Seyahat için en iyi bavul nasıl seçilir?

muratekinay

Seyahat ederken genellikle bavulun içine yerleştirdiğimiz eşyalara odaklanıyoruz ancak doğru bir bavulla yola çıkmak da en az içindeki eşyalar kadar önemli. Yakınlarda yeni bir bavul satın almayı planlıyorsanız, önce bu tavsiyelere bir göz gezdirin.

İçindekiler

1- Ne çok büyük ne de çok küçük

Uzun süreli seyahatlere çıkanlar daha büyük bir bavula gereksinim duyabilirler. Ancak tatilleriniz genelde bir haftayı geçmiyorsa, çok büyük bir bavul yerine daha küçük hatta kabin boyu olanları seçebilirsiniz. Yani ne çok küçük ne de çok büyük. Böylece ihtiyaçlarınızı bavula yerleştirirken gereksiz eşyaları bırakarak daha kolay hareket edebilirsiniz. Çok fazla bilinmeyen bavul hazırlığı önerileri ise yazımızda.

Bavul

Uçak Bileti

2- Tekerlekli ve kolay taşınan bir model seçin

Havalimanında güvenlik kontrolünden geçtikten sonra bavulumuzu teslim edene kadar veya indikten sonra taksiye ve otobüse binene kadar taşımak zorundayız. Öyleyse en iyisi tekerlekleri olan ve kolay taşınan modellerden birini seçmek.

Şık Bavul

3- Akıllı alternatiflere göz atın

Teknolojinin ilerlemesiyle pek çok şey gibi bavullar da değişiyor ve akıllanıyor. Gelecekte kullanacağımız bavulları havalimanında gezerken ve alışveriş yaparken taşımamıza gerek kalmayacak, onlar bizi takip edecek. Teknolojinin bu alanda ulaştığı son noktayı gösteren akıllı bavullarla ilgili detaylar için tıklayın.

Akıllı Bavul

4- Sağlamlığına emin olun

Bavulların uçağa yüklenirken ve indirilirken hasar görmesi hatta kırılması çok olağan bir durum. Bu riski azaltmanın en iyi yollarından biri ise sağlam ve kolay kırılmayan bir model seçmek. Bu arada, sağlamlığına bakarken fazla ağır olmamasına da dikkat edin. Çünkü fazla ağırlık aynı zamanda bagaj için fazla ücret ödemek demek.

Kırık Bavul

5- Çekçeklerin boyuna bakın

Tekerlekli bavulları kolayca taşımamıza yardımcı olan çekçekleri de sağlamlığının ölçmek için önemli kısımlardan. Satın almadan önce bavulun çekçek bölümünün boyunuzun uzunluğuna uygun olduğuna ve rahatça tutulup çekilebildiğine emin olun.

Bavul

6- Fazladan bölme hayat kurtarır

Bavulda aradığınız bir şeyi anında bulabilmek de seyahat ederken hayat kurtaran kolaylıklardan. Bunun için küçük bölümlere ayrılmış bavullardan satın alabilirsiniz. Mümkünse körük olarak bilinen bölümü bulunan modellerden alın. Böylece eşyalarınızın dışında, tatilde satın aldığınız hediyeler için de fazladan bir bölmeye sahip olabilirsiniz.

Açık Bavul


muratekinay
Murat Ekinay
454 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN