Akçay Uçak Bileti Ara

Akçay Hakkında

Edremit'e bağlı bir turizm beldesi olan Akçay, Balıkesir ilindedir. Akçay'ın nüfusu yaklaşık olarak 17.000 civarındadır. Akdeniz ikliminin çoğu özelliğini rahatlıkla görebileceğiniz Akçay'da yaz ayları sıcak ve güneşlidir. Kış aylarında ise ılıman ve yağışlı bir iklim hüküm sürer.

Birbirinden güzel plajlar ve koylara sahip olan Akçay, yine Edremit'e bağlı başka bir belde olan Zeytinli ile birlikte anılır. Belde boyunca birçok çeşme olduğundan dolayı su beldesi de denilir. M.Ö. yerleşimin olduğu kent eski Misya denilen bölgede olmasından dolayı çok sayıda uygarlık için uğrak bir nokta olmuştur. Avrupa ile Efes arasındaki Hristiyanların hacı olmak için kullandığı yolun üzerindedir. Son yıllarda gitgide artan bir turist popülasyonuna sahiptir. Özellikle yaz aylarında yerli turistlerin tercihi olmuştur. Buna bağlı olarak da belde de turizme yönelik yatırımlar artmıştır.

Edremit ilçesinde yer alan Koca Seyit Havalimanı'nı kullanarak rahatlıkla Akçay'a ulaşabilirsiniz. İstanbul'dan yaklaşık 6 saatlik bir otomobil yolculuğu ile de ulaşılabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Akçay uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Akçay varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Akçay uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Akçay yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Akçay 1 saat 30 dakika, Ankara-Akçay 1 saat, Antalya-Akçay 1 saat 30 dakika, Bodrum-Akçay 50 dakika, Gaziantep-Akçay 1 saat 50 dakika, İstanbul-Akçay 50 dakika, İzmir-Akçay 40 dakika, Trabzon-Akçay 1 saat 20 dakika sürüyor.

Akçay Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
16ºC
27ºC
Cmt
Paz
17ºC
27ºC
Paz
Pzt
17ºC
28ºC
Pzt
Sal
19ºC
29ºC
Sal
Çar
20ºC
30ºC
Çar
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Akçay Hakkında Daha Fazla
Akçay Alternatif Ulaşım
Para birimi