Samsung Galaxy S4’ün tanıtımı yapıldı. Bu yeni telefon, S Tercüman, e-posta SMS ve ChatOn gibi uygulamalarda anında sesli çeviri yapabilir, gözünüzü çevirdiğinizde videonun durmasını sağlayabilir, iki fotoğrafı birleştirebilir ve bakın daha neler neler yapabilir…

Akıllı telefonlardaki gelişime ayak uydurmakta zorlanıyoruz. Hatta yeni özellikler artık hayal gücümüzün bile ötesine geçmeye başladı. İphone 5’ten sonra şimdi de Samsung, Galaxy S4 ile piyasadaki hakimiyetini korumak istiyor. Telefonda gerçekten de pek çok yeniliğe sahip.

İçindekiler

Dokunmadan başınız hareketleri yeterli

Bu telefonun en önemli özelliği telefonunuza dokunmadan işlem yapabiliyor olmanız. Galaxy S4, başlatmak için parmak dokunuşuna gerek olmadan yüzünüzü, sesinizi ve hareketinizi algılayabiliyor. Bir video seyrederken bakışınızı ekrandan başka bir yere çevirdiğinizde videonuz durur ve ekrana bakar bakmaz yeniden başlar. Aracınızın Bluetooth’una bağlandığında telefonunuz otomatik olarak direksiyon moduna geçerek metinleri sesli hale dönüştürür ve bu sayede mesajlarınızı ekrana hiç bakmadan kolay ve güvenli bir şekilde kontrol edebilirsiniz.

Ev sistemlerinde uzaktan kumanda niyetine

Evinizde, ‘Samsung WatchON’ kullanarak Galaxy S4′ünüzü televizyon, set üstü kutusu, DVD oynatıcısı ve hatta klimanız da dahil olmak üzere ev eğlence sisteminizi uzaktan yönetebileceğiniz bir kumandaya dönüştürebilirsiniz.

 

Tercümanınız olabilir

Galaxy S4, ‘S Tercüman ile e-posta, SMS ve ChatON’ gibi uygulamalarda anında yazılı ve sesli çeviri yapabiliyor. Çevirileri hem konuşmadan metne hem de metinden konuşmaya dönüştürülebiliyor. Daha ince olmasına rağmen tutuşu daha kolay ve ergonomik hale getirilmiş.

Ön ve arka kamera aynı anda kullanılabilir

13 megapiksel arka kameraya sahip olan Galaxy S4′te, hem ön hem de arka kameranın aynı anda kullanılmasını mümkün kılan ‘Dual Camera’ özelliği var. Kullanıcılar, iki farklı kameradan anları yakalarken, iki resmi doğal olarak birleştiren ve aynı zamanda büyük resmin içinde küçük resmin büyüklüğünü ayarlayan bir dizi çerçeve efekti arasında seçim yapabilecek.

Wi-Fi’siz paylaşım

Grup Play fonksiyonu sayesinde kullanıcılar Wi-Fi veya GSM sinyaline ihtiyaç olmaksızın müzik, fotoğraf, belge ve oyunları rahatça paylaşabiliyor. Bu özellik kullanıcıların başkalarıyla doğrudan bağlantı kurarak içerik ve eğlenceyi paylaşmalarını, izlemelerini veya üretmelerini mümkün kılıyor.

Kablosuz şarj edebilirsiniz

Samsung Galaxy S4 i9500 özel kapağı sayesinde kablosuz şarj ünitesinin üzerinde bataryasını doldurabiliyor. Kablosuz şarj cihazını masanızın üzerinde tutup telefonu arka kapağı şarj cihazının üstüne gelecek şekilde koyduğunuzda cihaz şarj olmaya başlıyor.

Türkiye’de ne kadardan satılacak?

ABD’de satışa sunulacak olan 16 GB hafızalı Samsung Galaxy S4′ün fiyatı 580$ olarak belirlendi. Türk parasına göre 1055 TL civarında para ediyor. Aynı hafızaya sahip olan iPhone 5′in ise fiyatı 649$ olarak karşımıza çıkıyor. Ülkemizde henüz açıklanmış bir rakam yok ama GSM şirketlerinden Avea ve Vodafone ön talep için çalışmalara başladı. Yeni nesil telefonun taksitli fiyatının 2 bin TL üzerinde olacağı ve peşin fiyatının ise 2 bin TL altında olacağı tahmin ediliyor.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1296 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN