İnternetten alışverişe olan ilginin artmasıyla e-ticaret hacmi büyüdü. Bu yıl e-ticaret hacminin yüzde 60 artarak 40 milyar TL'ye ulaşması bekleniyor.

1990'lı yıllardan bu yana bilgisayar ve internet dünyasında hızlı bir yükseliş var. Dünyada kişisel bilgisayar sayısı, 100 milyondan 2 milyara çıkarken, internet kullanıcı sayısı da 2.3 milyara yükseldi.

İçindekiler

E-ticaret hacminin 40 milyara ulaşması bekleniyor

BTK Başkanı Tayfun Acerer'in açıkladığı rakkamlara göre Türkiye'deki e-ticaret hacmi yüzde 45 arttı. E-ticaret hacminin bu yıl da yüzde 60 artarak 40 milyar TL'ye ulaşması bekleniyor. Tahminlere göre 8 yıl sonra toplam ticaret hacmimizin yüzde 90'dan fazlası e-ticaret olarak yapılacak. Türkiye'de halen 14 bini aşkın e-ticaret sitesi ve 7 milyonun üzerinde kayıtlı müşterisi var. Sanal alışverişi sevdik başlıklı yazımızda da ticaret rakamlarının her geçen gün büyüdüğünden söz etmiştik.

Nitelikli eleman ihtiyacı var

Türkiye'de 1.3 milyon internet abonesinin güvenli interneti seçti açıklandı. Bu arada BTK'nın rakkamlarına göre internet medyasının reklam pastası son birkaç yıl içinde yüzde 1'den 14'e çıktı.

Bilişim sektörünün en önemli ihtiyaçlarından biri olan nitelikli eleman ihtiyacı sorununun giderilmesi için de BTK çalışmalar yapmayı planıyor. Özel eğitimlerle nitelikli eleman ihtiyacına çözüm bulunulmaya çalışılacak.

Uçak bileti satın alabilirsiniz

Sanal alışverişimizde sadece kıyafet, elektronik eşyalar gibi kalemlerin yanısıra otel ve uçak bileti satın almaları da yaparak tatil için kolaylık sağlayabiliriz. Enuygun.com üzerinden otel ve uçak karşılaştırması da yapabilirsiniz. Uçak bileti satın almak için enuygun.com uçak bileti sayfasını tıklamanız yeterli...


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1289 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN