Harkiv - Adıyaman Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
1.369 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
1 saat 40 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Adıyaman) 32°C / 21°C

Harkiv Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Harkiv veya Harkov olarak da bilinen Kharkiv, Ukrayna’nın ikinci en büyük şehri ve popülasyonu oldukça yüksek. Kharkiv, Ukrayna’nın kuzey doğu bölümünde konumlanmış büyük bir endüstri ve kültür merkezi olarak tanınıyor. Kharkiv’in şehir merkezi olarak bilinen Özgürlük Meydanı, Avrupa’nın en büyük meydanları arasında yer alıyor. Bu şehri görmek isteyen yolcular, Kharkiv Uluslararası Havalimanı’na yolculuk ediyorlar.

Kharkiv, ulaşım ağı güçlü bir şehirdir. Gideceğiniz yere ulaşmak için toplu taşıma araçları arasında birçok seçeneğe ulaşabilirsiniz. Uzun mesafeler için metroyu kullanmak yolculuk sürenizi kısaltırken, yakın mesafeler için tramvay, troleybüs, otobüs ve minibüs gibi seçenekler daha uygun. Seferler genelde sabah 05:00 ile gece yarısı arasında oluyor. Ancak şehrin bazı bölgelerine saat akşam 09:00 itibariyle toplu taşıma araçları bulunamayabiliyor.

Şehir içi ulaşımın yanı sıra, bazı otobüs ve tren seferleriyle şehirler arası yolculuk yapma şansınız da mevcut. Şehrin bazı bölgelerine yerleştirilmiş olan ücretsiz wi-fi alanları var. Yurtdışından gelen ziyaretçilerin telefonlarında internet problemi yaşaması durumunda bu noktaları kullanarak araçların sefer saatlerini takip etmeleri mümkün.

Eğer yolunuzu bulmakta zorlanıyorsanız, şehir içinde denk geleceğiniz bilet gişelerine de sorularınızı sorabilirsiniz. Satın aldıktan sonra biletinizi, yolculuğunuz süresince yanınıza tutmayı ihmal etmeyin. Kontrole denk gelme durumunuzda ceza ödemeniz gerekir. Mesafe uzunluğuna göre bazı seferler diğerlerine kıyasla daha yüksek ücretlendirilebiliyor. Gitmek istediğiniz yere daha pratik bir ulaşım sağlamak istiyorsanız, taksi veya araç kiralama opsiyonlarını da değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Kharkiv Uluslararası Havalimanı, şehre 12,5 km uzaklıkta, güneydoğu yönünde konumlandırılmış bir havalimanı. Şehir içinden havalimanına ulaşmak için birkaç seçeneğiniz var. Şehrin havalimanına uzak bir bölgesindeyseniz ve toplu taşıma araçlarını kullanmayı düşünüyorsanız, büyük olasılıkla aktarmalar yapmanız gerekecektir. Bulunduğunuz noktaya göre, otobüs, troleybüs veya minibüs yoluyla havalimanına ulaşmanız mümkün. Taksi veya araç kiralama seçeneklerini düşünüyorsanız, havalimanına daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Otobüs

115 ve 119 numaralı otobüsleri kullanarak havalimanına hızlıca ulaşabilirsiniz. Bu otobüslerden 115 numarayı kullanmak üzere, Prospekt Haharina metro istasyonuna veya 119 numarayı kullanmak üzere Peremohy durağına gelmeniz gerekiyor. Bunun haricinde otobüs, şehir içi ulaşımının temelini oluşturuyor. Şehir geneline sefer yapan çok sayıda otobüs hattı var. Bu hatlardan birini kullanarak da yolculuğunuzu yönlendirmeniz mümkün.

Troleybüs

Havalimanına giden 3 numaralı troleybüs seferini kullanmayı düşünüyorsanız, Zirka Sineması, Kuznyechna Sokağı veya Hamarnyka Sokağı duraklarından birine gelerek aktarma yapmanız gerekiyor. Şehir içinde otuzdan fazla sefer yapan troleybüs hattı mevcut.

Minibüs

Şehir içi ulaşımda destek hat olarak kullanılan minibüsler, Ukrayna’da Marshrutka olarak da biliniyor. Havalimanına minibüs ile gitmek için öncelikle Akademia Barabashova metro istasyonuna seyahat etmeniz gerekiyor. Buradan kalkan 225 ve 152 numaralı minibüsler aracılığıyla havalimanına ulaşım sağlamanız mümkün.

Tramvay

Havalimanına doğrudan bağlanan bir tramvay seferi bulunmuyor. Havalimanına sefer yapan otobüs, troleybüs veya minibüs seferlerine ulaşmak için tramvayı kullanabilirsiniz. Şehir içi ulaşımda yaygın olan bir diğer seçenek ise tramvay. Şehir içinde yirmiye yakın sefer yapan tramvay mevcut. Şehrin birçok sokağından tramvay geçtiğini görebilirsiniz. Özgürlük Meydanı’na gitmek için 2 ve 15 numaralı tramvay hatları kullanabilirsiniz.

Metro

Kharkiv’de, havalimanına erişim sağlayan bir metro hattı maalesef bulunmuyor. Ancak metro, şehrin bazı bölgelerinden havalimanına ulaşım hizmeti veren otobüs ve minibüslere bağlantı noktaları sağlıyor. Şehrin herhangi merkezi bir bölgesinden metroya binerek Prospekt Haharina metro istasyonuna ulaşarak buradan 115 numaralı otobüsle havalimanına ulaşabilirsiniz. İkinci bir seçenek olarak Akademia Barabashova metro istasyonunda inerek buradan havalimanına hareket eden minibüsleri yakalayabilirsiniz.

Metro gün içerisinde, yoğunluk zamanlarına göre iki üç dakikada bir veya beş on dakikada bir sefer yapabiliyor. Metro hatları arasında en uzun süren sefer süresi yaklaşık kırk beş dakika. Dolayısıyla metro ile şehir içi ulaşım uzun mesafelerde oldukça pratik bir seçenek. İstasyonların yanında bulunan makinelerden alacağınız mavi jetonlarla metroya binmeniz mümkün.

Kharkiv’de toplam üç adet metro hattı bulunuyor: Kholodnohirsko-Zavodska, Saltivska ve Oleksiivska.

1 numaralı (kırmızı) hat, Kholodnaya Gora ve Proletarskaya istasyonları arasında yolculuk ediyor. Kırmızı hat ile Tsentralny Rynok istasyonundan mavi hatta, Zavod im. Malysheva istasyonundan yeşil hatta aktarma yapmanız mümkün.

2 numaralı (mavi) hat, Tsentralny Rynok ile Geroev Truda istasyonları arasında yolculuk ediyor. Mavi hat ile ilk duraktan kırmızı hatta, Universitet-Gosprom istasyonundan yeşil hatta aktarma yapmanız mümkün.

3 numaralı (yeşil) hat, Zavod im. Malysheva ile Prospekt Pobedy istasyonları arasında yolculuk ediyor. Yeşil hat ile ilk duraktan kırmızı hatta, Universitet-Gosprom istasyonundan ise mavi hatta aktarma yapmanız mümkün.

Tren

Özgürlük Meydanı’nın hemen yakınında Kharkiv’in merkezi tren istasyonu, Kharkiv-Passazhyrskyi bulunuyor. Kırmızı metro hattının geçtiği Pivdenny Vokzal metro istasyonu, merkezi tren istasyonu ile bağlantı içeriyor. Kharkiv’de tren, şehir içi ulaşımdan çok şehirler arası yolculuk için kullanılan bir toplu taşıma aracı. Trenler, Avrupa geneline oranla daha yavaş olsa da ücretleri oldukça uygun.

Taksi

Kharkiv’de taksi, toplu taşıma araçlarına göre daha konforlu ve pratik bir yöntem. Havalimanına gitmek için, şehir içindeki herhangi bir taksi durağından araç bulabileceğiniz gibi, yolda da taksiye denk gelmeniz mümkün. Taksilerin sunduğu hizmet kalitesi ve dolayısıyla da ücretleri, şirketten şirkete değişiklik gösterebiliyor.

Araç Kiralama

Şehir içinde bulunan Rent A Car firmalarından araç kiralayarak da havalimanına ulaşabilir, yolculuğunuzu daha özgür ve konforlu bir hale getirebilirsiniz. Eğer dilerseniz, aracınızı internetten kiralamanız da mümkün.

Havalimanı Bilgileri

Kharkiv Uluslararası Havalimanı, ücretsiz wi-fi alanına sahiptir. Elektronik cihazlarınızla uçağınızı beklerken hiç sıkılmadan vakit geçirebilirsiniz. Terminal içinde bulunan POVA Duty Free mağazasından birçok değerli ürünü uygun fiyata satın alabilirsiniz.

Dileyen yolcular telefon ile özel VIP kartlarından alarak havalimanının VIP hizmetlerinden faydalanabilir. Bu hizmet dahilinde sizin için belirlenen özel asistanınız check-in ve diğer prosedürleri sizin yerinize halleder; siz de VIP yolculara özel terminalde uçağınızı beklersiniz. Bunun yanı sıra havalimanında özel business lounge, konferans salonları ve ATM'ler bulabilirsiniz.

27 Mar 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Adıyaman Şehir Merkezine Ulaşım

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Fırat Nehri’nin batısında yer alan Adıyaman’da şehir merkezine 22 kilometre mesafede bulunan bir havalimanı mevcut. 1998 yılından itibaren sivil kategoride şehirlerarası hizmet veren Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenizi sağlayacak çeşitli ulaşım yolları bulunmakla birlikte, şehir merkezinden havalimanına da rahatlıkla gidebilirsiniz.

Adıyaman’ın merkezine yakın bulunan Adıyaman Havalimanı’ndan şehrin merkezine yolcu servisi, araç kiralama ve taksi ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Adıyaman Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofisler bulunan Adıyaman Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan AVIS firmasından bu hizmeti alabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç yolcu servisleri. Türk Hava Yolları firmasının yolcularına özel otobüs servisi hizmetleri bulunuyor. Bu firmayı kullanarak Adıyaman Havalimanı’na ulaşmış yolculara sunulan yolcu servisi hizmeti ile şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

25 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Harkiv-Adıyaman uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Harkiv-Adıyaman uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Harkiv-Adıyaman uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Harkiv-Adıyaman uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Harkiv-Adıyaman uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Kharkiv Intl. Havalimanı, varış için Adıyaman Havalimanı kullanabilirsiniz.

Harkiv-Adıyaman arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Harkiv-Adıyaman arası uçuş mesafesi toplam 1369 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 1 saat 40 dakika sürüyor.

Harkiv-Adıyaman uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Harkiv-Adıyaman uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Adıyaman Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
21ºC
32ºC
Cum
Cmt
19ºC
34ºC
Cmt
Paz
18ºC
34ºC
Paz
Pzt
18ºC
32ºC
Pzt
Sal
16ºC
30ºC
Sal
Haritada Görüntüle
Harkiv - Adıyaman Alternatif Ulaşım
Para birimi