• Anasayfa
  • Bilgi
  • DHMİ'nin 'Uçuş Rehberim' uygulaması ile uçak kaçırmaya son!

DHMİ'nin 'Uçuş Rehberim' uygulaması ile uçak kaçırmaya son!

tugbahacibayramoglu

Seyahat edeceğin uçuş ve havaalanlarıyla ilgili tüm bilgileri tek bir uygulamada bulmak ister miydin? Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin (DHMİ) ‘Uçuş Rehberim’ uygulaması ile havaalanlarında mevcut uçuş programı, pistlerin durumu, PNR sorgulaması, son dakika gelişmeleri, hatta aracının bulunduğu otoparka kadar tüm bilgileri tek bir uygulama ile kontrol edebilirsin. Üstelik ücretsiz internet desteği de var.

Uçuş bilgilerini kontrol ethavaalanı

Uygulamaya uçuş bilgilerini girdiğin andan itibaren dilersen size sesli uyarılar da yapıyor. Uygulama ile gideceğin kapı, yolculuk edeceğin uçuşu takip edebiliyorsun, boarding başladı mı, kapı kapandı mı, hepsini görebilirsin. Böylece havalimanındaki dolaşırken uçağı kaçıranlardan olmazsın. Son dakika kapıyı ararken uçak kaçıranlar olabiliyor. Uygulama seni sürekli uyararak zamanlama konusunda ve kapı bulmada destek oluyor.

2 GB’ye kadar ücretsiz internetHavaalanında bilgisayarla uğraşan insan

Havalimanlarında ücretsiz WIFI ile bağlanabileceğin ve 24 saat içinde 2 GB internet hakkı sunan bu uygulama sayesinde istersen aracını park ettiğin yeri de kaydedip, uçaktan indiğinde aramak zorunda kalmazsın. Uçuş Rehberi uygulamasında haberler, HES sorgulama gibi bilgilerin yanı sıra dileyenler için havalimanlarındaki sıkıntıları anlatıp başvuru yapabilecekleri bir bölüm de var.

Uçak Bileti

Pistlerin durumunu anlık kontrol ethavaalanı problemi

Uygulamada ayrıca pistlerin durumunu da görmek mümkün. Biraz teknik bilgi olarak kaçabilir ama pistin durumunu görmek isteyen havacılık meraklıları kontrol edebilir. Sadece bu pist uygulamasında İstanbul için bir tek Atatürk Havalimanı’nın durumu var. İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen’in bulunmaması beni biraz şaşırttı. Diğer havalimanlarının da pist durumlarını görebilirsin.

Uçuşları havada takip etHavaalanı

Anlık uçuş takibi yapabileceğin Flight Radar ile de havada takip etmek istediğin uçağı takibe alabilirsin. Uçuş bilgileri ve flight radar yakınlarını havalimanında karşılamaya gidenler için büyük kolaylık sağlıyor.

Aracını kolayca bulOtopark

Uygulamada yer alan otopark kısmına aracının bulunduğu yeri kaydettiğinde uçaktan indikten sonra kolayca bulmanı sağlayacak. Yorgun bir uçak yolculuğu sonrası otoparkta arabanı aramakla geçirmeyip otomobilini kolayca bulabilirsin.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1296 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN