Seyahat etmek sizi akıllı, genç ve çekici kılar, nasıl mı?


mugekanbay
Müge Kanbay
21 Eylül 2011 | 2

Seyahat etmekten bahsederken altını çizmek gerek, yurtdışında tatile çıkmak insanda yola çıkma duygusu uyandırsa da tatile çıkmaktır. Çalışan, emekli her ne olursanız olun kendinizi bulabileceğini en hoş durumlardandır. Ancak burda bahsettiğimiz, sahiden hayatının bir döneminde, bir hissin peşine takılarak yola çıkmak. İster merak, heyecan ister eğlence, macera için olsun.

Bir rota belirlediyseniz aklınızda, ucuz uçak bileti, gideceğiniz ülkenin rehber kitapçıkları, çantanızla birlikte seyahattesiniz!

Bahaneye gerek olmayan seyyahlığa, bir de etkilerini hatırlatarak teşvik etmek istedim.

Ucuz Uçak Bileti Bulun

Seyahat akıllandırır, eskilerin dediği gibi tebdil-i mekanda sadece ferahlık yok. Bambaşka dünyaların, kültürlerin izi var. Kendi gözlerinizle görmek ve yaşamak imkanı var. Rutinden bir an için çıkabileceğinizi ve turlara vs. takılmaksızın, kendi yolculuk planınızı yaparak turist gibi değil de oralardan biri gibi yollarda olduğunuzu düşünün.

Gençleşmeye dair bildiğimiz bazen denediğimiz pek çok kür, bitkisel ürün, hayat önerileri, stresten kurtulma taktikleri var. Seyahat etmek de bir nevi gençlik çeşmesi, uzmanların önerileri arasında ilk sırada. Bir haftalık yolculuk bile zaman kavramını unutturup sonsuz gelebilir!

Çıktığınız seyahatten yalnızca buzdolabı magnetleri ve esmerimsi dönmezsiniz. Yolculuğun size kattığı pek çok hikaye cebinizdedir. İşinizde, aile ve sosyal ortamınızda sizin yenilenmiş enerjiniz yankılanır. Yeni akıllarla donanmış, gençleşmiş biri de mutlaka kalabalıkta diğerlerinden ayrılacaktır, değil mi? Ne dersiniz?

mugekanbay
Müge Kanbay
167 Yazı
Enuygun.com ekibinin son üyelerinden, içerik editörü. Marmara İletişim Fak. Gazetecilik Böl. mezunu. 6 yıldır internet bazlı projelerde ürün geliştirme-içerik üzerine çalışıyor.