Leeds Bradford Uçak Bileti Ara

En Ucuz Leeds Bradford Uçak Biletleri

Sizin için Seçtiğimiz Leeds Bradford Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Leeds Bradford Hakkında

İngiltere’nin batısında, Yorkshire bölgesinde bulunan Leeds şehri, 444 binlik bir nüfus oranına sahiptir. Birleşik Krallık’ın bilinen en büyük üçüncü kenti olan şehrin büyük bir alanı ormanlık bölümlerle kaplıdır. Şehir merkezinde karayolu ve demiryolu oldukça gelişmiştir. Demir döküm, yün sanayisi ve baskı fonksiyonlarında önemli bir gelişme göstermiştir. Coğrafi konumunun etkisiyle sıcak ve ılıman bir iklimin etkisi altında olan Leeds ilinde belirgin bir yağış rejimi görülmektedir. Şehrin yıllık ortalama sıcaklığı 9.5 olurken, yıllık ortalama yağış miktarı ise 697 mm olarak hesaplanmaktadır. Şehir Yerel İdare Konağı, King Edward Sokağı, Kirkstall Abbey ve Bridge Water Binası Leeds şehrinin en önemli eski binalarıdır. Kirkstall Abbey 12. Yüzyıldan günümüze kadar ulaşmıştır. Bu alanlara turistler tarafından ilgi yoğundur.

Patatesin ve etin yoğunlukta olduğu ülke mutfağında farklı ülkelerden birçok lezzete rastlamak mümkündür. Mutfak konusunda tamamen karma bir durumda olan Leeds kenti tatlıcılık konusunda oldukça ustalaşmıştır. Sakin bir gece hayatının sürdüğü kent merkezinde çeşitli kafeler ve restoranlar belli saatlere kadar açık kalmaktadır. Leeds Bradford Enternasyonal Havaalanı şehrin ulaşım ağlarını büyük oranda desteklemektedir.

Havalimanından Leeds Bradford Şehir Merkezine Ulaşım

Leeds şehrinde en popüler ulaşım aracı olan otobüsler, havalimanından şehir merkezine giderken yolcu yükünün büyük bölümünü karşılıyor. Daha hızlı ve konforlu bir yolculuk tercih edenler ise taksi veya araç kiralama seçenekleriyle de şehir merkezine gidebilirler.

Taksi

Leeds şehir merkezine en hızlı şekilde yolculuk yapmak istiyorsanız taksiler sizin için uygun olabilir. Havalimanında hizmet veren lisanslı taksi firması Arrow Cars’ın araçları, sizi merkeze 26 dakikada ulaştırıyor. Terminal girişinden kalkan taksileri tutmak için dört farklı seçeneğe sahipsiniz. Online site üzerinden, mobil uygulama üzerinden, telefonla veya terminal önünden ulaşabileceğiniz taksiler, günün her saati hizmet veriyor. İsteyenler için özel Mercedes araç veya 8 kişilik özel araçlar da getirilebiliyor. Yol ücretinin üzerine bagaj ücreti gibi ek ücretler eklenmemesi de taksileri özel kılıyor.

Otobüs

Şehrin anlaşmalı otobüs firması olan Flying Tiger araçları ile şehir merkezine gidebilirsiniz. Diğer seçeneklere göre daha ekonomik olan otobüsler terminaldeki duraklardan kalkıyor. İçerisinde ücretsiz internet ve durakları takip edebileceğiniz dinamik tabelalar bulunan otobüsler yolculara büyük kolaylık sağlıyor. Havalimanındaki 757 numara ile hizmet veren otobüsler, her gün ve gün boyunca aralıksız çalışıyor. Gece vakitlerinde saatte bir, gündüz vakitlerinde ise yarım saatte bir kalkan otobüsler pazar günü ise daha seyrek aralıklar ile yolcu taşıyor.

Araç Kiralama

Leeds şehrinde yolları bulabileceğinizden eminseniz ve şehrin güzelliklerine tanık olarak bir yolculuk yapmak istiyorsanız araç kiralama seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Havalimanındaki ana giriş salonunda bulunan Avis, Enterprise, Europcar ve Hertz firmaları ile görüşerek istediğiniz aracı temin etmeniz mümkün. Aracı kısa sürede teslim alabileceğiniz gibi, dönüşte de zahmetsizce teslim edebilirsiniz.

30/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Leeds Bradford Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
3ºC
9ºC
Per
Cum
7ºC
9ºC
Cum
Cmt
4ºC
8ºC
Cmt
Paz
3ºC
7ºC
Paz
Pzt
3ºC
12ºC
Pzt
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Para birimi
x