• Anasayfa
  • Bilgi
  • Uçak ve havalimanında kurallara uymayanların cezası arttırıldı

Uçak ve havalimanında kurallara uymayanların cezası arttırıldı

mervekilic

Uçak ve havalimanında kurallara uymayanların cezası arttırıldı. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) para cezalarında artışa gittiğini duyurdu. Buna göre uçakta kurallara uymayanlara 1.717 TL para cezası uygulanacak.

İçindekiler

Uçağa lazer tutana 11.447 TL ceza

Uçak ve havalimanlarında sorun çıkartan yolcular için verilen cezalarda değişikliğe gidildi. SHGM'nin belirlediği yeni cezalara göre uçakta kurallara uymayan yolcuya 1.717 TL, X-Ray girişlerinde sorun çıkaran kişilere de 2.289 TL para cezası uygulanacak. İzinsiz lazer ve havai fişek gösterisi yapan şahıslara 1.717 TL, işletmelere ise 6.868 TL ceza uygulanacak. Uçak haberleşmesine müdahale edilmesi ve benzer ihlallerde bulunulması ya da hava araçlarına lazer tutanlara da 11.447 TL ceza kesilecek.

Uçak yolculuğunda dikkat edilmesi gerekenler

Uçak yolculuğunuzun sıkıntılı ve daha konforlu geçmesi için herkesin uyması gereken kurallar oluyor. Ancak tatsızlık çıkartan bir yolcu yüzünden diğer yüzlerce yolcu saatlerce beklemek zorunda da kalabiliyor. Bazen pilot sorunlu yolcuyu indirmeden havalanmayabiliyor. Uçak yolculuğunda dikkat edilmesi gereken nezaket ve görgü kuralları için ilgili yazımızı tıklayabilirsiniz.


mervekilic
Merve Kılıç
34 Yazı
Turizm sektöründeki 10 yıllık kariyeri boyunca seyahat destek hizmetlerinin her alanında kazandığı uzmanlıkla, 2012 yılından beri Enuygun Kurumsal Seyahat Uzmanı olarak çalışıyor.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN