Tayland’ın başkenti Bangkok birbirinden renkli caddeleri, yüzen pazarları ve canlı gece hayatıyla son yılların en gözde şehirlerinden biri. Vizeye bile gerek duymadan, sadece pasaportunuzla görebileceğiniz Bangkok’u keşfe çıkmak için nedenler neler?

1- Yüzen pazarlarda sıra dışı bir alışveriş

Tayland’ın başkenti Bangkok ve çevresinde görülebilecek birkaç farklı yüzen pazar var. Bu pazarlar arasında en fazla bilinenlerden biri ise Damnoen Saduak. Burada küçük kayıklara binerek bölgeye özgü tropikal meyvelerden satın alabilirsiniz. Bangkok’un yüzen pazarlarını ve diğer güzelliklerini yerinde görmek için hemen en uygun Bangkok uçuşlarını karşılaştırın.

2- Tadı damakta kalan lezzetler

Bangkok’ta özellikle karides gibi deniz ürünleri ile tropikal meyvelerden yapılan tatlılar çok meşhur. Neredeyse her adımınızda birbirinden nefis sokak lezzetlerini tadabilir, Hindistan cevizi ile yapılan ilginç tatlıları de dondurmaları deneyebilirsiniz.

Bangkok’u görmek için 5 harika neden

3- Teras barlarda eğlence

Gündüzleri şehrin canlı sokaklarını gezdikten sonra hava karardığında biraz daha yükseklere çıkabilirsiniz. Bangkok’ta şehir manzaralı teraslarda bulunan barlar çok meşhur. Kentin en ünlü otellerinden Lebua Hotel’in terasında yer alan Sky Bar ise bu konuda kararsız kalanlar için ideal.

Bangkok’u görmek için 5 harika neden

4- Sonsuzluk havuzlarında keyif

Bangkok’un keyfini çıkarmanın en iyi yollarından biri de sonsuzluk havuzlarında kulaç atmak. Chatrium Riverside gibi kentin meşhur otellerinden birine gelin ve yüzerken şehrin manzarasını seyredin. Bangkok’ta kalabileceğiniz en iyi otelleri karşılaştırmak ve rezervasyon yaptırmak isterseniz tıklayın!

Bangkok’u görmek için 5 harika neden

5- Saray ve tapınak turu

Şehirde geçireceğiniz bir günü Bangkok’un tarihi saraylarını ve tapınaklarını görmeye ayırabilirsiniz. Muhteşem mimarisi ile hayranlık uyandıran Grand Palace, devasa boyutlardaki Buda heykeliyle ünlü Wat Pho ve Wat Arun gibi tapınaklarını gezmek Bangkok’un olmazsa olmazları arasında. Şehirde görülmesi gereken diğer önemli yerler ise Bangkok’ta gezilecek yerler galerimizde.

Bangkok’u görmek için 5 harika neden

 

Murat Ekinay
733 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.