• Anasayfa
  • Bilgi
  • Gezerek dil öğrenmek isteyenler için 5 süper taktik

Gezerek dil öğrenmek isteyenler için 5 süper taktik

muratekinay

Seyahat ederek birbirinden güzel yerleri görürken aynı zamanda yabancı dilinizi de geliştirebilirsiniz. İşte, bir taşla iki kuş vurmak isteyenler için işe yarayan öneriler…

İçindekiler

1- Rehberlik yapın

Bir dili öğrenmenin en iyi yolu sürekli konuşarak pratik yapmaktır. Tur rehberliği ise sürekli konuşmayı ve bir şeyler anlatmayı gerektirmesi nedeniyle amacı yabancı dilini geliştirmek olanlar için ideal. Hem yurt içinde hem de yurt dışında birçok yerde turistlere rehberlik yapabilirsiniz. Bunun için bölgeyle ilgili araştırma yapmanız ve gerekli sertifikaları almanız yeterli.

Tur Rehberi

Uçak Bileti

2- Gönüllü projelere katılın

Özellikle Avrupa ülkelerinde gönüllülerin çalıştığı projeler son derece yaygın. Aralarından uygun olanı seçerek başvurabilir ve birkaç hafta veya ay başka bir ülkede çalışırken pratik yapabilirsiniz.

Genç Tatil

3- Değişim programlarından yararlanın

Eğer halen üniversitede okuyorsanız, yurt dışında bir süre eğitim alma veya çalışma konusunda daha şanslısınız demektir. Work&Travel ve Erasmus gibi öğrenci değişim programlarıyla ilgili detaylar yazımızda!

Amerika Work Trawel

4- Yerel halkın evinde kalın

Dünyanın neresine gidiyor olursanız olun, konaklama için alternatifler sadece otelle sınırlı değil. Airbnb ve CouchSurfing gibi platformlardan yararlanarak o bölgede yaşayan halkın evine misafir olabilir ve onlarla konuşarak pratik yapabilirsiniz.

Amsterdam Kanalları

5- Çalışarak gezin

Hemen her meslekte zaman zaman seyahat etmek gerekli olsa da bazıları var ki bunun için çok daha uygun. Örneğin kabin memurluğu yaparak dünyanın pek çok şehir ve ülkesini görebileceğiniz gibi sürekli yolcularla konuşarak farklı yabancı dillerde gelişme fırsatı bulabilirsiniz. Seyahat etmekten keyif alanlara uygun meslekler için yazımıza göz atın.

Kabin Ekibi


muratekinay
Murat Ekinay
454 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN