İçindekiler

Havalimanında özellikle eliniz kolunuzda doluysa bavul taşımak tam bir dert oluyor. Ancak Çinliler bunun da çözümünü buldu. Çin'de geliştirilen yeni bir bavul türüyle bavulunuzu itmeye ya da taşımanıza gerek kalmayacak, o sizi takip edecek. Nasıl mı?

Üzerinde kamera ve sensör olacak

Akıllı bavul basit bir çip aracılığıyla sizin yakınınızda gezinmeye başlayacak size çok yakın mesafelerden takip edecek. Üzerindeki kamera ve sensör sayesinde kalabalık yerlerde bile sizi ayırt edebilecek. Böylece bavulunuzu eliniz kolunuz doluyken, freeshop'ta dolaşırken ya da pasaport sırasında vs. de tutmak zorunda kalmayacaksınız. Ayrıca yeni tip cihazlarda elektronik şarj üniteleri gibi havaalanında hayatınızı kolaylaştıracak yenilikler de ekleniyor.

Bavul kendi kendini tartabiliyor

Benim gibi bavulunuzda kilo sınırını aşan biriyseniz akıllı bavullar da bu anlamda işinizi kolaylaştırıyor. Bavulunuzu doldurduktan sonra üzerinde kilosunu yazabiliyor. Bu durumda da havaalanında fazla bagaj ücreti ödemekten kurtulmuş olursunuz. 

Bavul hazırlama tüyoları

Yapay zeka artık hayatımızın her alanına yavaş yavaş giriyor. Düşünün bavullar da bile sizi takip edebilecek bir sistem konuyor. Seyahat edecekler için de yeni trendler gelişiyor yeni kolaylıklar geliyor. Ancak hala sizin yerinize eşyalarınızı alıp koyabilecek bir sistem yok. İyisi mi gelin bizim bavul hazırlama tüyoları yazımıza göz atın...

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2037 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar