İstanbul, tarih boyunca birçok farklı kültüre ev sahipliği yapmış, Doğu ve Batı’nın kesişim noktası olan bir şehir. Fatih'e bağlı ve tarihle dolu bir mahalle olan Sultanahmet, dünyaya bir kültürel miras niteliği aynı zamanda. Sultanahmet Meydanı ve ev sahipliği yaptığı birçok tarihi yapı ile İstanbul'u İstanbul yapan zenginliklerle kadim kentin kalbi konumunda. 

Hadi gel tarihle dolu Sultanahmet'i keşfetmeye başlayalım. Başlamadan önce ise çok merak edilen sorulara yanıt verelim.

Sultanahmet'te neler var?

Sultanahmet İstanbul'u tanıyacağın, anlayacağın ve keşfedeceğin en önemli yerlerin başında geliyor. Kültürel miraslar arasında yer alan birçok tarihi yapı Sultanahmet'te yer alıyor. Bunlar arasında Ayasofya Camii ile Sultanahmet Camii, Topkapı Sarayı gibi yerler bulunuyor.

Sultanahmet Camii'ne nasıl gidilir?

Sultanahmet Camii'ne Marmaray, tramvay ya da vapur ile Sultanahmet Meydanı'na gelerek kolayca ulaşabilirsin.

Sultanahmet'te ne yenir?

Sultanahmet köftesi burada yemen gereken lezzetler arasında yer alıyor. Ayrıca hemen yürüme mesafesinde olan Süleymaniye'ye geçersen kuru fasulyecilere de uğrayabilirsin. 

1. Sultanahmet Meydanı

Sultanahmet Meydanı

Sultanahmet Meydanı İstanbul’un en büyük meydanı. Tarihsel sürecinde Helenistik, Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait izler taşıyor. Bu özelliği sayesinde 1985 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesine girmiş. Bizans döneminde Hipodrom olarak adlandırılmaktaydı. Osmanlı döneminde At Meydanı olan adı daha sonra Sultanahmet Meydanı adını Osmanlı padişahlarından olan Sultan Ahmet’in yaptırdığı Sultanahmet meydanında bulunan hatta yapımında kendisinin de çalıştığı söylenen Sultanahmet Camii’den alıyor.

Sultan Ahmet, 27 yaşında yakalandığı tifüs hastalığı nedeniyle vefat etmiş ve bugün Sultanahmet yakınlarında bulunan türbesine defnedilmiş. Sultanahmet Meydanı yerli ve yabancı turistlerin yoğun olarak ilgi gösterdiği turistik bir meydan. 

Konum Linki

Yazar Notu: Sultanahmet Meydanı’nda aynı isimle yer alan meşhur Sultanahmet köftesi yemeden olmaz. Yine meydanda yer alan ve John Lennon gibi isimleri ağırlamış Lale Restoran'a uğra. Çiğdem Pastanesi'nin tartolet ile kardinal tatlısını da mutlaka dene.

2. Obelisk, Örme ve Yılanlı Sütun

Obelisk

Tarihi Sultanahmet Meydanı'nda bulunan bu sütunlar İstanbul’un en eski anıtlarından. Obelisk diğer adıyla Dikilitaş, Roma İmparatoru tarafından şehri süslemek amacıyla 4. yüzyılda Mısır’dan getirtilmiş, İmparator II. Theodosius tarafından Hipodrom Meydanına dikilen antik bir dikittir. Dikilitaş’ın yanına daha sonra Yılanlı Sütun ve Örme Sütun eklenmiş.

Yılanlı Sütun, Yunanlıların Perslere karşı zaferini anmak için yapılmış. Örme Sütunun ne zaman ve kim tarafından dikildiği bilinmiyor. Hipodromun ortasına dikilen bu taşların etrafında at arabaları yedi tur dönerek yarışlar yaparlarmış.

Konum Linki

Yazar Notu: Sultanahmet Meydanı’nda yer alan yılanlı sütunun başı İstanbul Arkeoloji Müzeleri'nde sergileniyor. MüzeKart bu noktada işine çok yarayacak.

3. Sultanahmet Camii

Sultanahmet Camii

Sultanahmet Camii 14. Osmanlı padişahı Ahmet tarafından 1609-1617 yılları arasında dönemin baş mimarı Sedefkar Mehmet Ağa’ya yaptırılmış. Sultan I. Ahmet caminin temelinin atıldığı ilk gün bizzat kendisi de kazma kürek çalışıp taş taşımış. Sultanahmet Camii, Türkiye’nin ilk 6 minareli camisi ve en büyük kompleksli camilerinden. Yapımında kullanılan 20.000’den fazla mavi, yeşil ve beyaz İznik çinisi göz kamaştırıcı. Çinilerde hakim olan mavi tonlar nedeniyle Mavi Camii ( Blue Mosque) olarak da anılır.

Konum Linki

Giriş ücreti

 • Ücretsiz

Açık olduğu saatler

 • Yaz dönemi: 08:30 – 18:30
 • Kış dönemi: 08:30 – 17:00

Yazar Notu: Sultanahmet Camii namaz saatlerinden 20 dakika önce ve sonra kapanıyor. Ziyaret ederken bu süreye dikkat et.

4. Ayasofya Camii

Ayasofya Camii

Dünyanın sekizinci harikası olarak gösterilen Ayasofya, Sultanahmet Camii’nin hemen karşısında konumlanıyor. İlk olarak Bizans İmparatoru Justinianus tarafından 537 yılında kilise olarak inşa edildi. Osmanlı döneminde Fatih Sultan Mehmetîn İstanbul’u fethinden sonra camiye dönüştürüldü.

1934 yılında ise müze olarak ziyaretçilerini ağırladı. 86 yıl müze olarak hizmet veren Ayasofya, 24 Temmuz 2020’de yeniden cami olarak ibadete açıldı. Ayasofya, hem mimari yapısı hem de tarihsel önemiyle ibadet amacı dışında da her gün birçok ziyaretçisini ağırlamaya devam ediyor. 2024 yılı ile birlikte Ayasofya Camii restorasyona girse de ziyaretçilere kapısı açık.

Konum Linki

Giriş ücreti

 • Camii kısmı ücretsiz.

 • Yabancı ziyaretçiler için üst kat 25 Euro, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için 850 TL

Yazar Notu: Camii dünyanın dört bir yanından ziyaretçi akınına uğradığı için girişte biraz bekleyebilirsin. Elinde ayakkabı varsa ön bölüme giremiyorsun. Yanında başörtü yoksa kapıda satın alabilirsin.

5. Topkapı Sarayı Müzesi

Topkapı Sarayı Müzesi

Osmanlı İmparatorluğu’nun 400 yıllık yönetim merkezi olan Topkapı Sarayı, eşsiz koleksiyonu ve muhteşem manzarasıyla hem İstanbul’un hem de dünyanın görülmesi gereken saraylarından. Fatih Sultan Mehmet tarafından 1460 yılında temelleri attırılan sarayın yapımı 18 yıl sürmüş. 1924 yılında Atatürk, sarayın müzeye dönüştürülmesi istemiş. Topkapı Sarayı, sergilenen mücevherler, silahlar, kıyafetler, Osmanlı hanedanına ait diğer eşyalarla bir dizi müzeye ev sahipliği yapıyor. Ayasofya Camii ve Sultanahmet Camii tarihi yarımadada bir bütünlük oluşturur ve bölgenin en değerli yapılarının başında gelmekte.

Bir tarafı Sultanahmet Meydanı diğer tarafı Sarayburnu manzarasına sahip olan Topkapı Sarayı uzun yıllar hem devlet yönetim merkezi hem de eğitim merkezi olarak kullanıldı. Saray Gülhane Parkı’nı da içine alan ayrıca müze, cami ve kilise yapılarını da kapsayan çok büyük bir alana kurulmuştur. Osmanlı döneminde sarayın kapısında bulunan toplar nedeniyle ismine halk tarafından Topkapı Sarayı denmiş ve adı öyle de kalmış.

Konum Linki

Giriş ücreti

 • 150 TL

 • Harem Dairesi 80 TL

 • Aya İrini Müzesi 90 TL

 • MüzeKart ile ücretsiz. (Harem Dairesi ve Aya İrini Müzesi hariç)

Açık olduğu saatler

 • Salı günleri kapalı.

 • Her gün 10.00 - 18.00

 • Harem Dairesi ve Aya İrini 09.00-17.30

Yazar Notu: Topkapı Sarayı’nda Süleyman’ın Kılıcı, Hz. Muhammed'in hırkası ve sakalı, Kaşıkçı Elması gibi önemli kültürel miraslar yer alıyor. Bu yüzden gezine uzun bir zaman ayırmalısın. Topkapı Sarayı’ndan çıktıktan sonra Arkeoloji Müzeleri’ni gezmeden, Gülhane Parkı’nda yürümeden ve Sarayburnu’nda çay içmeden günü tamamlama.

6. Aya İrini Kilisesi

Aya İrini Kilisesi

Aya İrini Kilisesi, Hıristiyanlık öncesi bir tapınağın bulunduğu yerde inşa edilmiş. Tarihin ihtişamını yansıtan bir mimarlık harikası. İlk olarak Roma İmparatoru I. Justinianus döneminde 537 yılında inşa edilmiş. Kilise, Bizans İmparatorluğu'nun en önemli dini merkezlerinden biri olmuş. İstanbul'un fethinden önceki son büyük kilise inşası olma özelliğine sahip.

Konum Linki

Giriş ücreti

 • 90 TL

Açık olduğu saatler

 • Salı günleri kapalı.

 • Her gün 09.00-17.30

İpucu: ENUYGUN’da erken alınan biletler için özel fiyatlar bulunuyor. Bir sonraki sene için tatilini ocak ayı sonuna kadar planlarsan uçak biletini çok daha uygun alabileceğini unutma! Seyahatinin ilk adımı olan İstanbul uçak bileti almak için tıkla.

Uçak Bileti

7. İstanbul Arkeoloji Müzeleri

İstanbul Arkeoloji Müzeleri

İstanbul Arkeoloji Müzeleri 3 ayrı müzenin bir arada olduğu kompleksten oluşur. İstanbul Arkeoloji Müzesi, Eski Şark Eserleri Müzesi, Çinili Köşk Müzesi olmak üzere üç farklı bölümden oluşan komplekste Osmanlı İmparatorluğu’nun en önemli tarihi kalıntılarından bazılarını, antik sanat eserleri ve arkeolojik bulguları görebilirsin. Müzelerin her biri baş döndürücü bir tarih ve kültür koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor.

İstanbul Arkeoloji Müzeleri ülkemizdeki ilk müzecilik çalışmalarının en iyi örneği. Osmanlı döneminde tarihi eserlerin Osmanlı topraklarından ve dünyanın birçok yerinden toplanmaya başlanması Fatih Sultan Mehmet dönemine kadar uzanmakta ancak sistemli müzeciliğin ortaya çıkması 1869 yılında ‘Müze-i Hümayun’ adı ile kurulan İstanbul Arkeoloji Müzesi’yle başlamış.

Konum Linki

Giriş ücreti

 • 340 TL

 • MüzeKart ile ücretsiz.

Açık olduğu saatler

 • Haftanın her günü 09.00-18.30

8. Kapalıçarşı

Kapalıçarşı

Kapalıçarşı 15.yüzyıldan kalma dünyanın en eski ve en büyük çarşılarından biri. Kapalıçarşı İstanbul'un merkezinde Beyazıt, Nuruosmaniye ve Mercan semtleri ortasında yer alıp Sultanahmet Meydanı’ndan birkaç dakikalık yürüme mesafesinde. İlk olarak Fatih Sultan Mehmet döneminde 1461 yılında inşasına başlandı ancak asıl büyük çarşı Kanuni Sultan Süleyman tarafından ahşap olarak inşa ettirilmiş. Kapalıçarşı mimarisinde Osmanlı’dan izler bulunur. Yüksek kubbeli tavanı, iç avlusu, revaklı yapıları, kubbeli çeşmeleri ve taş işçiliğiyle göz kamaştırır. Çarşıda dolaşırken tarihi hamamlar, çeşmeler, hanlar ve camiler gibi önemli yapıları da keşfedebilirsin.

Kapalıçarşı 61 sokak üzerinde 3600 dükkan ve 14 handan oluşmuş. Zamanla eklenen bölümler, dönüştürülen mağazalarla dükkan sayıları artmış. Bu dükkanlarda her türlü hediyelik eşya, takı, halı, antika, deri ürünler, çeşitli baharatlar, kuyumcular, giyim ürünleri bulabilirsin. Günümüzde yaygınlaşan lüks alışveriş merkezlerine rağmen hem yerel hem yabancı turistlerin ilgisini asla kaybetmediği Kapalıçarşı, eskiden beri ticaretin merkezi olmaya devam ediyor.

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Dini tatiller, Cumhuriyet Bayramı ve pazar günleri kapalıdır. Diğer günler 08:30-19:00 saatleri arasında açık.

Yazar Notu: Kapalıçarşı’da alışveriş yaparken eskiden gelen gelenekleri de göz önünde bulundurarak esnafla pazarlık yapın. Kapalıçarşı’nın içinde yer alan geleneksel kahveciler, esnaf lokantaların enfes yemeklerin tadına bak.

9. Yerebatan Sarnıcı

Yerebatan Sarnıcı

Burası hayranlık duyacağınız 6.yüzyılda inşa edilen Yerebatan Sarnıcı. Görkemli İstanbul tarihinin izlerini süreceğin en önemli tarihi değerlerden. Bizans İmparatoru Justinianus tarafından yer altı su deposu olarak inşa ettirilmiş. Yerebatan Sarnıcı on bin metrekarelik alan üzerinde her biri 9 metre yüksekliğinde 336 sütun ve suyun üzerinden yükselen yarı karanlık aydınlatmasıyla mistik bir hava yaratıyor. Sarnıcın içindeki Medusa başlı sütunlar özellikle dikkat çekici.

Şubat 2016- Temmuz 2022 aralığında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İBB Miras ekiplerince kapsamlı bir restorasyona alındı. Bu restorasyonda olası İstanbul depremine karşı sarnıç güçlendirilirken aynı zamanda yeni nesil müzecilik anlayışıyla eşsiz bir müzeye çevrilerek kapıları ziyaretçilere açıldı. Sarnıç suları temizlendi, sulara sanat eseri heykeller yerleştirildi ve karanlıkta yapılan birbirinden etkileyici ışık gösterileriyle sarnıç adeta bir sahneye çevrildi.

Konum Linki

09.00-18.30 giriş ücreti

 • Yerli ziyaretçi: 80 TL

 • Yabancı ziyaretçi: 600 TL

 • Öğrenci: 30

09.00-18.30 giriş ücreti

 • 19.30-22.00 saatleri arasında ücretlendirme

 • Yerli ziyaretçi: 250 TL

 • Yabancı ziyaretçi: 1.000 TL

 • Öğrenci: 100 TL

Açık olduğu saatler

 • Haftanın her günü 09.00-22.00

 • Özel etkinlikler olduğunda saat değişimi sosyal medya hesabından duyuruluyor.

Yazar Notu: Sarnıç giriş ve çıkıştaki merdivenler hariç bebek arabası ile gezmek için uygun. Yaz ve hafta sonları uzun kuyruklar olabiliyor. Sıra beklememek adına gelmeden önce biletini online olarak alabilirsin. Burada MüzeKart geçerli değil.

10. Gülhane Parkı ve Gülhane Parkı Sarnıcı

Gülhane Parkı

Şimdi de yönümüzü Osmanlı İmparatorluğu döneminde Topkapı Sarayının dış bahçesi olarak kullanılan, baharda çiçeklerle dolu, asırlık ağaçların olduğu, özellikle lale mevsiminde bir renk cümbüşüne sahne olan, her köşesinde ayrı bir hikaye bulacağın Gülhane Parkı’na doğru çeviriyoruz. Gülhane Parkı, adını bahçedeki gül ağaçlarından alıyor. 

Gülhane Parkı’nda bulunan Gülhane Parkı Sarnıcı M.S. 5-7 yüzyılları arasında yapıldığı düşünülüyor ancak kim tarafından yapıldığı bilinmiyor. Sarnıç 1913 yılında İstanbul Şehremini Dr. Cemil Topuzlu tarafından tespit ediliyor. İBB Miras ekipleri tarafından yeni nesil müzecilik anlayışı ile restore edilen sarnıç, 1 Nisan 2023 tarihinde açıldı ve büyülü atmosferinde Gülhane Parkı içerisinde ziyaretçilerini bekliyor.

Konum Linki

11. Türk ve İslam Eserleri Müzesi

Bu müze İslam eserlerinin Türkiye’de bir arada bulunduğu ve Avrupa’dan ödüllü bir müze. Bu müzede İslam dünyasının farklı dönemlerinden kalan el yazması Kuran’lar, halılar, seramikler ve bu dönemlerden kalan daha birçok eşsiz eser sergileniyor. 1984 yılında Avrupa Konseyi Yılın Müzesi Yarışması Jüri Özel Ödülü’ne ve 1985’teki Avrupa Konseyi-UNESCO’nun çocuklara kültür mirasını sevdirme konusundaki ödüllerine sahip.

Konum Linki

Giriş ücreti

 • 390 TL

 • MüzeKart ile ücretsiz.

Açık olduğu saatler

 • Haftanın her günü 09.00-18.30

12. Binbirdirek Sarnıcı

Binbirdirek Sarnıcı

Sultanahmet’teki Bizans dönemine ait, Bizans İmparatoru I. Konstantin döneminde inşa edilen önemli yapılardan biri olan Binbirdirek Sarnıcı, Yerebatan Sarnıcı’ndan sonra İstanbul’un ikinci en büyük kapalı sarnıcı. İçerisinde 224 adet sütun bulunuyor. Günümüzde çeşitli kültürel etkinliklere ev sahipliği yapan bu sarnıcı sadece gezmek için de ziyaret edebilirsin. 3.000 kişiye kadar kapasitesi olan Binbirdirek Sarnıcı düğün, parti, tanıtım, defile gibi organizasyonlar için büyülü bir atmosfer sunuyor.

Konum Linki

Giriş ücreti

 • Yerli: 40 TL

 • Yabancı: 250 TL

 • Öğrenci-öğretmen: 20

Açık olduğu saatler

 • Pazartesi-cumartesi: 10.00-17.00

 • Pazar günleri kapalı.

13. Hürrem Sultan Hamamı 

Hürrem Sultan Hamamı

Osmanlı dönemine ait tarihi bir hamam olan Hürrem Sultan Hamamı 16.yüzyılda Kanuni Sultan Süleyman’ın eşi Hürrem Sultan için Mimar Sinan tarafından yapılmış. Osmanlı dönemine ait hamam kültürünü deneyimlemek için özellikle yabancı turistlerin ilgisini çeken bir yer.  

Konum Linki

Giriş ücreti

 • Aromaterapi 100 euro
 • Sırt masajı 80 euro
 • Pir-ü pak hamam 90 euro
 • Ab-ı hayat hamam 250 euro
 • Ayak masajı 80 euro
 • Keyf-i hamam 150 euro
 • Antistres 110 euro

Açık olduğu saatler

 • Her gün 08:00-22:00 saatleri arasında açık.

İpucu: İstanbul'un tam kalbinde keşifler seni kendine çekiyorsa ENUYGUN ile Sultanahmet otelleri araştırmasına başlayabilirsin.

Otel

14. Arasta Çarşısı

Şimdi de rotamız Sultanahmet’in kalbinde konumlanan Arasta Çarşısı’na çeviriyoruz. Bu otantik çarşıda el yapımı çinicilik, dokuma, bakır işlemeciliği gibi geleneksel Türk zanaatlerine ait ürünler bulabilirsin. Arasta Çarşısı aynı zamanda dünyaca ünlü Türk mutfağına ait yemekleri sunan restoran ve kafelere de ev sahipliği yapıyor.

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Her gün 09:00-19:00 saatleri arasında açık.

15. Caferağa Medresesi

Caferağa Medresesi

Caferağa Medresesi isminden de anlaşılacağı gibi Osmanlı döneminden kalma bir eğitim merkezi. Günümüzde de sanat okulu ve kültür merkezi olarak hizmet vermeye devam ediyor. Caferağa Medresesi’nde Türk el sanatları dersleri veriliyor ve yıl boyunca çeşitli sergiler düzenleniyor.

Hem yerli hem yabancı ziyaretçiler burayı ziyaret ederek çini, ebru sanatı, hat sanatı gibi geleneksel Türk sanatları hakkında bilgi ediniyor ve isterlerse derslere de katılabiliyorlar. Genişçe bir avluda bulunan küçük atölye ve dükkanların olduğu bu medresede hem dükkanlardan hediyelik eşya satın alabilir hem de ağaçların altında çayını, kahveni içmek için soluklanabilirsin.

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • Pazar günleri kapalı. Diğer günler 09:00-21:00 arasında açık.

16. Küçük Ayasofya Camii

Sultanahmet’teki Küçük Ayasofya Camii eski adıyla Sergius ve Bacchus Kilisesi, Bizans İmparatoru Justinianus tarafından 6. yüzyılda inşa edilmiş. Camiyi gezerken güzel mermer sütunlar ve dekoratif detaylar hayranlık uyandırıcı bir görsel deneyim de sunuyor.

Konum Linki

Açık olduğu saatler

 • 08:00-23:30 arasında açık.

17. Çemberlitaş Hamamı

Çemberlitaş Hamamı

Çemberlitaş Hamamı’nda yüzlerce yıllık geleneksel hamam deneyimini yaşayabilirsin. 1584 yılında Mimar Sinan tarafından yapılan Çemberlitaş Hamamı hala yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası. Çemberlitaş Hamamı, Sultan II. Selim’in eşi ve III. Murad’ın annesi Nurbanu Sultan tarafından Üsküdar’da Toptaş’ındaki Valide-i Atik Külliyesi’ne gelir getirmesi amacıyla yaptırılmış.

Konum Linki

Giriş ücreti:

 • Hamam giriş: 1150 TL
 • Kese - köpük (giriş dahil): 1650 TL
 • Kese - köpük - yağ masajı (giriş dahil) : 2300 TL
 • Hint baş masajı ile ayak masajı: 1950 TL
 • Yüz maskesi: 260 TL

Açık olduğu saatler

 • Her gün 06:00-00:00 saatleri arasında açık.

Yazar Notu: Hamamda yıkanma için zaman sınırlaması yok. Kese & Sabunlu Masaj 15 dakika, aromaterapi yağ masajı 30 dakika. Havlu, sabun, şampuan, terlik ve soyunma kabini fiyatlara dahil.

18. Büyük Saray Mozaikleri Müzesi

Büyük Saray Mozaikleri Müzesi

Büyük Saray Mozaikleri Müzesi, M.S. 610’dan 614’e kadarki Doğu Roma İmparatorluğu dönemindeki Bizans’a ait sarayların mozaiklerinin sergilendiği bir müze. Hayvan figürlerinin, mitolojik sahnelerin ve günlük yaşam sahnelerinin tasvir edildiği bu mozaikler bize dönemin sanat anlayışı hakkında fikir verir.

Konum Linki

Giriş ücreti

 • 220 TL
 • MüzeKart ile ücretsiz

Açık olduğu saatler

 • Her gün 09:00-27:00 saatleri arasında açık.

Yazar Notu: Geçici olarak kapalı durumda.

19. Soğukçeşme Sokağı

Soğukçeşme Sokağı

Sırtlarını Topkapı Sarayı’nın duvarlarına yaslamış, yüzleri Ayasofya’ya bakan bir dizi tarihi, pastel renklerde tarihi köşkler sizi karşılayacak. Restore olmuş ama aynı yerinde akan 1800’lü yıllarda yapılmış olan 223 yıllık tarihi bir çeşme bulunuyor. Burası Sultanahmet’te trafiğe kapalı, ressamların tuvaline ilham olmuş tarih dolu bir sokak. Adını sokakta bulunan tarihi çeşmesinden alan Soğukçeşme Sokağı. Soğukçeşme Sokağı bir de 1990 yılında İstanbul aşığı Çelik Gürsoy tarafından kurulan İstanbul Kitaplığı’na da ev sahipliği yapıyor.

Konum Linki

İstanbul'u tamamen keşfetmek istersen İstanbul'da gezilecek yerler rehberin linkte seni bekliyor.

BONUS: Veee sana 250 TL'ye Sultanahmet'te nasıl gezilir sorusuna yanıt veren mini bir video ile geldik.

Beliz Şen ile Sultanahmet’te unutulmaz bir gün geçirdik. Şimdi, Beliz Şen'in gözünden Sultanahmet’teki maceralarına tanık olma zamanı! Unutulmaz anılar, lezzetli yemekler ve tarihi mekanlarla dolu bu videoyu izlerken çok keyif alacaksın. İyi seyirler :)


gizemtorun
Gizem Torun
13 Yazı
Birçok sektörde proje ve içerik yönetimi üzerine çalıştı; kültürel miras ve sürdürülebilir turizm alanlarında projeler geliştirdi. Şimdi ise ENUYGUN'un içerik süreçlerini yönetiyor ve yaptığı seyahatleri paylaşıyor.
Yorum Yap
Yorumlar
 • BY
  B**** Y*******
  Yorum tarihi: 01.03.2024 10:21
  Gerçekten çok güzel bir yazı eline sağlık.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN