AAAmerican Airlines

Ucuz American Airlines Uçak Bileti

AA American Airlines Hakkında

Merkezi Teksas'ta bulunan American Airlines, Amerika'nın ve dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden biridir. 1930 yılında kurulmuştur. Dünya üzerinde 340 farklı noktaya ve 57 ülkeye uçuşlar düzenler. Uçak doluluk oranı genellikle %82.9 olan American Airlines'ta yaklaşık 90.000 çalışan bulunmaktadır. Oneworld isimli uçuş birliğine üye olan, American Airlines ayrıca dünyanın en çok kazanan havayollarından da biridir.

Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerine ve şehirlerine uçan American Airlines, Türkiye'den yalnızca İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan ABD'ye uçuş gerçekleştiriyor.

Checkin İşlemleri American Airlines Check-In İşlemleri

American Airlines’ın online check-in hizmeti, uçağın kalkış saatinden 24 saat önce başlar ve iç hat seferlerinden 45 dakika, dış hat seferlerinden 90 dakika önce sonlanır. Mobil telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan online check-in işleminizi hızlı bir şekilde yapmanız mümkün. Eğer kontuarda teslim edeceğiniz bagajınız varsa uçuşunuzdan en geç 2 saat (Hawaii ve tüm dış hat seferleri)-90 dakika (ABD iç hat seferleri) önce havalimanında olmanız önerilir. Uçağın kalkış saatinden 30 dakika önce biniş kapısında olma şartı tüm uçuşlar için geçerlidir. Uçuştan tam 10 dakika önce uçağa biniş kapıları kapanır. ABD iç hat uçuşlarında uçağın kalkış anından en geç 45 dakika önce bagaj teslim ve check-in işlemlerinizi tamamlamanız gerekir. Pekin (Çin), Buenos Aires (Arjantin), Dublin (İrlanda) uçuşlarında 75 dakika, Caracas ve Maracaibo (Venezuela) uçuşlarında 90 dakika önce kontuar check-in hizmeti sonlanır. Bunun dışında ABD’den kalkan diğer tüm American Airlines dış hat seferlerinde uçuştan en geç 60 dakika önce check-in kontuarları kapanır.

Checkin İşlemleri Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

American Airlines ile yapacağınız uçuşunuzda kabine alabileceğiniz el bagajı maksimum 56 cm x 36 cm x 23 cm ebatlarında ve 1 adet olmalıdır. Ayrıca her yolcu, 45 cm x 35 cm x 20 cm ebatlarını aşmayan 1 tane şahsi eşya yanlarına alabilir. Bu sınırları aşan bagajlarınızı ise check-in kontuarlarında teslim etmelisiniz. Normal bagajlar ekonomi sınıfları için maksimum 23 kg ve 158 cm olmalıdır. Business/first class yolcuları en fazla 32 kg’lık bagaj alabilir. American Airlines iç hat uçuşlarında ilk bagaj için 25 dolar, 2. bagaj içinse 35 dolar talep edilir. Meksika, Karayipler uçuşlarında ilk bagaj için 25 dolar, 2. bagaj için 40 dolar talep edilirken, Brezilya da dahil olmak üzere tüm Atlantik (Türkiye de bu kategoride yer alıyor) ve Pasifik seferleri için ek ücret istenmez.

Checkin İşlemleri American Airlines Koltuk Seçimi

American Airlines uçuşunuzdan önce online check-in işleminizi yaparken seyahat edeceğiniz koltuğu seçmeniz mümkün. Uçak içi oturma planından bakarak koridor, cam kenarı gibi alternatiflerden birini seçebilirsiniz. Koltuk seçimi için herhangi bir ücret talep etmeyen American Airlines’ın online check-in hizmeti, uçuş saatinden 24 saat önce başlar ve iç hat seferlerine 45 dakika, dış hat seferlerine 90 dakika kala sonlanır. Acil çıkış kapısı koltuklarından birini seçmek içinse güvenlik gereği tüm şartlara uymanız gerekiyor.

Checkin İşlemleri American Airlines Diz Mesafesi

Uçaklarının genişliği ile bilinen American Airlines, yolcularına konforlu bir seyahat deneyimi sunuyor. Koltuklar arası diz mesafesinin de konfor standartlarında olduğu American Airlines uçakları ile rahat bir yolculuk yapabilirsiniz. Özel ihtiyaçları olan yolculara tanınan ayrıcalıklar içinse havayolu şirketi ile önceden iletişime geçilmelidir.

Checkin İşlemleri American Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Uçağın kalkış ve varış noktasına göre ekstra ücretlerin ve uçak içi ikramların değişkenlik gösterdiği American Airlines, dünya mutfaklarından lezzetler sunar. Aynı zamanda belli bir ücrete tabi olan Wifi hizmetinden de faydalanabilirsiniz.

American Airlines için Görüş Bildirin

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun’da aradığım American Airlines uçuşlarını bulabilir miyim?

Enuygun’da American Airlines uçuşlarını bulabilirsiniz. Enuygun, hava yolunun anlık verilerini direkt olarak çeker ve diğer hava yollarıyla karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih ve destinasyon için tüm American Airlines uçuşlarını bir arada görebilir ve diğer hava yollarıyla fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Enuygun’dan American Airlines uçak bileti aldım online check-in ve PNR sorgulama işlemlerini nasıl yaparım?

Enuygun’dan aldığınız American Airlines uçak biletleriniz için online check-in işleminizi buradan ve PNR sorgulama işlemini ise bu sayfa üzerinden yapabilirsiniz.

Enuygun’da American Airlines kampanyalarından faydalanabilir miyim?

American Airlines tarafından düzenlenen tüm aktif kampanyalardan Enuygun’da da faydalanabilirsiniz. Kampanyalar sayfamızda tüm kampanyaları bir arada inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda uçuş listeleme sayfamızda hava yollarının kampanyalı fiyatlarını görebilir ve Enuygun’dan uçak bileti alırken bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

American Airlines ile yurtdışında hangi şehirlere direkt uçabilirim?

American Airlines ile yurtdışında şu şehirlere direkt uçabilirsiniz: Miami.

American Airlines Künye

IATA kodu: AA

Kuruluş tarihi: 04/15/1924

Uçak sayısı: 960 uçak

Uçuş noktaları: 340 nokta

American Airlines Haberleri
Para birimi