İstanbul, tarih boyunca birçok farklı kültüre ev sahipliği yapmış, Doğu ve Batı’nın kesişim noktası olan bir şehirdir. Tarihle dolu bir bölge olan Sultanahmet, bu tarihi zenginliğin tam olarak kalbinin attığı yer.

Sultanahmet bölgesine yerleşim başladığından beri burada inşa edilen birçok hamam, cami, çeşme, sarnıç, müze, park  tarihe tanıklık etmeye devam etmektedirler. İstanbul Sultanahmet bölgesi, tarihin derinliklerine bir yolculuk yapmak isteyen herkes için eşsiz bir destinasyon.

Şimdi hazırsanız bu tarihle dolu bölgede tarih, doğa ve lezzet dolu bir gezintiye çıkalım.

İçindekiler

1- Sultanahmet Meydanı

Sultanahmet Meydanı

Sultanahmet Meydanı İstanbul’un en büyük meydanı. Tarihsel sürecinde Helenistik, Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait izler taşıyor. Bu özelliğinden dolayı 1985 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesine girmiş. Bizans döneminde Hipodrom olarak adlandırılmaktaydı. Osmanlı döneminde At Meydanı olan adı daha sonra Sultanahmet Meydanı adını Osmanlı padişahlarından olan Sultan Ahmet’in yaptırdığı Sultanahmet meydanında bulunan hatta yapımında kendisinin de çalıştığı söylenen Sultanahmet Camii’den alıyor.

Sultan Ahmet, 27 yaşında yakalandığı tifüs hastalığı nedeniyle vefat etmiş ve bugün Sultanahmet yakınlarında bulunan türbesine defnedilmiş. Sultanahmet Meydanı yerli ve yabancı turistlerin yoğun olarak ilgi gösterdiği turistik bir meydan. Özellikle ramazan ayında Müslümanların burada iftardan sahura kadar vakit geçirirler.

Konum linki

2- Obelisk, Yılanlı Sütun ve Örme Sütun

Obelisk

Tarihi Sultanahmet Meydanında bulunan bu taşlar, İstanbul’un en eski anıtlarından. Obelisk diğer adıyla Dikilitaş, Roma İmparatoru tarafından şehri süslemek amacıyla 4. yüzyılda Mısır’dan getirtilmiş, İmparator II. Theodosius tarafından Hipodrom Meydanına dikilen antik bir dikittir. Dikilitaş’ın yanına daha sonra Yılanlı Sütun ve Örme Sütun eklenmiş.

Yılanlı Sütun, Yunanlıların Perslere karşı zaferini anmak için yapılmış. Örme Sütunun ne zaman ve kim tarafından dikildiği bilinmiyor. Hipodromun ortasına dikilen bu taşların etrafında at arabaları yedi  tur dönerek yarışlar yaparlarmış.

Konum linki

3- Sultanahmet Camii- (The Blue Mosque) - (Mavi Camii)

Sultanahmet Camii

Sultanahmet Camii 14. Osmanlı padişahı Ahmet tarafından 1609-1617 yılları arasında dönemin baş mimarı Sedefkar Mehmet Ağa’ya yaptırılmış. Sultan I. Ahmet caminin temelinin atıldığı ilk gün bizzat kendisi de kazma kürek çalışıp taş taşımış. Sultanahmet Camii, Türkiye’nin ilk 6 minareli camisi ve en büyük kompleksli camilerinden. Yapımında kullanılan 20.000’den fazla mavi, yeşil ve beyaz İznik çinisi göz kamaştırıcı. Çinilerde hakim olan mavi tonlar nedeniyle Mavi Camii ( Blue Mosque) olarak da anılır.

Sultanahmet Camii 2023 giriş ücreti: Ücretsizdir.

Sultanahmet Camii açık olduğu saatler:

 • Yaz dönemi: 08:30 – 18:30
 • Kış dönemi: 08:30 – 17:00

Konum Linki

4- Ayasofya Camii

Ayasofya Camii

Dünyanın sekizinci harikası olarak gösterilen Ayasofya, Sultanahmet Camii’nin hemen karşısında konumlanıyor. İlk olarak Bizans İmparatoru Justinianus tarafından 537 yılında kilise olarak inşa edildi. Osmanlı döneminde Fatih Sultan Mehmetîn İstanbul’u fethinden sonra  camiye dönüştürüldü.

1934 yılında ise müze olarak ziyaretçilerini ağırladı. 86 yıl müze olarak hizmet veren Ayasofya Müzesi, 24 Temmuz 2020’de yeniden cami olarak ibadete açıldı.  Ayasofya, hem mimari yapısı hem de tarihsel önemiyle ibadet amacı dışında da her gün birçok ziyaretçisini ağırlamaya devam etmektedir.

Ayasofya Camii 2023 giriş ücreti: Ücretsiz.

Ayasofya açık olduğu saatler: Her gün 24 saat açık.

Konum Linki

5- Topkapı Sarayı Müzesi

Topkapı Sarayı Müzesi

Osmanlı İmparatorluğu’nun 400 yıllık yönetim merkezi olan Topkapı Sarayı, eşsiz koleksiyonu ve muhteşem manzarasıyla hem İstanbul’un hem de dünyanın görülmesi gereken saraylarından. Fatih Sultan Mehmet tarafından 1460 yılında temelleri attırılan sarayın yapımı 18 yıl sürmüş. 1924 yılında Atatürk, sarayın müzeye dönüştürülmesi istemiştir.

Topkapı Sarayı, sergilenen mücevherler, silahlar, kıyafetler, Osmanlı hanedanına ait diğer eşyalarla bir dizi müzeye ev sahipliği yapıyor. Ayasofya Camii ve Sultanahmet Camii tarihi yarımadada bir bütünlük oluşturur ve bölgenin en değerli yapılarının başında gelmektedirler.

Bir tarafı Sultanahmet Meydanı diğer tarafı Sarayburnu manzarasına sahip olan Topkapı Sarayı uzun yıllar hem devlet yönetim merkezi hem de eğitim merkezi olarak kullanıldı. Saray Gülhane Parkı’nı da içine alan ayrıca müze, cami ve kilise yapılarını da kapsayan çok büyük bir alana kurulmuştur. Osmanlı döneminde sarayın kapısında bulunan toplar nedeniyle ismine halk tarafından Topkapı Sarayı denmiş ve adı öyle de kalmış.

Topkapı Sarayı 2023 giriş ücreti: Müze Kart Topkapı Sarayı’nın Harem ve Aya İrini bölümlerinde geçerli değil.

Topkapı Sarayı Kombine Bilet I (Topkapı Sarayı + Aya İrini)

 • Yerli Ziyaretçi Bilet Fiyatı: 110 TL
 • Yabancı Ziyaretçi Bilet Fiyatı: 500 TL
 • İndirimli Bilet Fiyatı: 35 TL

Topkapı Sarayı Kombine Bilet II (Topkapı Sarayı + Aya İrini + Harem)

 • Yerli Ziyaretçi Bilet Fiyatı: 140 TL
 • Yabancı Ziyaretçi Bilet Fiyatı: 650 TL
 • İndirimli Bilet Fiyatı: 45 TL

Topkapı Sarayı Harem Bölümü 2023 giriş ücreti:

 • Yerli Ziyaretçi Bilet Fiyatı: 60 TL
 • Yabancı Ziyaretçi Bilet Fiyatı: 225 TL
 • İndirimli Bilet Fiyatı: 20 TL

Aya İrini Kilisesi 2023 giriş ücreti:

 • Yerli Ziyaretçi Bilet Fiyatı: 45 TL
 • Yabancı Ziyaretçi Bilet Fiyatı: 180 TL
 • İndirimli Bilet Fiyatı: 20 TL

Açık olduğu saatler: Salı günleri kapalı. Diğer günler 09:00-18:00 saatleri arasında açık.

Konum linki

6- Aya İrini Kilisesi

Aya İrini Kilisesi

Aya İrini Kilisesi, Hıristiyanlık öncesi bir tapınağın bulunduğu yerde inşa edilmiştir.

Tarihin ihtişamını yansıtan bir mimarlık harikasıdır. İlk olarak Roma İmparatoru I. Justinianus döneminde 537 yılında inşa edilmiş. Kilise, Bizans İmparatorluğu'nun en önemli dini merkezlerinden biri olmuştur. İstanbul'un fethinden önceki son büyük kilise inşasıdır.

Aya İrini Kilisesi 2023 giriş ücreti: Müze Kart geçerli değil.

 • Yerli Ziyaretçi Bilet Fiyatı: 45 TL
 • Yabancı Ziyaretçi Bilet Fiyatı: 180 TL
 • İndirimli Bilet Fiyatı: 20 TL

Açık olduğu saatler: Salı günleri kapalı. Diğer günler 09:00-18:00 saatleri arasında açık.

Konum linki

7- İstanbul Arkeoloji Müzeleri

İstanbul Arkeoloji Müzeleri

İstanbul Arkeoloji Müzeleri 3 ayrı müzenin bir arada olduğu kompleksten oluşur. İstanbul Arkeoloji Müzesi, Eski Şark Eserleri Müzesi, Çinili Köşk Müzesi olmak üzere üç farklı bölümden oluşan komplekste Osmanlı İmparatorluğu’nun en önemli tarihi kalıntılarından bazılarını, antik sanat eserleri ve arkeolojik bulguları görebilirsiniz. Müzelerin her biri baş döndürücü bir tarih ve kültür koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor.

İstanbul Arkeoloji Müzeleri ülkemizdeki ilk müzecilik çalışmalarının en iyi örneği. Osmanlı döneminde tarihi eserlerin Osmanlı topraklarından ve dünyanın birçok yerinden toplanmaya başlanması Fatih Sultan Mehmet dönemine kadar uzanmaktadır ancak sistemli müzeciliğin ortaya çıkması 1869 yılında ‘Müze-i Hümayun’ adı ile kurulan İstanbul Arkeoloji Müzesi’yle başlamıştır.

İstanbul Arkeoloji Müzeleri 2023 giriş ücreti: Müze Kart geçerli. Giriş ücreti 200 TL.

Açık olduğu saatler: Haftanın her günü saat 09:00-18:30 saatleri arasında açık.

Yazar Notu: Arkeoloji müzeleri çok geniş koleksiyonları sahip olduğundan en az birkaç saatinizi buraya ayırmanızı tavsiye ederiz.

Konum linki

8- Kapalıçarşı

Kapalıçarşı

Kapalıçarşı 15.yüzyıldan kalma dünyanın en eski ve en büyük çarşılarından biridir. Kapalıçarşı İstanbul'un merkezinde Beyazıt, Nuruosmaniye ve Mercan semtleri ortasında yer alıp Sultanahmet Meydanı’ndan birkaç dakikalık yürüme mesafesinde. İlk olarak Fatih Sultan Mehmet döneminde 1461 yılında inşasına başlandı ancak asıl büyük çarşı Kanuni Sultan Süleyman tarafından ahşap olarak inşa ettirilmiş.

Kapalıçarşı mimarisinde Osmanlı’dan izler bulunur. Yüksek kubbeli tavanı, iç avlusu, revaklı yapıları, kubbeli çeşmeleri ve taş işçiliğiyle göz kamaştırır. Çarşıda dolaşırken tarihi hamamlar, çeşmeler, hanlar ve camiler gibi önemli yapıları da keşfedebilirsiniz.

Kapalıçarşı 61 sokak üzerinde 3600 dükkan ve 14 handan oluşmuştur. Zamanla eklenen bölümler, dönüştürülen mağazalarla dükkan sayıları artmış. Bu dükkanlarda her türlü hediyelik eşya, takı, halı, antika, deri ürünler, çeşitli baharatlar, kuyumcular, giyim ürünleri bulabilirsiniz. Günümüzde yaygınlaşan lüks alışveriş merkezlerine rağmen hem yerel hem yabancı turistlerin ilgisini asla kaybetmediği Kapalıçarşı, eskiden beri ticaretin merkezi olmaya devam etmektedir.

Kapalıçarşı’nın açık olduğu saatler: Dini tatiller, Cumhuriyet Bayramı ve pazar günleri kapalıdır. Diğer günler 08:30-19:00 saatleri arasında açık.

Konum Linki

Yazar Notu: Kapalıçarşı’da alışveriş yaparken eskiden gelen gelenekleri de göz önünde bulundurarak esnafla pazarlık yapın. Kapalıçarşı’nın içinde yer alan geleneksel kahveciler, esnaf lokantaların enfes yemeklerin tadına bakın.

9- Yerebatan Sarnıcı

Yerebatan Sarnıcı

Kapalıçarşı’nın kalabalığından sonra sizi bambaşka bir atmosfere davet ediyoruz. Burası hayranlık duyacağınız 6.yüzyılda inşa edilen Yerebatan Sarnıcı. Görkemli İstanbul tarihinin izlerini süreceğiniz en önemli tarihi değerlerden. Bizans İmparatoru Justinianus tarafından yer altı su deposu olarak inşa ettirilmiş.

Yerebatan Sarnıcı on bin metrekarelik alan üzerinde her biri 9 metre yüksekliğinde 336 sütun ve suyun üzerinden yükselen yarı karanlık aydınlatmasıyla mistik bir hava yaratıyor. Sarnıcın içindeki Medusa başlı sütunlar özellikle dikkat çekici.

Şubat 2016- Temmuz 2022 aralığında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İBB Miras ekiplerince kapsamlı bir restorasyona alındı. Bu restorasyonda olası İstanbul depremine karşı sarnıç güçlendirilirken aynı zamanda yeni nesil müzecilik anlayışıyla eşsiz bir müzeye çevrilerek kapıları ziyaretçilere açıldı. Sarnıç suları temizlendi, sulara sanat eseri heykeller yerleştirildi ve karanlıkta yapılan birbirinden etkileyici ışık gösterileriyle sarnıç adeta bir sahneye çevrildi.

Yerebatan Sarnıcı 2023 giriş ücreti: Müze Kart geçerli değil.

09:00-19:00 saatleri arasında ücretlendirme

 • Yerli Ziyaretçi: 60 TL
 • Yabancı ziyaretçi: 350 TL
 • Öğrenci: 30 TL

19:00-22:00 saatleri arasında ücretlendirme

 • Yerli Ziyaretçi: 90 TL
 • Yabancı ziyaretçi: 550 TL
 • Öğrenci: 40 TL

Açık olduğu saatler: Haftanın her günü 09:00-22:00 saatleri arasında ziyarete açık.

Konum linki

Yazar Notu: Yerebatan Sarnıcı giriş biletlerini Passo’dan online satın alabilirsiniz. Online indirimli bilet alanların girişte T.C. kimlik göstermesi zorunludur. Online bilet alanlar, kapıda sıra beklemeden giriş önceliğine sahiptir.

10- Gülhane Parkı ve Gülhane Parkı Sarnıcı

Gülhane Parkı

Şimdi de yönümüzü Osmanlı İmparatorluğu döneminde Topkapı Sarayının dış bahçesi olarak kullanılan, baharda çiçeklerle dolu, asırlık ağaçların olduğu, özellikle lale mevsiminde bir renk cümbüşüne sahne olan, her köşesinde ayrı bir hikaye bulacağınız Gülhane Parkı’na doğru çeviriyoruz. Gülhane Parkı, adını bahçedeki gül ağaçlarından alıyor.

Bu eşsiz parkta manzaraya karşı çayınızı yudumlayabilir, harika fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz.

Gülhane Parkı’nda bulunan Gülhane Parkı Sarnıcı M.S. 5-7 yüzyılları arasında yapıldığı düşünülüyor ancak kim tarafından yapıldığı bilinmiyor. Sarnıç 1913 yılında İstanbul Şehremini Dr. Cemil Topuzlu tarafından tespit ediliyor. İBB Miras ekipleri tarafından yeni nesil müzecilik anlayışı ile restore edilen sarnıç, 1 Nisan 2023 tarihinde açıldı ve büyülü atmosferinde Gülhane Parkı içerisinde ziyaretçilerini bekliyor.

Gülhane Parkı ve Gülhane Sarnıcı 2023 giriş ücreti: Ücretsiz.

Açık olduğu saatler: Haftanın her günü 24 saat açık.

Konum linki

11- Türk ve İslam Eserleri Müzesi

Bu müze İslam eserlerinin Türkiye’de bir arada bulunduğu ve Avrupa’dan ödüllü bir müze. Bu müzede İslam dünyasının farklı dönemlerinden kalan el yazması Kuran’lar, halılar, seramikler ve bu dönemlerden kalan daha birçok eşsiz eser sergileniyor. 1984 yılında Avrupa Konseyi Yılın Müzesi Yarışması Jüri Özel Ödülü’ne ve 1985’teki Avrupa Konseyi-UNESCO’nun çocuklara kültür mirasını sevdirme konusundaki ödüllerine sahiptir.

Türk ve İslam Eserleri Müzesi 2023 giriş ücreti: Müze Kart geçerli. Giriş ücreti 200 TL.

Açık olduğu saatler: Her gün 09:00-20:00 / gişe kapanış saati 19:30

Konum linki

12- Binbirdirek Sarnıcı

Binbirdirek Sarnıcı

Sultanahmet’teki Bizans dönemine ait, Bizans İmparatoru I. Konstantin döneminde inşa edilen önemli yapılardan biri olan Binbirdirek Sarnıcı, Yerebatan Sarnıcı’ndan sonra İstanbul’un ikinci en büyük kapalı sarnıcı. İçerisinde 224 adet sütun bulunuyor.

Günümüzde çeşitli kültürel etkinliklere ev sahipliği yapan bu sarnıcı sadece gezmek için de ziyaret edebilirsiniz. 3.000 kişiye kadar kapasitesi olan Binbirdirek Sarnıcı düğün, parti, tanıtım, defile gibi organizasyonlar için büyülü bir atmosfer sunuyor.

Binbirdirek Sarnıcı 2023 giriş ücreti: Müze Kart geçerli değil.

Açık olduğu saatler: Pazar günleri kapalı. Pazartesi- Cumartesi 10:00-17:00 arasında açık.

Konum linki

13- Hürrem Sultan Hamamı 

Hürrem Sultan Hamamı

Osmanlı dönemine ait tarihi bir hamam olan Hürrem Sultan Hamamı 16.yüzyılda Kanuni Sultan Süleyman’ın eşi Hürrem Sultan için Mimar Sinan tarafından yapılmış. Osmanlı dönemine ait hamam kültürünü deneyimleyebilirsiniz.İstanbul dışından geliyorsanız Sultanahmet otelleri arasından sizin için en uygun olanı seçebilirsiniz.

Hürrem Sultan Hamamı 2023 giriş ücreti:

 • Hamam bakımları başlangıç fiyatı: 90 Euro
 • Masaj terapileri başlangıç fiyatı: 70 Euro

Açık olduğu saatler: Her gün 08:00-22:00 saatleri arasında açık.

Konum linki

Yazar Notu: Hürrem Sultan Hamamı’na gitmeden önce rezervasyon yapılması gerekiyor.

Otel

14- Arasta Çarşısı

Şimdi de rotamız Sultanahmet’in kalbinde konumlanan Arasta Çarşısı’na çeviriyoruz. Bu otantik çarşıda el yapımı çinicilik, dokuma, bakır işlemeciliği gibi geleneksel Türk zanaatlerine ait ürünler bulabilirsiniz. Arasta Çarşısı aynı zamanda dünyaca ünlü Türk mutfağına ait yemekleri sunan restoran ve kafelere de ev sahipliği yapıyor.

Açık olduğu saatler: Her gün 09:00-19:00 saatleri arasında açık.

Konum linki

15- Caferağa Medresesi

Caferağa Medresesi

Caferağa Medresesi isminden de anlaşılacağı gibi Osmanlı döneminden kalma bir eğitim merkezi. Günümüzde de sanat okulu ve kültür merkezi olarak hizmet vermeye devam ediyor. Caferağa Medresesi’nde Türk el sanatları dersleri veriliyor ve yıl boyunca çeşitli sergiler düzenleniyor.

Hem yerli hem yabancı ziyaretçiler burayı ziyaret ederek çini, Ebru sanatı, hat sanatı gibi geleneksel Türk sanatları hakkında bilgi ediniyor ve isterlerse derslere de katılabiliyorlar. Genişçe bir avluda bulunan küçük atölye ve dükkanların olduğu bu medresede hem dükkanlardan hediyelik eşya satın alabilir hem de ağaçların altında çayınızı, kahvenizi içmek için soluklanabilirsiniz.

Açık olduğu saatler: Pazar günleri kapalı. Diğer günler 09:00-21:00 arasında açık.

Konum linki

16- Küçük Ayasofya Camii

Sultanahmet’teki Küçük Ayasofya Camii orijinal adıyla Sergius ve Bacchus Kilisesi, Bizans İmparatoru Justinianus tarafından 6. yüzyılda inşa edilmiş. Camiyi gezerken güzel mermer sütunlar ve dekoratif detaylar size keyifli bir görsel deneyim sunar.

Küçük Ayasofya Camii 2023 giriş ücreti: Ücretsiz.

Açık olduğu saatler: 08:00-23:30

Konum linki

17- Çemberlitaş Hamamı

Çemberlitaş Hamamı

Çemberlitaş Hamamı’nda yüzlerce yıllık geleneksel hamam deneyimini yaşayabilirsiniz.

1584 yılında Mimar Sinan tarafından yapılan Çemberlitaş Hamamı hala yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası. Çemberlitaş Hamamı, Sultan II. Selim’in eşi ve III. Murad’ın annesi Nurbanu Sultan tarafından Üsküdar’da Toptaş’ındaki Valide-i Atik Külliyesi’ne gelir getirmesi amacıyla yaptırılmıştır.

Çemberlitaş Hamamında kese, köpük, masaj yaptırabilirsiniz.

Çemberlitaş Hamamı 2023 giriş ücreti:

 • Hamam Paketler: Hamam giriş: 875 TL / Kese - köpük (giriş dahil) : 1250 TL, /Kese - köpük - yağ masajı (Giriş Dahil) : 1750 TL
 • Masaj Paketler: Hint baş masajı: 1500 TL / Ayak masajı : 1500 TL
 • Bakım ve Güzellik: Yüz maskesi -kadın/ erkek: 200 TL / Manikür-kadın/erkek: 250 TL / Pedikür - kadın/erkek : 350 TL

Açık olduğu saatler: Her gün 06:00-00:00 saatleri arasında açık.

Konum linki

Yazar Notu: Hamamda yıkanma için zaman sınırlaması yoktur. Kese & Sabunlu Masaj 15 dakika, aromaterapi yağ masajı 30 dakikadır. Havlu, sabun, şampuan, terlik ve soyunma kabini fiyatlara dahildir.

18- Büyük Saray Mozaikleri Müzesi

Büyük Saray Mozaikleri Müzesi

Büyük Saray Mozaikleri Müzesi, M.S. 610’dan 614’e kadarki Doğu Roma İmparatorluğu dönemindeki Bizans’a ait sarayların mozaiklerinin sergilendiği bir müzedir. Hayvan figürlerinin, mitolojik sahnelerin ve günlük yaşam sahnelerinin tasvir edildiği bu mozaikler bize dönemin sanat anlayışı hakkında fikir verir.

Büyük Saray Mozaikleri Müzesi 2023 giriş ücreti: Müze Kart geçerli. Giriş ücreti 30 TL.

Açık olduğu saatler: Pazartesi günleri kapalı. Diğer günler 10:00-17:00 arasında ziyarete açık / gişe kapanış saati 18:30

Konum linki

19- Soğukçeşme Sokağı

Soğukçeşme Sokağı

Sırtlarını Topkapı Sarayı’nın duvarlarına yaslamış, yüzleri Ayasofya’ya bakan bir dizi tarihi, pastel renklerde tarihi köşkler sizi karşılayacak. Restore olmuş ama aynı yerinde akan 1800’lü yıllarda yapılmış olan 223 yıllık tarihi bir çeşme bulunuyor.

Burası Sultanahmet’te trafiğe kapalı, ressamların tuvaline ilham olmuş tarih dolu bir sokak. Adını sokakta bulunan tarihi çeşmesinden alan Soğukçeşme Sokağı. Soğukçeşme Sokağı bir de 1990 yılında İstanbul aşığı Çelik Gürsoy tarafından kurulan İstanbul Kitaplığı’na da ev sahipliği yapıyor.

Konum linki

BONUS: İşte size 250 TL'ye Sultanahmet'te nasıl gezilir sorusuna yanıt veren mini bir video ile geldik.

Beliz Şen ile Sultanahmet’te unutulmaz bir gün geçirdik. Şimdi, Beliz Şen'in gözünden Sultanahmet’teki maceralarına tanık olma zamanı! Unutulmaz anılar, lezzetli yemekler ve tarihi mekanlarla dolu bu videoyu izlerken çok keyif alacaksınız. İyi seyirler :)


bengisugunaydin
Bengisu Günaydın
130 Yazı
Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Eğitim için İngiltere'ye giderek yeni keşiflere yelken açtı. Edebiyat ve seyahati birleştirdiği kariyeri boyunca pek çok roman çevirisi yaptı ve seyahat yazıları üretti. Şimdi ise Enuygun ekibinde seyahat yazıları yazarak deneyimlerini paylaşıyor.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar