Popüler sosyal medya uygulaması Instagram özellikle son yıllarda gezginler tarafından en fazla kullanılan platformlardan biri. Birbirinden renkli ve çekici filtreleriyle muhteşem fotoğraflar çekmemizi sağlayan Instagram’da en fazla paylaşılan yerler nereler dersiniz?

1- Niagara Şelaleleri – Kanada ve ABD

Amerika Birleşik Devletleri ile Kanada’nın sınırında bulunan şelaleler olağanüstü Instagram fotoğrafları çekmek için bulunmaz bir yer. Üstelik pek çok gezgin aynı fikirde! En fazla fotoğraflanan yerlerden olan şelalelerde bugüne kadar Instagram üzerinde 2 milyona yakın hashtag paylaşılmış durumda. Hem ABD hem de Kanada tarafı son derece çekici olan şelalelere uçmak için hemen özgürlüklerin ülkesi Amerika Birleşik Devletleri’ne uçuşları karşılaştırın.

2- Burç Halife – Dubai

Aynı zamanda halen dünyanın en yüksek binası unvanını elinde bulunduran Burç Halife, Dubai’yi ziyaret eden gezginlerin ilk duraklarından biri. Üstelik şehre gelenler dev kuleyi görmekle kalmıyor, bolca fotoğrafını da çekerek Instagram’da paylaşıyor. Burç Halife bugüne kadar Niagara Şelaleleri gibi 2 milyona yakın kez Instagram’da paylaşılmış durumda. Denize girmek ve devasa alışveriş merkezlerini turlamak için de ideal olan şehirde görülebilecek diğer noktalar galerimizde.

Instagram’da en çok paylaşılan 7 harika yer

3- Big Ben – Londra

Birleşik Krallık başkenti Londra’nın ilk akla gelen sembollerinden ‘’Big Ben’’ genellikle kulenin adı olarak bilinse de aslında kulede bulunan çanın ismi. Londra’da doğru yola çıkmak ve Instagram hesabınız için şehri fotoğraflamak isterseniz, hemen en uygun uçuşlara göz atın!

Instagram’da en çok paylaşılan 7 harika yer

4- Las Vegas Şeridi – Las Vegas

Vagas’ta olan Vegas’ta kalır! Bu efsanevi söze ilham kaynağı olacak kadar eğlenceli, çılgın ve renkli bir yer Las Vegas. Kumarhaneleriyle ve göz kamaştıran gösterileriyle ünlü şehir dünyada Instagram kullanıcılarının en fazla fotoğrafladıkları yerler arasında da ilk sıralara yerleşiyor. Ünlü Strip boyunca yürüyerek şehrin ruhunu yaşarken cep telefonunuzun kamerasını ünlü yapılara çevirmeyi unutmayın!

Instagram’da en çok paylaşılan 7 harika yer

5- Eyfel Kulesi – Paris

Dünyada romantik bir tatil için seçenekler sıralandığında Paris kesinlikle ilk akla gelenlerden biri! Durum böyle olunca şehre gelen aşıklar ve diğer ziyaretçiler Paris’in simgesi Eyfel Kulesi’ni bolca fotoğraflamaktan ve anında Instagram hesaplarından paylaşmaktan geri durmuyorlar.

Instagram’da en çok paylaşılan 7 harika yer

6- Central Park – New York

New York’un tam ortasında bulunan Central Park kapladığı devasa alanla bir şehir parkından çok küçük bir ormanı anımsatıyor. Yılda ortalama 25 milyon ziyaretçiyi çeken parkta bu özelliği ile aynı zamanda tüm ülkenin en fazla ziyaret edilen şehir parkı olarak da biliniyor. Central Park’a geldiğinizde dev ağaçların gölgesinde oturabilir, çimlerde yayılabilir ve bu arada Instagram’da paylaşmak için harika fotoğraflar çekebilirsiniz. New York’ta macera dolu bir seyahat için daha fazla ipucu ise burada!

Instagram’da en çok paylaşılan 7 harika yer

7- South Beach – Miami

Florida sahillerinin ünlü şehri Miami kumsallarıyla ve bitmek bilmeyen partileriyle olduğu gibi Instagram fotoğraflarıyla da herkesi etkiliyor. Tüm yıl sıcak havası ve meşhur otelleri, restoranlarıyla her yaştan gezgini buluşturan South Beach Instagram’da 5 milyondan fazla kez hashtag ile paylaşılmış durumda! Miami’ye gelenleri bekleyen görülmeye değer yerler galerimizde. Farklı kültürleri buluşturan şehrin caddelerine uçuracak Miami biletleri ise burada.

Instagram’da en çok paylaşılan 7 harika yer

Murat Ekinay
732 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.