E-Devlet'ten E-haciz sorgulama

E-Devlet'ten E-haciz sorgulama

Artık onlarca işlemi yapabildiğimiz E-Devlet üzerinden artık tüm haciz işlemlerini de sorgulayabileceğiz. E-Devlet’in yeni işlemleri sayesinde banka hesaplarınıza e-haciz uygulanıp uygulanamadığını öğrenebileceksiniz.

Her ay 2 milyon kredili hesap açılıyor

Her ay 2 milyon kredili hesap açılıyor

Karşılaştırma sitesi Enuygun.com’un analizine göre, son bir yıl içerisinde bankalar ve tüketici finansman şirketleri, bireysel müşterilerine her ay ortalama 2 milyon 200 bin yeni kredili hesap açtı.

Banka ve müşteri ilişkilerinde yeni dönem

Banka ve müşteri ilişkilerinde yeni dönem

Uzun zamandır konuşulan düzenlemeler sonunda yürürlüğe girdi. Türkiye Bankalar Birliği, 1 Eylül 2013 tarihinden uygulamaya geçen yönetmeliklerin banka ve müşteri ilişkilerinde yeni bir dönemi başlatacağını savunuyor. Yeni değişiklikler ile tüketici, bankacılık işlemlerinden doğan tüm maliyetlerinin farkında olacak ve maliyetlerden memnun kalmazsa vazgeçme hakkını kullanabilecek.

Bankalar Tüketici İlişkileri için görevli atayacak

Bankalar Tüketici İlişkileri için görevli atayacak

BDDK, bankalar bünyesinde tüketici şikayetlerinin dinlenmesi ve çözülmesi konusunda 'üst' düzey yönetici şartı getirdi. BDDK, her bankanın genel müdür yardımcısında aranan şartlara haiz 'tüketici ilişkileri koordinasyon görevlisi' atanması zorunluluğu getirdi. Bankalar 1 ay içinde bu atamayı gerçekleştirmek zorunda olacak.

Bankada unuttuğunuz hesabınız var mı?

Bankada unuttuğunuz hesabınız var mı?

Türkiye Bankalar Birliği, bankanızda unuttuğunuz mevduat, katılım fonu, emanet ya da alacaklarınız için sorgulama hizmeti başlattı. Buna göre www.tbb.org.tr adresinden size ait unutulmuş hesaplar için detaylı bilgi alabilirsiniz. 5411 Sayılı Bankacılık Kanunu'nun 62. maddesine göre bankalar nezdinde mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklar, 10 yıl içinde aranmaması halinde zaman aşımına tabi oluyor.

Üç kişiden biri bankası ile mutlu

Üç kişiden biri bankası ile mutlu

Uluslararası yönetim ve danışmanlık şirketi Bain&Company’nin 10 büyük özel Türk bankası müşterileri ile yaptığı araştırma sonuçları hayli dikkat çekici! Araştırmaya göre müşterilerin büyük çoğunluğu hizmet kalitesini avantajlı faiz oranları ya da bankacılık işlem ücretlerinden daha çok önemsiyor. Yüzde 33 mutlu müşteri oranı ile Türkiye, Avrupa’da başı çekiyor.

x