Uçaklarda elektronik kısıtlamalar azaltıldı

mervekilic

Avrupa Havacılık Güvenliği Ajansı (EASA), uçaklarda cep telefonu, dizüstü bilgisayar gibi elektronik cihazlara yönelik kısıtlamaları azaltan kuralları devreye soktu.

Buna göre uçak modu olan tablet, akıllı telefon, müzik çalar gibi ürünler sadece uçuş sırasında değil; kalkış, iniş sırasında da kullanılabilecek. Dizüstü bilgisayarlar için de eski kurallar geçerli olacak.

İçindekiler

Yakında internet de serbest olacak

Şimdilik bu önemli bir adım ancak EASA’nın bundan sonraki hedefi uçaklarda internet kullanımını serbest bırakmak. Ütopik bir şey gibi gelebilir ancak yakın zamanda uçak yolculuğunuzun fotoğrafını facebook ya da twitter gibi sosyal ağlarda paylaşabileceksiniz. Böylelikle internetin daha doğrusu akıllı telefonların giremediği yer kalmamış olacak.

Kurallara uyun

Avrupa Havacılık Güvenliği Ajansı’nın bu kararı yakında Türk uçak firmalarında da uygulamaya başlanacak. Yine de pilot ya da hosteslerin konuyla ilgili uyarılarını dikkate almanızı tavsiye ederiz. Çünkü her uçak ya da her hava koşulunda bu kurallar geçerli olmayabilir bizden hatırlatması.


mervekilic
Merve Kılıç
34 Yazı
Turizm sektöründeki 10 yıllık kariyeri boyunca seyahat destek hizmetlerinin her alanında kazandığı uzmanlıkla, 2012 yılından beri Enuygun Kurumsal Seyahat Uzmanı olarak çalışıyor.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN