING'den ayda 282 TL'ye 10.000 TL kredi

ING'den ayda 282 TL'ye 10.000 TL kredi

ING Bank ihtiyaçlarınızı daha fazla bekletmemeniz için %1.09’dan başlayan faiz oranlarıyla kişiye özel faiz oranlı kredi fırsatı sunuyor. 31 Mart’a kadar geçerli kampanya ile 48 ay vade ve 50.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Buna göre örneğin %1,09 faiz oranıyla aylık 282 TL’ye 48 ay vadeli 10.000 TL kredi alabilirsiniz. Kampanyanın koşulları ve ödeme planları ise şöyle:

Yeni kıta Zelandiya

Yeni kıta Zelandiya

Dünya üzerinde bildiğimiz gibi 7 kıta vardı. Oysa ki bilim adamları son zamanlarda keşfedilen yeni bir kara parçasını kıta olarak kabul ettirmek istiyor. Yeni Zelenda'da Pasifik Okyanusu altında görülen kara parçası bir çok bilim adamına göre yeni bir kıta üstelik adı bile var: Zelandiya.

Yalnız seyahat etmenin artıları

Yalnız seyahat etmenin artıları

Seyahat etmek için yanınızda ille de bir arkadaşınız ya da eşinizin olması gerekmiyor. Modern dünyada artık isteyen herkes istediği yere gidebiliyor. Hatta yalnız seyahat etmeye alışanlar, bir çok artısı nedeniyle yalnız yolculukta ısrar ediyor. İnsanı yalnız seyahat etmeye iten artılar neler?

Burçlara göre 2017 yılı seyahat önerileri

Burçlara göre 2017 yılı seyahat önerileri

Kişisel özelliklerimizden zevklerimize kadar pek çok şey de burçlar belirleyici rol oynuyor. Hatta işi daha da ileri götürüp yıldız haritalarına göre hareket eden ya da günlük burçlarını bile okumadan yola çıkmayanlar var. Tatil tercihleri için de burçlarınızın özelliklerine göz atmak ister misiniz?

Konutta KDV indirimi

Konutta KDV indirimi

Yeni ev alacakların dikkat etmesi gereken konuların başında KDV uygulaması geliyor. %8’e kadar düşürülen KDV uygulaması, Eylül 2017 sonuna kadar uzatıldı. 150 metrekarenin altında evler için istenen KDV ise %1 ancak bazı istisnalar var...

Yapı Kredi'den ayda 150 TL'ye 5.000 TL kredi

Yapı Kredi'den ayda 150 TL'ye 5.000 TL kredi

Yapı Kredi Bankası’ndan %1,34’den başlayan faiz oranlarıyla 10.000 TL’ ye kadar ihtiyaç kredisini kolayca kullanabilirsiniz. Yapı Kredi’nin kampanyasında faiz oranı müşteri özelinde değişebiliyor. 48 aya kadar tüm vade ve tutarlarda aynı faiz oranı uygulanıyor. Örneğin 48 ay vadeli 5.000 TL kredinin aylık taksitleri 150 TL. Günlüğü 5 TL gibi düşük bir tutara 5.000 TL kredi kullanabiliyorsunuz.

Ukrayna'ya pasaportsuz gidilebilecek

Ukrayna'ya pasaportsuz gidilebilecek

Türklerin seyahat etmeyi sevdiği ülkelerden biri olan Ukrayna'ya sadece nüfus cüzdanıyla seyahat edilebilmesi için anlaşmaya varıldı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu iki ülke vatandaşlarının sadece kimlik kartlarıyla seyahat edebilmesi için anlaşma yapıldığını açıkladı.

x