Annelere özel 5 finansal karar!

mugekanbay
İçindekiler

Bugün Cuma bizi hülyalara salacak bir gezi yazısı beklediğinizi tahmin ediyorum ancak bugün annelere (hadi biraz da babalara) özel finansal kararlarla ilgili bir yazı geçelim istedik.
Halihazırda çocuklarıyla yaşayan ya da ailesini genişletme aşamasında olan herkese iyi okumalar...

Ailenizi koruyun

Çocuklarınızı korumak siz sağlıklıyken, çalışabiliyorken mümkün ancak başınıza gelecek tatsız şeyleri şöyle bir sıralayın ve sizsiz büyümek zorunda kalırlarsa onlara ne bırakabileceğinizi listeleyin.

Eğer listeden memnun kalmazsanız, küçük bir araştırmayla sigortalanın! Hem hayat teminatları hem iş görememe kalıcı sakatlık hallerinde size teminat veren çok küçük aylık ödemelere sahip yıllık sigortalardan mutlaka yararlanın.

Eğitim en büyük hayal

Çocuğunuzun ilk mürveti okul mezuniyetleri olacak, birikim hesabınız var mı? Mutlaka olmalı eğer yoksa eğitim kredileri sizin için bir çare olabilir ancak erken kalkan yol alır sözünü bir kenara yazmakta ve şimdiden çocuğunuz için birikim hesabı açmakta fayda var.

Onların rol modeli sizsiniz

Hangi çocuk annesini taklit etmez, ona benzemek istemez... Dolayısıyla çocuğunuza doğru bir rol model olmak için finansal kararlarınızı hem kendiniz hem onun adına gözden geçirin. En basit alışverişten en büyük finansal kararınıza kadar onu etkileyeceğinizi unutmayın!

Bütçem hep kontrol altında

Bu kendiniz ve aileniz için yapabileceğiniz en doğru hareket. İster çok kazanıyor olun ister az her zaman gelir gider dengenizi stabil tutmaya çalışın.

Tam da en iyisini yaptığınız şey

Onları sevin, koruyun ve mutluluğun yollarını öğretin!

Herkese iyi hafta sonları!

mugekanbay
Müge Kanbay
159 Yazı
İçerik editörü. Marmara İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 6 yıldır internet bazlı projelerde ürün geliştirme-içerik üzerine çalışıyor.
Uzman Yazarlar