Okul alışverişi gözünüzde büyümesin

mugekanbay

Bayram rehaveti, bugün mesai bitimi itibarıyla başlayacak. Öncelikle Enuygun.com ekibi adına mutlu, huzurlu bir bayram diliyorum herkese.

Bayram tatili biter bitmez sonbaharı selamlayacağız, okul dönemi başlayacak ve kış bütün haşmetiyle gelecek. Tabi küresel ısınma vs. derken nasıl bir kış yaşayacağımız merak konusu.

Kışı özleyenler bir yana, yaz severlerin içini karartmayalım!

Eğitim sezonu yaklaşırken, aileler ve çocuklar için yeni ve hummalı bir dönem başlıyor. Okul seçimi, kayıt, servis-yemek sorununun çözümü derken aylık bütçenizin ya da eğitim masrafları için yaptığınız birikimin önemli bir kısmını eritiyorsunuz. Hele buna, sınıflar büyüdükçe, kurs, etüt, özel ders masrafları da eklenince az sonra bahsedeceğimiz kırtasiye vb. alışverişler keyifli bile gelebilir.

Bunun dışında eğitim masraflarını rahatlatmak için eğitim kredisi, ihtiyaç kredisi gibi imkanları değerlendirmenin de akıl karı olacağını hatırlatalım.

Kırtasiye ve forma alışverişleri son yıllarda kompleks hale gelen eğitim sistemi sayesinde, listeler ve belirtilen markalardan şaşmaksızın yapılır oldu. Bu konuda da velilerin imdadına, okul anlaşmalı kırtasiye-kitapevleri koşuyor. Öncelikle bu imkanları değerlendirip karşılaştırabilirsiniz. Bir önceki seneden kalan tüm malzeme ve kitapları ikinci el kitapçılarda değerlendirebileceğiniz gibi, yaşadığınız semtin muhtarıyla, kültür merkeziyle ya da halkevleriyle iletişime geçerek bağışlayabilirsiniz.

Rekabetin önem kazandığı, piyasanın hareketlendiği bu dönemde, kişiye özel alışveriş sitelerinde de kırtasiye alışverişine yönelik kampanyalar var. Hem kaliteyi hem ucuzluğu önemsiyorsanız, bu kamanyaları takibe alın deriz; burada önem vermeniz gereken, hangi zaman dilimlerinde gönderim yapıldığını dikkate almak ve çok elzem bir ihtiyaç için verdiğiniz siparişte teslim tarihi sebebiyle sıkıntı yaşamamak olmalı. Büyük marketler ve internet sitelerindeki kampanyaları takibe alın, karşılaştırın değerlendirin en uygununu ucuza alın.

mugekanbay
Müge Kanbay
159 Yazı
İçerik editörü. Marmara İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 6 yıldır internet bazlı projelerde ürün geliştirme-içerik üzerine çalışıyor.
Uzman Yazarlar