Her uçuştan önce yapmanız gereken 7 şey

muratekinay

Havalimanında fazla sıra beklememek, uçakta en iyi koltuğu seçmek veya bir üst sınıfa geçerek çok daha rahat ve keyifli bir yolculuğun tadını çıkarmak için bu önerilere mutlaka bir göz atın.

İçindekiler

1- Hızlı geçiş satın alın

Özellikle havalimanına son dakikada gelen yolcuları en çok zorlayan konulardan biri uzun kuyruklar. Hızlı geçiş (fast track) hizmeti alarak bu uzun sıraları beklemeden giriş yapabilirsiniz. Hızlı geçiş hizmetini havalimanından satın alabilir veya zaman zaman bankaların düzenlediği kampanyalar sayesinde ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Havaalanı Sırası

Uçak Bileti

2- Biletinizi güvence altına alın

Çok uygun fiyata bir bilet buldunuz ama ya son dakikada uçamazsam diye satın almaktan çekiniyor musunuz? Biletinizi Enuygun’dan satın alırken Bilet İptal Güvencesi ile birlikte alabilir ve uçuşa üç saat kalana dek koşulsuz olarak iptal edebilirsiniz. Bilet İptal Güvencesi ile ilgili daha fazla bilgi için tıklayın.

Enuygun

3- En iyi koltuğu seçin

Uçağa binmeden önce online check-in yapabilir ve oturmak istediğiniz koltuğu kendiniz seçebilirsiniz. Bazı şirketler koltuk seçimi için ekstra ücret talep edebiliyor. Eğer bu şirketlerden biri ile uçuyorsanız havalimanına geldiğinizde bavulunuzu teslim ederken koltuğunuzu seçmeyi deneyebilir veya uçak kalkmadan önce kabin memurlarından yardım isteyebilirsiniz.

Uçakta Yolcu

4- Yanınıza alacağınız sıvıları küçültün

Uçakta kabin içine sadece belirli bir sınırın altında bulunan sıvılara izin veriliyor. Eğer yanınıza alacağınız ilaç ve benzeri sıvıların şişeleri genellikle 100 mililitre olan sınırın üzerinde ise daha küçük şişelere bölebilirsiniz.

Şurup

5- Uçuşa uygun giyinin

Özellikle birkaç saati aşan uçuşlarda üzerinize giydiğiniz kıyafetleri de iyi seçmelisiniz. Fazla sıkmayan, rahat giysiler ve ayakkabılar yol boyunca rahat etmenizi sağlayabilir. Yanınıza alacağınız boyun yastığı gibi eşyalar ise özellikle koridor tarafında oturan yolcular için tam bir hayat kurtarıcı olabilir.

Uçakta Adam

6- Mil programlarına üye olun

Bazı havayolları ve kredi kartları tarafından sunulan mil programlarına kayıt olarak her uçuşunuzdan puan kazanabilirsiniz. Üstelik mil programlarının önemli artılarından biri de havalimanında bulunan özel yolcu salonlarından ücretsiz veya indirimli olarak yararlanma fırsatı sunması.

Havaalanı Kart

7- Krallar gibi uçun

Ekonomi sınıfında uçmak iyidir. Ama eğer böyle bir şansını varsa, Business sınıfına geçerek daha rahat koltukların ve birbirinden lezzetli yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz. Uçuş milleriniz yetiyorsa, bir üst sınıfa millerinizi kullanarak kolayca terfi edebilir veya havalimanında biraz fark ödeyerek uçuş sınıfınızı değiştirebilirsiniz. First Class veya Business sınıfına geçmek isteyenler için etkili yöntemlerden bazıları yazımızda!

Business Uçuş

 


muratekinay
Murat Ekinay
455 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN