Cherkassy Uçak Bileti Ara

Cherkassy Hakkında

Ukrayna’nın merkezinde bulunan Çerkassi, aynı adlı bölgenin yönetim merkezidir. Özellikle 13. Ve 14. Yüzyıllarda ülke tarihinde önemli bir rol oynayan şehir, aynı zamanda bölgenin en eski yerleşim yerlerinden biridir. Yakınlarında bulunan Kolyma Nehri’nin ılıman etkisiyle biraz ısınsa da genel olarak hava sıcaklıkları düşüktür. Özellikle kış aylarını karlı ve soğuk bir iklimin etkisi altında geçirir. Ukrayna’nın birçok kenti gibi geniş bulvarlar ve caddelerle çevrili Çerkasi’de görülmeye değer yerlerin başında üzerinde yer alan ünlü heykelle anılan Şöhretler Tepesi, Çerkassi Sanat Müzesi, Müzik ve Drama Tiyatrosu ile heybetli yapısı ve huzur veren bahçesi ile öne çıkan Beyaz Lotus Tapınağı gelir.

Havalimanından Cherkassy Şehir Merkezine Ulaşım

Çerkassi Uluslararası Havalimanı şehir merkezine oldukça yakın ve ulaşım da son derece kolay. Hızlı bir ulaşım aracı için havalimanında araç kiralayabilir veya taksiye binebilirsiniz. Toplu taşıma araçlarını kullanmayı tercih ediyorsanız havalimanı yakınındaki otobüs durağından şehir merkezine giden otobüslere binebilirsiniz. Otelinizin havalimanı servis hizmeti veriyor olması ihtimalinin Çerkassi’de çok yüksek olduğunu unutmayın.

Araç Kiralama

Havalimanında araç kiralayarak tüm seyahatiniz için konforlu bir ulaşım aracına sahip olabilirsiniz. Kiraladığınız araçla normal trafik koşullarında 10 – 15 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşmanız mümkün.

Taksi

Havalimanı önünde taksiye binerek 15 dakikadan kısa sürede şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Her ne kadar ücret tarifeleri standart olsa da şoförle önceden anlaşmanızda fayda var.

Otobüs

Otobüs durağı havalimanına sadece 5 dakika yürüme mesafesinde yer alıyor ve çok sık otobüs kalkıyor. Şehir merkezine ulaşmak yarım saatten kısa sürüyor. Bilet fiyatı 3,00 UAH. Otel Servisleri Çerkassi’de bulunan birçok konaklama merkezi misafirlerine havalimanı servis hizmeti sunuyor. Bu hizmetin ücretli olduğunu ve önceden rezervasyon yaptırmak gerektiğini unutmamalısınız. Maliyeti genel olarak taksiden daha yüksek olsa da otel servisleri daha konforlu ve kolay bir ulaşım alternatifi.

08/02/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Cherkassy Otelleri
Cherkassy Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
-1ºC
3ºC
Cum
Cmt
-1ºC
5ºC
Cmt
Paz
2ºC
9ºC
Paz
Pzt
-1ºC
4ºC
Pzt
Sal
1ºC
5ºC
Sal
Uçuş Süreleri
1s 40dk
1s 20dk
1s 40dk
1s 40dk
1s 40dk
1s 50dk
1s 30dk
1s 20dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x