Kredi kartı ile yapılan HGS satışlarına dikkat. PTT Genel Müdürlüğü internet üzerinden böyle bir satışları olmadığını açıkladı. KGS kartlarının iptaliyle birlikte yerine Hızlı Geçiş Sistemi yani HGS kartları almıştı. Ancak bu kartlar gerek eski KGS kartlarındaki bakiyelerin aktarılması gerekse de satışları konusunda tartışmalara yol açmıştı.

HGS kartlarınızı PTT şubelerinden ya da bankalardan alabileceğinizi belirtmiş ve konuyla ilgili KGS yerine 5 TL’lik HGS kartları geliyor yazımızda belirtmiştik.

İçindekiler

PTT açıklama yaptı

Ancak son günlerde HGS satışı ve dolumu yaptığını iddia eden internet siteleri çıkınca PTT açıklama yapmak zorunda kaldı ve kredi kartı ile internetten HGS satış ve dolumu yapılmadığını açıkladı.HGS etiketlerinin geçiş için tutar yüklemeleri, tüm PTT Merkez ve Şubelerinde, karayollarının giriş ve çıkışında bulunan PTT noktalarında, bankalardan ya da anlaşmalı benzin istasyonlarında yapılabilmektedir.

5 TL'ye satın alabilirsiniz

PTT açıklamasında HGS resmi internet sitesinin hgsmusteri.ptt.gov.tr adresi olduğunu vurguladı. Ayrıca PTT’nin resmi sitesi ya da diğer sitelerden herhangi bir dolum yapılmadığını da belirtti. Kart şeklinde olan HGS 5 TL’ye, pul şeklinde olan HGS ise 15 TL’den satılıyor. HGS kartlarıyla köprü geçişleri binek otomobiller için 4,25 TL ücret alınmaktadır. Ayrıca HGS bakiyelerinizi PTT’den öğrenebilirsiniz.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1293 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN