Tatilde hayatınızı kurtaracak 5 basit taktik

muratekinay

Yeni bir şehre seyahat etmek ve daha önce hiç görmediğimiz dünyaları keşfetmek gibisi yok! Bu arada, çok sık olmasa da seyahat ederken hepimizin karşısına bazı küçük aksaklıklar çıkabiliyor. Bu zorlukların üstesinden gelmekse aslında çok kolay. İşte tatile çıktığınızda hayatınızı hiç olmadığı kadar kolaylaştıracak uygulaması basit birkaç taktik...

İçindekiler

1- Sesli sözlük uygulamalarını indirin

Eğer gideceğiniz ülkenin dilini çok iyi düzeyde biliyorsanız veya İngilizce konusunda hiçbir eksiğiniz yoksa bu maddeyi doğrudan geçebilirsiniz. Ancak bu dillerden birini yeni öğreniyorsanız veya bazı alanlarda desteğe ihtiyacınız varsa, cep telefonunuza iyi bir çeviri uygulaması indirin. Bu sayede sözcükleri ve cümlelerin çevirlerini yazılı olarak görürken diğer taraftan sesli olarak dinleyebilir ve yurt dışında hiç zorlanmadan yemek siparişinizi verebilirsiniz. Eğer bu konuda bir tavsiye isterseniz, iTranslate uygulamasını cep telefonunuza indirebilirsiniz.

sesli sözlük

Uçak Bileti

2- Offline bir harita edinin

Cep telefonlarımızda bulunan harita uygulamaları gideceğimiz yere hızlıca ulaşma konusunda en büyük yardımcılarımızdan biri. Ancak bu konularda çok iyi değilseniz, cep telefonunuza internet olmayan yerlerde de kullanabileceğiniz bir harita indirin. Bu sayede her nerede olursanız olun kısa süre içinde varmak istediğiniz yere doğru yönlendirmeleri alabilir ve yolunuza devam edebilirsiniz.

google maps

3- Aracınızın yerini kolayca bulun

Hem yurt içinde hem de yurt dışında en fazla zorlandığımız konulardan biri de aracımızı ilk defa park ettiğimiz yeri bulmaktır. İşte, bu konuda kullanabileceğiniz basit ama etkili bir yöntem: Aracınızı park ettikten sonra bulunduğunuz yerin konumunu kendinize gönderin. Böylece işlerinizi bitirdikten sonra geri dönmeniz gerektiğinde hızlı bir şekilde arabanızı bıraktığınız yeri bulabilirsiniz.

Google Maps

karsilastir

4- Uçuşunuzu Google'da aratın

Güncel uçuş bilgilerinize hızlıca ulaşmak ve herhangi bir gecikme veya iptal olup olmadığını görmek için uçuş numarası ve rota gibi bilgileri Google'da aratabilirsiniz. Eğer havalimanına gitmeden önce bu işlemi yaparsanız, uçuşunuzda yaşanan olası gecikme ve iptalleri önceden görebilir ve fazladan beklemenin önüne geçebilirsiniz. Bu arada, eğer bir gecikme veya iptal görünüyorsa, havalimanına geç gitmek için karar vermeden önce hava yolunun çağrı merkezini arayarak teyit etmeyi unutmayın.

google search

5- Her şeyi karşılaştırın

Uçak bileti mi alacaksınız, önce farklı günleri, saatleri hatta aktarmalı ve aktarmasız seçenekleri karşılaştırın. Otel rezervasyonu mu yapacaksınız? Önce karşılaştırın. Hatta hediyelik eşya alışverişinde bile farklı mağaza ve bölgeleri karşılaştırarak önemli miktarda bir parayı cebinizde tutabilirsiniz. Seyahate çıkmak için ilk ve en önemli adımlardan biri olan ucuz uçak biletlerini bulmak için hemen tıklayın ve karşılaştırmaya başlayın. Eğer bu konuda birkaç öneri isterseniz daha ucuza uçak bileti bulmak için yararlanabileceğiniz yöntemlere de göz gezdirebilirsiniz.

Karşılaştırma Yapan İnsanlar


muratekinay
Murat Ekinay
454 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN