Minsk Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Minsk Hakkında

Sovyetler Birliği'nin dağılmasından sonra bağımsızlığını ilan eden Belarus'un başkenti Minsk'de yaklaşık 2 milyonluk bir nüfus yaşıyor. Bulunduğu konum nedeniyle genellikle yıl boyu serin ve soğuk bir iklimin hakim olduğu kenti ziyaret etmek için en ideal zaman ilkbahar ve yaz ayları.

DÜnyanın en yeşil başkentlerinden olan Belarus'ta sayısız park, bahçe ve yeşil alan bulunuyor. Özellikle çevre ülkelerden ve Avrupa ülkelerinden gelen yabancı öğrencilerin de sıklıkla tercih ettiği Minsk'de Rusça öğreten çok sayıda yabancı dil kursu da var. Yeme içme konusundada sayısız alternatife sahip şehirde hem Rus mutfağından hem de dünya mutfaklarından örnekleri uygun fiyatlarla bulabilirsiniz.

Havalimanından Minsk Şehir Merkezine Ulaşım

Minsk 1 Havalimanı

Beyaz Rusya’nın başkenti Minsk, Sovyetler Birliği’nden ayrılarak kurulan Bağımsız Milletler Topluluğu’nun da merkezi. Son yüz yılda Sovyetler Birliği, Almanya ve Polonya’nın kontrolüne girdiği için çok kültürlü bir toplumsal yapı ve mimariye sahip olan şehir, ülkenin en büyük ve en turistik şehri konumunda. Şehrin ve ülkenin en önemli havalimanı ise Minsk’in 42 kilometre doğusunda yer alıyor.

Raylı Sistem

3 milyonu bulan yıllık yolcu kapasitesiyle ülkenin en önemli havalimanı olan Minsk Ulusal Havalimanı, Minsk’in merkezi ve merkez tren garına 42 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Havalimanından merkez tren garı ve merkeze ulaşımda kullanılan en önemli araç ise elektrikli tren. Günün belirli saatlerinde iki nokta arasında ulaşımı sağlayan trenle yolculuk yaklaşık 60 dakika ile 70 dakika arasında sürüyor.

Havalimanı Otobüsleri

Havalimanı ile Minsk’in merkezi arasındaki ulaşımda en sık kullanılan araç olan havalimanı otobüsleri havalimanından 03.15 ile 00.50 arasında her bir saat ile 75 dakika arasında çalışıyor. 5 ve 6 numaralı çıkıştan kalkan 300 hat numaralı otobüslerle ortalama 1 saat süren yolculuk için ödenecek ücret ise oldukça uygun.

Taksi

2 milyonluk nüfusa ev sahipliği yapan Minsk, Avrupa’da trafik sıkışıklığının görülmediği belki de tek başkent. Şehrin 42 kilometre doğusundaki havalimanıyla şehir merkezi arasındaki ulaşımda bu nedenle taksiler önemli bir alternatiftir. 5 ve 6 numaralı çıkışta bulunan taksi duraklarından tutulacak taksiyle şehre ulaşım yaklaşık 40 dakika sürüyor.

Araç Kiralama

Minsk Ulusal Havalimanı, yolculara araç kiralama imkanı da sunuyor. Geliş Terminali’nin 3, 4, 5 ve 6 numaralı bölümlerinde bulunan araç kiralama ofislerinden kiralayacağınız araçlarla öncelikle kuzey batı yönünde M2 otobanını takip etmeniz gerekiyor. Zafer Anıtı’nın bulunduğu kavşaktan sola dönüp batı yönünde otobanı takip etmeniz halinde ise şehrin merkezindeki Lenin Meydanı’na kadar ulaşabilirsiniz.

03/07/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Minsk 2 International Havalimanı

Beyaz Rusya’nın önemli havalimanlarından birisi olan Minks 2 Uluslararası Havalimanı’ndan taksi, otel servisleri, tramvay, metro, troleybüs kullanarak veya özel araç kiralayarak şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Uzun yıllar önce açılan metro hatlarıyla havalimanından şehir içerisinde bir yere geçmek oldukça kolay. Coğrafi konumu nedeniyle önemli bir yere sahip olan Minsk 2 Havalimanı, Moskova otoyolu üzerinden şehre 40 km uzaklıkta yer alıyor. İçerisinde; sigorta şirketleri, bagaj taşıma grubu, Business Class yolcu servisleri için bir salon, telefon ve faks iletişimi sistemleri, VIP yolcuları için bir salon, bir restoran, çeşitli kafe ve mağazalar, kuaför salonu, araba kiralama ofisleri, otopark gibi imkanlar mevcut. Moskova otoyolu üzerinde, şehirden 40 km uzaklıkta bulunuyor.

Araç Kiralama

Havalimanı içerisinde yer alan araba kiralama ofislerinden rahatlıkla araba kiralayarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Araç kiralamak için ayrıca önceden rezervasyon yapabilir veya otelinizle iletişime geçerek sizi bir acentaya yönlendirmelerini rica edebilirsiniz. Diğer ulaşım araçlarıyla vakit kaybetmek istemeyenler araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine rahatlıkla ulaşım sağlayabilir.

Otobüs

Minks Havalimanı’ndan şehir merkezine gidecekler için otobüsler kurtarıcı bir görev görüyor. 15-20 dakika arasında sefer gören otobüsler Minks halkı tarafından da sıklıkla kullanılıyor. Otobüslere binmeden önce nereye gideceğinizi belirtmenizde ve sefer güzergâhlarına bakmanızda yarar var. Aylık ve günlük kullanılabilen biletlerle, gideceğiniz güzergâhın otobüsüne rahatlıkla binebilirsiniz.

Troleybüs

Minks şehrinde yer alan Troleybüsler için şehrin simgesi ifadesi kullanılabilir. Çok uzun yıllardır kullanılan Troleybüsler 60'tan fazla yolla hizmet veriyor. Enerjiyle çalışan troleybüsler, metro ve diğer ulaşım araçları kadar önemli olmasına rağmen, elektrik kesintileri yaşandığında hizmetinin yavaşlaması gibi bir durum söz konusu. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için Troleybüs'te seçenekleriniz arasında yer almalı.

Tramvay

Diğer ulaşım araçları arasında biraz daha az tercih edilen tramvaylar da Troleybüsler gibi enerjiye bağlı olarak çalışıyor. Elektrikle ilgili bir kesinti yaşandığı zamanlarda trafikte bir aksamaya sebep oluyor. Havalimanından binebileceğiniz hatlar sayesinde şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilir ve otelinizin yakınlarında yer alan bir durakta inebilirsiniz.

Otel Servisleri

Otel rezervasyonu yaptığınız sırada size sunulan imkânlardan birisi olan havalimanı transferi seçeneğini işaretleyerek, yolculuk sırasında herhangi bir sorun yaşamanın önüne geçebilirsiniz. Otelinizden bu konuyla ilgili direkt bir bilgi alabilirsiniz. Yüklü bir bagaja sahipseniz bu ulaşım şekli en iyi tercihlerinizden birisi olabilir.

Taksi

Hemen havalimanı dışında yer alan taksiler şehir merkezine gitmek için en konforlu seçenek olabilir. Ama taksiye binmeden önce gideceğiniz yeri iyice anlatmalı ve fiyat konusunda sonradan bir sorun yaşamamak adına anlaşmalısınız. Trafiğin olmadığını göze aldığınızda 30 – 50 $ gibi bir ücrete otelinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

24/11/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
Minsk Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
15ºC
24ºC
Paz
Pzt
17ºC
27ºC
Pzt
Sal
17ºC
24ºC
Sal
Çar
16ºC
24ºC
Çar
Per
12ºC
21ºC
Per
Uçuş Süreleri
2s 20dk
2s 20dk
2s 20dk
2s 30dk
1s 40dk
2s 10dk
2s 10dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x