Daha rahat bir seyahat için hayat kurtaran 6 öneri


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2 Ocak 2018 | 8

Yola çıkmanın heyecanıyla çok fark etmesek de seyahat öncesinde ve sırasında bazı noktalara dikkat ederek çok daha keyifli bir yolculuk geçirebiliriz. İşte, özellikle sık seyahat eden gezginlerin işine yarayacak 6 kolay uygulanabilir öneri…

1- Küçük ve tekerlekli bir bavulu tercih edin

Çok veya az eşya aldığınızın hatta büyük bir bavul veya sadece küçük bir sırt çantasıyla yola çıkmanızın aslında fazla önemi yok. Seyahatte rahat etmek için bavulu nelerle doldurduğunuz daha önemli. Buna karşılık tekerleri olan ve fazla büyük olmayan bir alternatifi tercih ettiğinizde hem birçok yere rahatlıkla taşıyabilir hem de uçakta yanınıza alarak kaybetme riskini azaltabilirsiniz.

1- Küçük ve tekerlekli bir bavulu tercih edin

Ucuz Uçak Bileti Bulun

2- Toplu taşımayı araştırın

Bir yere özellikle ilk kez seyahat ettiğimizde havalimanından şehir merkezine gelmek ve şehir içinde yolculuk yapmak için aklımıza gelen ilk alternatif taksilerdir. Ancak kent içi ulaşımda taksi yerine otobüslerden yararlanarak tasarruf edebilirsiniz. Bunun için seyahate çıkmadan önce gideceğiniz şehirdeki toplu taşıma alternatiflerini araştırabilir ve plan yapabilirsiniz. Bu arada, dünyanın en gelişmiş metro hattına sahip şehirlerine göz atmak için tıklayın!

2- Toplu taşımayı araştırın

3- Yanınıza boş bir şişe alın

İçinde herhangi bir içecek olmayan şişenin hiçbir işe yaramayacağını düşünebilirsiniz. Ancak özellikle pahalılığı ile ünlü bazı Avrupa başkentlerine seyahat edenler için boş şişe tam bir hayat kurtarıcı olabilir. Bazı havalimanlarında şişenizi doldurabileceğiniz içme suyu musluklarını bulabilir ve su işini hem pratik hem de ekonomik bir şekilde çözebilirsiniz.

3- Yanınıza boş bir şişe alın

4- Son dakika fırsatlarını yakalayın

Eğer aylar öncesinden plan yapmadıysanız yine uygun fiyata uçak bileti bularak satın alabilirsiniz. Bunun için havayollarını tarafından düzenlenen Enuygun.com’da geçerli güncel uçuş kampanyalarına göz atabilirsiniz.

5- İşlerinizi önceden planlayın

5- İşlerinizi önceden planlayın

Kimse seyahatteyken sürekli işle ilgili gelen e-postaları ve telefonları yanıtlamak istemez. Bunun için henüz yola çıkmadan önemli ve acil işlerin bir listesini çıkararak ofiste olmadığınızda sizin yerinize tüm bunlarla ilgilenebilecek kişilerden destek isteyebilirsiniz. Eğer uçaktayken çalışmanız gerekiyorsa, yol boyunca halledebileceğiniz işlere bir göz atın!

6- Uygulamalardan destek alın

6- Uygulamalardan destek alın

Uçak bileti satın almak, taksi çağırmak hatta yakınlardaki kablosuz internet bağlantılarını bulmak için bile mobil uygulamaları kullanabilirsiniz. Gideceğiniz şehir veya ülkede otobüs ve metro hatlarının saatlerini gösteren veya yerel restoran önerileri alabileceğiniz uygulamaları telefonunuza indirerek yol boyunca işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

6- Uygulamalardan destek alın

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2078 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.