Aşkabat - Adıyaman Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
1.760 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
2 saat 10 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Adıyaman) 28°C / 14°C

Aşkabat Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Şehir merkezinden Aşkabat Havalimanı’na ulaşımda kullanabileceğiniz farklı ulaşım alternatifleri bulunuyor. Taksi başta olmak üzere otobüs ve araç kiralama gibi seçenekler ile havalimanına rahatlıkla gidebilirsiniz.

Taksi

Aşkabat şehir merkezine 10 kilometre mesafede bulunan Aşkabat Havalimanı’na hızlı ve güvenli şekilde gitmek için taksileri kullanabilirsiniz. Şehrin her noktasından çağırabileceğiniz taksiler ile son derece hızlı şekilde havalimanına ve uçağınıza yetişmeniz mümkün.

Otobüs

Şehir otobüslerini kullanarak Aşkabat Havalimanı’na gitmeyi tercih edebilirsiniz. Taksilere göre daha ekonomik ve hesaplı bir seçenek olan otobüsler ile daha uzun sürede Aşkabat Havalimanı’na kolayca gidebilirsiniz.

Araç Kiralama

Aşkabat Havalimanı’na ulaşmak için bir diğer tercihiniz araç kiralama olabilir. Şehir merkezindeki araç kiralama firmalarına başvurarak ister şoförlü ister şoförsüz olarak araç kiralayabilir ve konforlu rahat bir şekilde Aşkabat Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Kiraladığınız aracı havalimanındaki araç kiralama ofisine teslim edebilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta bulunan Aşkabat Havalimanı, şehir merkezine 10 kilometre gibi kısa bir mesafede bulunuyor. Uluslararası alanda ve sivil kategoride hizmet veren Aşkabat Havalimanı, Türkmenistan’ın üç büyük havalimanından biri olma özelliğini taşıyor. Bunun yanı sıra her yıl ülkeye getirdiği çok sayıdaki yolcu sayesinde Türkmenistan’ın hava yolu ulaşımında önemli bir yere de sahip.

Aşkabat’taki ulaşımın kolay olması, Aşkabat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımı da kolaylaştırıyor. Bu anlamda farklı ulaşım seçenekleri ile ulaşabileceğiniz Aşkabat Havalimanı’nda farklı hizmetler ile birlikte havalimanı çevresindeki hareketliliğin fazla olması yolcuların ihtiyaçlarını karşılamalarında yardımcı oluyor.

23 Mar 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Adıyaman Şehir Merkezine Ulaşım

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Fırat Nehri’nin batısında yer alan Adıyaman’da şehir merkezine 22 kilometre mesafede bulunan bir havalimanı mevcut. 1998 yılından itibaren sivil kategoride şehirlerarası hizmet veren Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenizi sağlayacak çeşitli ulaşım yolları bulunmakla birlikte, şehir merkezinden havalimanına da rahatlıkla gidebilirsiniz.

Adıyaman’ın merkezine yakın bulunan Adıyaman Havalimanı’ndan şehrin merkezine yolcu servisi, araç kiralama ve taksi ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Adıyaman Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofisler bulunan Adıyaman Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan AVIS firmasından bu hizmeti alabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç yolcu servisleri. Türk Hava Yolları firmasının yolcularına özel otobüs servisi hizmetleri bulunuyor. Bu firmayı kullanarak Adıyaman Havalimanı’na ulaşmış yolculara sunulan yolcu servisi hizmeti ile şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

25 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Aşkabat-Adıyaman uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Aşkabat-Adıyaman uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Aşkabat-Adıyaman uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Aşkabat-Adıyaman uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Aşkabat-Adıyaman uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Ashgabat Intl. Havalimanı, varış için Adıyaman Havalimanı kullanabilirsiniz.

Aşkabat-Adıyaman arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Aşkabat-Adıyaman arası uçuş mesafesi toplam 1760 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 2 saat 10 dakika sürüyor.

Aşkabat-Adıyaman uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Aşkabat-Adıyaman uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Adıyaman Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
14ºC
28ºC
Cum
Cmt
13ºC
26ºC
Cmt
Paz
13ºC
28ºC
Paz
Pzt
15ºC
31ºC
Pzt
Sal
13ºC
30ºC
Sal
Haritada Görüntüle
Aşkabat - Adıyaman Alternatif Ulaşım
Para birimi