Bagajlara elektronik etiket

Bagajlara elektronik etiket

Uçak yolculuklarının en büyük sıkıntılarından biri de havaalanlarındaki kuyruklar ve kaybolan bagajlar. Hollandalı bir firma bu tip sıkıntılar için şahane bir çözüm üretti. Geliştirdikleri elektronik etiketle bagajınızı akıllı telefonunuza bağlayarak takip edebilecek, isterseniz check-in bile yaptırabileceksiniz.

CIP hizmeti nedir?

CIP hizmeti nedir?

CIP (Commercial Important Person) Ticari önemi olan kişiler için havalimanında verilen özel hizmetlerdir. Özel hizmetler içerisinde ücretsiz yiyecek içecek, kablosuz internet ve masaüstü bilgisayarlar, rahat koltuklar TV ve radyo, özel araç ile uçağa gitme ve koltuk seçiminde öncelik gibi ayrıcalıklar bulunur.

Lounge nedir?

Lounge nedir?

Lounge, uçuştan önce havalimanlarında yolcuların rahat etmesi için bazı firmalarının oluşturduğu özel yolcu salonlarıdır. Bu salonlarda uçuş saati beklerken yemek ve içecek servisi alınabilir ve dinlenilebilir.

AnadoluJet'ten uçuş ve boarding süreleriyle ilgili  uyarı

AnadoluJet'ten uçuş ve boarding süreleriyle ilgili uyarı

Anadolujet, check-in e boarding süreleriyle ilgili bir açıklama yaptı. Buna göre yurt içi seyahatlerde uçağın kalkışından en az 45 dakika, yurt dışı seyahatlerde de en az 60 dakika önce check-in ve bagaj teslimlerini tamamlamış olmanız gerekiyor.

Uçak ve havalimanında kurallara uymayanların cezası arttırıldı

Uçak ve havalimanında kurallara uymayanların cezası arttırıldı

Uçak ve havalimanında kurallara uymayanların cezası arttırıldı. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) para cezalarında artışa gittiğini duyurdu. Buna göre uçakta kurallara uymayanlara 1.717 TL para cezası uygulanacak.

THY'de uçağa biniş süresi kısaldı

THY'de uçağa biniş süresi kısaldı

THY uçağa biniş boarding süresini 5 dakika daha öne alarak 20 dakikaya indirdi. Daha önce uçuşa 15 dakikaya kadar biniş işlemlerine devam eden THY artık 20 dakika kala boarding işlemlerini bitirmek istiyor.

Uçaklar da yakıtsız olacak mı?

Uçaklar da yakıtsız olacak mı?

Son yıllarda elektrikli otomobillerin sayısı hızla artıyor. Hatta bu tip otomobiller için vergi avantajları bile getiriliyor. En çok yakıt harcayan uçaklar için durum nasıl?

Uçaklar neden eğri rota çizerler

Uçaklar neden eğri rota çizerler

Karayollarının aksine uçak rotaları genelde düz değil, eğri çizgiler halinde olur. Pek çoğumuz özellikle havayolu dergilerindeki haritalardan bu rotalara bakmışızdır. Rotalar genelde düz bir enlem üzerinde değil de, eğri olur. Bunun sebebi nedir?

Enuygun'dan bilet iptal güvencesi

Enuygun'dan bilet iptal güvencesi

Türkiye’nin lider uçak bileti satış sitesi Enuygun.com’un hayata geçirdiği ‘Bilet İptalli Seyahat Sigortası’ ile artık hem promosyonlu hem de promosyonsuz tüm biletlerinizi, uçuştan 3 saat öncesine kadar iptal edebileceksiniz. Ya gidemezsem korkusuyla biletini erkenden satın almaktan çekinenler artık endişe etmenize gerek yok. Yılda 5 milyondan fazla kişinin uçak bileti satın almak için tercih ettiği Enuygun.com’un hayata geçirdiği benzersiz proje ‘Bilet İptalli Seyahat Sigortası’ ile uçuştan 3 saat öncesine kadar herhangi bir gerekçe göstermeksizin biletinizi iptal edebilir ve paranızın %90’ını iade alabilirsiniz. Nasıl mı?

Enuygun'dan yenilik: Online iptal

Enuygun'dan yenilik: Online iptal

Türkiye’nin lider uçak bileti sitesi Enuygun.com kullanıcı kolaylığı sağlayan yeniliklerine devam ediyor. Yeni hayata geçen online bilet iptal servisiyle, dilerseniz www.enuygun.com’dan aldığınız biletleri, online olarak kendiniz iptal edebilirsiniz.

x