Dünyanın en uzun uçak yolculuğu başladı

muratekinay

Dünyada iki şehir arasında gerçekleşen en uzun uçak yolculuğu artık İngiltere’nin başkenti Londra ile Avustralya’nın Perth şehri arasında gerçekleşiyor. Binlerce kilometre uzaklıktaki iki şehri birbirine başlayan uçuş toplamda 17 saat sürüyor. Gözünüzü Londra’da kapatıp dünyanın bir ucunda, Avustralya’nın Perth şehrinde açtığınızı hayal edin. Qantas Havayolları’nın yeni başlayan seferleri ile artık bu mümkün. 17 saat süren dünyanın en uzun tarifeli uçuşunda Romanya, Türkiye, İran gibi birçok ülkenin üzerinden uçarak doğrudan Perth’e ulaşabilirsiniz.

Kule Köprüsü

İçindekiler

Eski rekor Singapur ve New York arasındaydı

Uçak Bileti

Dünya üzerinde bugüne kadar gerçekleşen en uzun süreli tarifeli uçuş Amerika Birleşik Devletleri’nin New York şehri ile Singapur arasında yapılıyordu. Singapur Havayolları tarafından düzenlenen uçuşta 15 bin kilometreden fazla mesafe aşılıyor ve yolculuk 18 saatten fazla sürüyordu.

Dünyanın farklı noktaları arasında gerçekleşen uzun süreli uçuşlara göz atmak için tıklayın!

Perth


muratekinay
Murat Ekinay
454 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN