Bangkok Otelleri Ara

En uygun Bangkok otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Bangkok otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Bangkok Hakkında

Tayland’ın başkenti Bangkok, hızlı gelişen ekonomisiyle dikkat çeken bir şehirdir. Gerek modern binaları gerekse de Budist tapınakları farklı bir atmosferi barındırır. Şirketlerin Asya yönetim merkezlerinin bulunduğu Bangkok’ta pek çok milletten insana rastlayabilirsiniz. Bu kadar kozmopolit bir şehir olunca yemekler konusunda da farklı örnekler bulabilirsiniz. Ama tabi ülkenin kendine has Uzakdoğu mutfağı bulunuyor.

Eğer Uzakdoğu yemeklerinden hoşlanmazsanız dünya mutfağından örnekleri de kolayca bulabilirsiniz. Şehrin kalbinin attığı Siam Square, Floating Market, Büyük Saray, Chatuckhak Pazarı, Bankgok Ulusal Müzesi, Arun Tapınağı, Çin Mahallesi gibi yerler gezilebilir. Çok sayıda Budist tapınağı da var. Dilerseniz şehir içinde kanal turu bir de şehrin çevresindeki yerlerde tekne turu yapabilirsiniz. Bangkok’un olmazsa olması masajını yaptırmayı da unutmayalım.

Muson ikliminin hüküm sürdüğü Bangkok’ta yaz kış sıcaklık farkı olmaz. Ancak yaz aylarında yağmurlar aralıksız yağar ve Ekim ayına kadar sürer. Bu yüzden gezmek için en uygun zamanın kış ayları olduğunu söyleyebiliriz. Ortalama hava sıcaklığı 30 derece dolaylarındadır. İstanbul’dan Bangkok’a THY’nin direk uçuşları bulunuyor. Uçuş yaklaşık olarak 9,5 saat sürüyor. Alışveriş, eğlence konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Budist tapınakları ve tekne gezileri keyifli olur. Bir tek yemek kokuları midenize iyi gelmeyebilir. Şehirde genel olarak yemeklerden dolayı bir koku bulunur. Bangkok Uluslararası Havalimanı, şehir merkezine 30 km uzaklıktadır. Trenle kolayca kent merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Yine otobüs ve taksi seçeneklerini de kullanabilirsiniz.

Bangkok Galeri

Bangkok Şehir Rehberi

Bangkok Seyahat Yazıları