Mükerrer kredi kartlarına inceleme başladı

tugbahacibayramoglu

Ek hesap, habersiz sigorta gibi uygulamalar yapan bazı bankaların kişilerden habersiz mükerrer kredi kartı satışı yaptığı da ortaya çıktı.

Enuygun olarak her fırsatta kredi çekerken, kredi kartı alırken, bankanızla iyi bir temas kurmanız gerektiğini söylüyoruz. Özellikle size sorulmadan açılan ek hesaplar, habersiz yapılan sigortalar, sonrasında sizi sıkıntıya sokabiliyor. Kredi alırken ya da kredi kartı çıkartırken sözleşmeleri genelde tek tek okumuyoruz ve altlarına imza atıyoruz. İşte bazı banka şubeleri ya da bankalarda yüksek prim almayı hedefleyen bazı çalışanlar, müşteriden habersiz o kişiye bir başka kredi kartı mükerrer kart daha çıkartabiliyor.

İçindekiler

İtiraz edin

Pek çok kişinin başına gelmiştir. Benim de başıma geldi. İstemediğim halde evime gelen kredi kartı geldi ya da kredili mevduat hesabı açıldı. İşte sizden habersiz açılan bu kredi kartı için daha sonrasında kart aidatı istenebiliyor. Böyle bir şeyle karşılaştıysanız mutlaka itiraz edin. Kart aidatını ödememek için ilgili yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

BDDK’ya 10 bin şikayet gitti

Başbakanlık Teftiş Kurulu, bankalarla ilgili gelen bu şikayetlerden sonra harekete geçti ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ndan (BDDK) ayrıntılı bilgi istedi. BDDK’ya son bir yılda mükerrer kredi kartıyla ilgili yaklaşık 10 bin şikayet geldiği açıklandı. BDDK özellikle yılsonu için hedeflerini tutturmaya çalışan bankaların müşterilerinden habersiz bankacılık ürünleri sattığını ortaya koydu.

Her bankanın ya da her banka çalışanının aynı olmadığını hemen hatırlatalım. Bankaların genel müdürlüğünün talebi olmasa da işini kötü niyetle yapmak isteyenler çıkabilir. Bu yüzden kredi çekerken mutlaka ek hesap açılıp açılmayacağını sorun ve kredi kartı istemediğinizi banka çalışanlarına bir kere daha hatırlatın.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1299 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN