THY, dünyanın önemli turizm destinasyonlarından Phuket seferlerine başlıyor. 17 Temmuz’da başlayacak Phuket uçuşları, haftada 4 sefer olarak düzenlenecek. İstanbul’dan yapılacak uçuşlar, Pazartesi, Perşembe, Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleşecek.

17 Temmuz’da başlıyor

THY, özgürlükler ülkesi olarak bilinen Tayland’ta başkent Bangkok’tan sonra Phuket kentine de uçmaya hazırlanıyor. 17 Temmuz’da ilk uçuşun yapılacağı Phuket dünyanın en turistik yerlerinden birisi. Avrupa’nın pek çok noktasından uçuşların düzenlendiği Phuket seferleri için bilet satışına başlandı.

Haftada 4 sefer

İstanbul’dan uçuşlar Pazartesi, Perşembe, Cumartesi ve Pazar günleri olacak. Phuket-İstanbul seferleri ise Pazartesi, Salı, Cuma ve Pazar günleri yapılacak. 2016 yılında Bangkok’a 325 bin yolcu taşıyan THY’nin Phuket uçuşlarıyla birlikte bu sayıyı arttırması bekleniyor.

THY Phuket uçuşlarına başlıyor

Deniz, güneş, eğlence

Yılın çok uzun bir süresi denize girilebilen Phuket özellikle dalış yapmak isteyenlerin sevdiği bir yer. Batılı turistlerin çok rağbet ettiği Phuket’te tekne turları ve dalış turları çok popüler. Doğa, deniz eğlence anlamında aradığınız her şeyi bulabileceğiniz Phuket ucuz da bir yer. Üstelik Tayland, Türk vatandaşlarından vize istemiyor. Artık direkt uçuşlar da olduğuna göre Phuket’in Türkiye’deki popülaritesi daha da artacak gibi. Phuket’te gezilecek yerler galerimizden daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Phuket uçak biletlerine göz atmak için de Phuket uçak bileti sayfamıza bakabilirsiniz.

THY Phuket uçuşlarına başlıyor

Tuğba Hacıbayramoğlu
2315 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.