St Petersburg Uçak Bileti Ara

Sizin için Seçtiğimiz St Petersburg Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

St Petersburg Hakkında

St. Petersburg, Neva nehri üzerine Rus Çarı I. Petro tarafından kurulmuş barındırdığı muhteşem binalarıyla gösterişli bir Rus şehridir. 200 yıl Rusya imparatorluğuna başkentlik yapmış olan St. Petersburg bir dönem Leningrad olarak adlandırılmış, komünizm rejiminin yıkılmasından sonra yeniden eski adına kavuşmuştur. Nehirdeki köprüler, özellikle de bu köprülerin ışıklandırılmaları görülmeye değerdir. Sanat ve tarih düşkünü bireyseniz de St. Petersburg'ta sizi çok etkileyecek eserler görebilirsiniz.

Bunlardan en etkileyicisi dünyanın en büyük sanat müzelerinden biri olan Hermitage Müzesi'dir. Bu müze 3 milyondan fazla sanat eseri barındırır. Kentte ayrıca Kazan Ketadrali, Yeniden Diriliş Kilisesi, Katherine Sarayı, Mermer Sarayı, Aziz İshak Katedrali, ünlü yazar Dostoyevski'nin evi, Vasilevski Adası, Tatar Camisi gibi yerler gezilebilir.

St. Petersburg'u gezmek için en ideal zaman güneşin neredeyse hiç batmadığı yaz aylarıdır. Haziran ayında burada Beyaz Geceler adı altında etkinlikler de düzenlenir ve güneş bu ayda sadece birkaç saatliğine alaca karanlığa bürünür.

St. Peterburg'da kışlar çok soğuk ve genelde kar yağışlı geçer. Bu yüzden gezmek için en ideal zaman yaz ve bahar aylarıdır. Yaklaşık 5 milyon nüfusu olan St. Petersburg'a hava yoluyla ulaşım, Pulkova Havalimanı'ndan sağlanır. Buradan şehir merkezine metro ile gidebilirsiniz.

Havalimanından St Petersburg Şehir Merkezine Ulaşım

Pulkovo Havalimanı

Rusya’nın St. Petersburg şehrine 14 kilometre uzaklıkta bulunan Pulkovo şehrinde bulunan Pulkovo Havalimanı, St. Petersburg ve çevresini dünyaya bağlayan bir havalimanı özelliğini taşıyor. Şehirdeki yurtiçi ve yurtdışı hava ulaşımını sağlayan Pulkovo Havalimanı, her yıl çok sayıda yolcuyu kente ulaştırıyor. Şehir içi ulaşımı sakin olan St. Petersburg’taki Pulkovo Havalimanı’ndan şehir merkezine gidiş geliş için çeşitli ulaşım alternatifleri mevcut.

Uluslararası terminali ile kent ulaşımında önemli bir yer tutan Pulkovo Havalimanı’nda, ayrıca uçuş öncesi ve uçuş sonrası birçok ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. St. Petersburg şehir merkezine 14 kilometre uzaklıkta bulunan Pulkovo Havalimanı’ndan kent merkezine gitmek için farklı ulaşım seçeneklerine sahipsiniz. Taksi ve otobüsün yanı sıra özel aracınızla gidebileceğiniz şehir merkezine ayrıca araç kiralayarak da gitmeyi tercih edebilirsiniz.

Taksi

Taksiler ile Pulkovo Havalimanı’ndan şehir merkezine hızlıca gidebilirsiniz. Havalimanındaki tamamen lisanslı araçların hizmet verdiği taksilere uçağınız indiği andan itibaren ana terminal binasında bulabilirsiniz. Trafiğin yoğunluk durumuna göre gideceğiniz yere farklı sürelerde ulaşmanız mümkün.

Otobüs

Pulkovo Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için kullanabileceğiniz seçeneklerden birisi otobüsler. Havalimanındaki otobüsler ile şehrin birçok farklı noktasına kolaylıkla gidebilirsiniz. Gideceğiniz yere göre hangi otobüse binmeniz gerektiğini öğrenmeyi unutmayın.

Araç Kiralama

Şehir merkezine gitmek için diğer bir seçeneğiniz ise araç kiralama. Pulkovo Havalimanı’nda bulunan araç kiralama ofislerinden kiraladığınız araçlar ile şehir merkezine konforlu şekilde gidebilirsiniz. Şoförlü veya şoförsüz kiralayabileceğiniz araçları şehir merkezindeki araç kiralama ofislerine teslim ederek bırakabilirsiniz.

17/11/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
St Petersburg Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
15ºC
20ºC
Cum
Cmt
16ºC
21ºC
Cmt
Paz
18ºC
21ºC
Paz
Pzt
15ºC
23ºC
Pzt
Sal
14ºC
20ºC
Sal
Uçuş Süreleri
3s 10dk
2s 40dk
3s 10dk
3s 10dk
3s 10dk
2s 30dk
2s 40dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x