Kremenchuk Uçak Bileti Ara

Kremenchuk Hakkında

Ukrayna'nın Poltava yönetim bölgesine bağlı şehirlerinden biri olan Kremnçuğ, Dinyeper Nehri'nin kıyısında yer alan küçük bir kent. Yaklaşık 250 bin kişilik nüfusa sahip kent ülkenin kuzeyinde yer alıyor. Genellikle yıl boyunca ılıman bir iklimin hakim olduğu şehirde kış aylarında hava sıcaklıkları düşse de yazın gelmesiyle birlikte genellikle sıcak ve güneşli günler yaşanıyor.

Kentte gezilmeye ve görülmeye değer çok sayıda yek. Bununla birlikte özellikle şehir merkezinde karşınıza çıkacak az sayıda tarihi yapıyı görebilir, meydanlarda yer alan süs havuzlarının çevresinde mola verip serinleyebilirsiniz. Şehri ziyaret etmek için en ideal zaman dilimi ise hava sıcaklıklarını seyahat için ideal olduğu yaz ayları. Şehre kış mevsiminde gelecek olursanız yanınıza kalın giysilerinizi alarak soğuklara karşı hazırlıklı olmayı unutmayın.

Havalimanından Kremenchuk Şehir Merkezine Ulaşım

Kremenchuk Havalimanı’na vardığınızda yalnızca 5 km uzaklıktaki şehir merkezine gitmek için taksileri kullanabilir ya da daha konforlu bir ulaşım yöntemi olan araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Taksi

Kremenchuk Havalimanı terminaline indiğinizde 7/24 ulaşım hizmeti veren taksileri kolaylıkla görmeniz mümkün. Taksilerin bazılarında kredi kartı geçiyor, ancak yolculuğa başlamadan önce taksi şoförüne mutlaka sormalısınız. Havalimanından Kremenchuk şehir merkezine taksiyle gitmenin ücreti yaklaşık 45-55 Ukrayna Grivnası. Havalimanından şehre direkt ulaştıran en popüler taksi şirketi ise Absolyut Taksi (+380536796344).

Araç Kiralama

Havalimanı terminalindeki araç kiralama firmalarından birini seçmeden önce fiyat araştırması yapmanızda fayda var. Yerli araç kiralama şirketleri kısmen daha uygun olabiliyor. Kremenchuk Havalimanı’ndan aracınızı teslim aldıktan sonra T1711 üzerinden 6-7 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ancak trafiğin yoğun olduğu saatlerde bu sürenin uzayabileceğini hatırlatalım.

06/03/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Kremenchuk Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Pzt
11ºC
16ºC
Pzt
Sal
10ºC
16ºC
Sal
Çar
11ºC
19ºC
Çar
Per
13ºC
16ºC
Per
Cum
12ºC
21ºC
Cum
Uçuş Süreleri
1s 40dk
1s 10dk
1s 40dk
1s 40dk
1s 40dk
1s 50dk
1s 30dk
1s 10dk
Haritada Görüntüle
Kremenchuk Hakkında Daha Fazla
Para birimi
x