Dünyanın en uzun uçak yolculuğu başladı

muratekinay
İçindekiler

Dünyada iki şehir arasında gerçekleşen en uzun uçak yolculuğu artık İngiltere’nin başkenti Londra ile Avustralya’nın Perth şehri arasında gerçekleşiyor. Binlerce kilometre uzaklıktaki iki şehri birbirine başlayan uçuş toplamda 17 saat sürüyor. Gözünüzü Londra’da kapatıp dünyanın bir ucunda, Avustralya’nın Perth şehrinde açtığınızı hayal edin. Qantas Havayolları’nın yeni başlayan seferleri ile artık bu mümkün. 17 saat süren dünyanın en uzun tarifeli uçuşunda Romanya, Türkiye, İran gibi birçok ülkenin üzerinden uçarak doğrudan Perth’e ulaşabilirsiniz.

Eski rekor Singapur ve New York arasındaydı

Dünya üzerinde bugüne kadar gerçekleşen en uzun süreli tarifeli uçuş Amerika Birleşik Devletleri’nin New York şehri ile Singapur arasında yapılıyordu. Singapur Havayolları tarafından düzenlenen uçuşta 15 bin kilometreden fazla mesafe aşılıyor ve yolculuk 18 saatten fazla sürüyordu.

Dünyanın farklı noktaları arasında gerçekleşen uzun süreli uçuşlara göz atmak için tıklayın!

muratekinay
Murat Ekinay
500 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Uzman Yazarlar