Ana sayfa   Bilgi   Yazarlar
Tuğba Hacıbayramoğlu

Tuğba Hacıbayramoğlu

2017'de gitmeniz gereken 10 şehir

2017'de gitmeniz gereken 10 şehir

Gezginler için her biten yıl, yeni bir seninin hazırlıklarının başlaması anlamına gelir. Eminim seyahat tutkunları 2017 seyahat planlarını şimdiden yapmaya başlamıştır. Size biraz tüyo verelim ve 2017'de eğer görmediyseniz görmeniz gereken şehirler sıralamasına bir göz atın... İşte turistler için son yılların yıldızı parlayan kentleri...

Aralık'ta 100 TL'nin altında 5 rota

Aralık'ta 100 TL'nin altında 5 rota

Aralık ayı yurt içi ve yurt dışı biletlerinde fiyat uygunluğu açısından en cazip dönemlerden biri. Yurt içinde pek çok destinasyona gidiş dönüş her şey dahil 100 TL’ye ya da altında bir fiyata uçabiliyorsunuz. Kaplıca, kayak tatili yapmak isteyenler ya da memleket hasretiyle yanıp tutuşan ailesini görmek isteyenleri için iyi bir fırsat.

İş Bankası'ndan %1,14'ten başlayan Yeni Yıl Kredisi

İş Bankası'ndan %1,14'ten başlayan Yeni Yıl Kredisi

İş Bankası Yeni Yıl Kredi kampanyasıyla küçük, büyük tüm ihtiyaçlar için %1,14’ten başlayan faiz oranlarıyla 50.000 TL’ye kadar kredi kullanma fırsatı sunmaya devam ediyor. Yılın son kampanyasında tüm vade aralıklarında 24.999 TL’ye kadar %1,24, 25.000 TL’den 50.000 TL’ye kadar tutarlarda da %1,14 faizli kredi kullanabilirsiniz. Örneğin 48 ay vadeli 25.000 TL kredinin aylık taksitleri 714 TL.

Ev alamayan oda alacak

Ev alamayan oda alacak

Ev almaya gücü yetmeyenin evin bir bölümünü, odasını, mutfağını ya da salonunu satın alabilmesine olanak tanıyan yasa yürürlüğe girdi. Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) çıkardığı Gayrimenkul Yatırım Fonlarına İlişkin Esaslar Tebliği'nde yapılan değişiklik. Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre TOKİ, İller Bankası, belediyeler ile bunların bağlı ortaklıkları iştirakleri ya da yönetim kuruluna aday gösterme imtiyazının bulunduğu şirketler tarafından yapılan bağımsız bölümler. gayrimenkul yatırım portföyüne alınabilecek.

2017'de çalışana tatil az

2017'de çalışana tatil az

2017 yılı resmi tatiller açısından çalışanların yüzünü güldürmeyecek. Türkiye’nin en büyük uçak bileti sitelerinden Enuygun.com’un Seyahat Planı Araştırması’na göre 2017’de çalışanlar resmi tatil açısından son yılların en şanssız senesini geçirecek.

Yılbaşı ikramiyesinin aylık kazancı 500.000 TL'yi bulacak

Yılbaşı ikramiyesinin aylık kazancı 500.000 TL'yi bulacak

Yılbaşı büyük ikramiyesinin biletleri satışa çıktı. Bu yıl 60 milyon TL olan büyük ikramiye kazananı uyurken bile zengin edecek cinsten. Yaptığım hesaplamalara göre 2016 yılında büyük ikramiyeyi kazanan kişinin aylık mevduat getirisi ki %10 ortalama olarak hesaplıyorum, daha fazla veren bankalar da olabilir aylık 500.000 TL’yi bulacak. Yani iki ayda bir 1 milyon TL daha kazanmış oluyorsunuz. Günlüğe çevirdiğimizde kazancınız 17.000 TL yapar. Hatta saatte yaklaşık 750 TL kazanabilirsiniz. Yani akşam yatıp sabah kalktığınızda 8 saatlik uyku sürecinde yaklaşık 6.000 TL kazanmış olabilirsiniz.

%1,14'ten başlayan faizlerle Garanti ihtiyaç kredisi

%1,14'ten başlayan faizlerle Garanti ihtiyaç kredisi

Garanti Bankası ihtiyaç kredisinde faiz oranını yeniden düşürdü ve %1,14’ten başlayan oranlarla 500.000 TL’ye kadar kredi fırsatı sunuyor. Özellikle yüksek tutarlarda ve 48 ay vadeli kredi kullanmayı düşünüyorsanız Garanti’nin kampanyası oldukça cazip. Örneğin %1,14 faiz oranıyla aylık 1.500 TL’ye 48 ay vadeli 52.500 TL kredi kullanabilirsiniz. Yada aylık 2.000 TL ödemeli 48 ay vadeli 70.000 TL kredi alabilirsiniz.

Orta Avrupa'nın eğlence şehri Bratislava

Orta Avrupa'nın eğlence şehri Bratislava

Orta Avrupa'da şirin ama eğlenceli bir başkenti Bratislava, Çek Cumhuriyeti'nden ayrıldıktan sonra ayrı bir kimlik arayışına girmiş. Çevresindeki Prag, Viyana şehirleri gibi tarihi muhteşem yapılara sahip olmasa da eğlenceli bir şehir. Orta Avrupa'da kısa süreli bir tatil yapmak istiyorsanız ve fırsatınız varsa mutlaka Bratislava'ya uğrayın.

Düşen faizler kredili ev satışını arttırdı

Düşen faizler kredili ev satışını arttırdı

Konut kredisinde %0,90'a kadar gerileyen faiz indirimi, ipotekli ev satışlarını da ciddi oranda etkiledi. Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK)'in verilerine göre kredili yani ipotekli ev satışında Ekim ayında tüm zamanların en yüksek oranına erişildi ve geçen yılın Ekim ayına göre ipotekli satışlar %72 arttı.

7 yeni havalimanı yapılacak

7 yeni havalimanı yapılacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yurt içinde 7 farklı noktaya havalimanı yapılacağını açıkladı. Özellikle Çeşme Alaçatı ve Batı Antalya havalimanlarının turistik bölgelerin potansiyelini daha da etkileyeceği tahmin ediliyor.

x