Ana sayfa   Bilgi   Yazarlar
Murat Ekinay

Murat Ekinay

48 saatte Gaziantep

48 saatte Gaziantep

Öyle şehirler vardır ki sokak ve caddelerinde dolaşırken insana adeta bir tarih kitabının sayfaları arasında geziniyormuş hissi verir. İşte Gaziantep tam olarak böyle bir yer. Üstelik burada görecekleriniz sadece büyük bir ustalığın eseri olan yapılar ve Anadolu'da yaşayan en eski uygarlıkların izlerinden ibaret değil. Gaziantep aynı zamanda dünyanın en önemli lezzet rotalarından biri. Şehirde bulunan havalimanı sayesinde ulaşım da son derece kolay ve rahat. Gaziantep'e doğru muhteşem lezzetler ve tarihi eserlerle dolu bir yolculuğa hazır mısınız?

Dünyadan özel ada üzerine kurulan 7 harika otel

Dünyadan özel ada üzerine kurulan 7 harika otel

Ayrıcalıklı hizmetler ve deneyimler söz konusu olduğunda dünya üzerinde sınır tanımayan birçok otel ve tesis var. Bunlardan bazıları ise son yıllarda gitgide daha fazla popüler olmaya başlayan özel ada üzerine kurulan tesisler. İster okyanusun ortasında tropik bir adada isterseniz de tarihi bir Avrupa şehrinde olun özel ada üzerine kurulmuş tesislerde kalabilirsiniz. Özellikle balayı çiftlerinin tercih ettiği bu yerler arasında en iyileri hangileri dersiniz?

Havalimanında yapılan 8 büyük hata

Havalimanında yapılan 8 büyük hata

Uçakla yolculuğun daimi başlangıç ve bitiş noktası olan havalimanları çoğu zaman rahat ve ilgi çekici yerler olsa da burada yapılan bazı hatalar daha güvenli ve konforlu bir yolculuk geçirmenize engel olabilir. Havalimanında yolcuların sıkça yaptığı bazı yanlışlar neler ve bunların önüne nasıl geçebilirsiniz dersiniz?

Barselona'da mutlaka yapmanız gereken 10 şey

Barselona'da mutlaka yapmanız gereken 10 şey

İspanya’nın Akdeniz kıyısında yer alan tarihi şehri Barselona, neredeyse kenti baştan yaratan Gaudi’nin eserleri, birbirinden lezzetli tapasları ve yerli halk tarafından ‘’bitmeyen kilise’’ olarak da anılan La Sagrada Familia ile herkesin hayatında en az bir kez görmesi gereken yerlerden biri. Peki, Barselona’nın keyfi en iyi nasıl çıkar dersiniz? Yeni başlayanlar için şehirde mutlaka yapılması gerekenleri 10 maddede sıraladık.

Ekim'de gidiş dönüş 300 TL'nin altında 7 rota

Ekim'de gidiş dönüş 300 TL'nin altında 7 rota

Ekim ayı geldi ve artık yavaş yavaş kış hazırlıkları başladı. Güneşin sıcak yüzüyle vedaşlamaya henüz hazır olmayanlar veya kış gelmeden son kez tatile çıkmak isteyenler için Ekim ayında sadece 300 TL'den daha ucuza uçabileceğiniz benzersiz rotalar var.

Hafta sonu kaçamağı için İstanbul’a yakın 5 yer

Hafta sonu kaçamağı için İstanbul’a yakın 5 yer

İstanbul’da yaşamak çoğu zaman başlı başına yorucu ve yıpratıcı bir şey. Bir de üstüne tüm haftanın yorgunluğu, kalabalık ve iş stresi eklenince insanda her fırsatta bir yerlere kaçma isteği uyanıyor. Eğer tam zamanlı bir işte çalışıyorsanız ve yıllık izniniz de yoksa hafta sonu şehre yakın yerlerden birine kaçmaya ne dersiniz?

Vize alması en kolay Avrupa ülkeleri

Vize alması en kolay Avrupa ülkeleri

Yurt dışına seyahat etmek özellikle de Avrupa ülkeleri söz konusu olduğunda vize sorunu nedeniyle çoğu zaman çileye dönüşebiliyor. Bununla birlikte hem tarihi ve turistik güzellikleriyle öne çıkan hem de fazla zorlanmadan vize alabileceğiniz ülkeler var. Türk vatandaşlarının daha kolay bir şekilde vize alabileceği Avrupa ülkeleri hangileri dersiniz?

Keşfedilmeyi bekleyen 10 muhteşem ada

Keşfedilmeyi bekleyen 10 muhteşem ada

Eğer Paris, Roma, Barselona’yı daha önce gördüyseniz veya Bali ve Maldivler gibi lüks tatil köyleriyle çevrili turistik adalar ilginizi çekmiyorsa dünyanın farklı bölgelerinde yer alan fazla keşfedilmemiş adalardan biri tam tam size göre. Gelin, doğasıyla, son derece renkli canlı yaşamıyla ve sıcakkanlı insanlarıyla ziyaretçilerini ağırlayan adalara doğru yolculuğa çıkalım.

Dünyada en az ziyaret edilen 6 yer

Dünyada en az ziyaret edilen 6 yer

Yaşadığımız dünya keşfedilmeyi bekleyen harika şehirler ve görülmeye değer eserlerle dolu olsa da bazı yerler ve yapılar çeşitli nedenlerle fazla ziyaretçi çekmiyor. Kuzey Kore'den Cezayir'e dünya üzerinde en az ziyaret edilen bu yerler nereler dersiniz?

Ülkemizde evleriyle ünlü 9 yer

Ülkemizde evleriyle ünlü 9 yer

Özellikle büyük şehirlerde çeşit çeşit apartmanlardan villalara çok farklı tarzlarda inşa edilen yapıları görmeye alışık olsak da yurdumuzun bazı yerleri kendine has mimarisi ile inşa edilen evleriyle biliniyor. Mardin'den Bodrum'a evleriyle ünlü bu benzersiz yerleri keşfetmeye hazır olun.

x