Akçay Uçak Bileti Ara

Sizin için Seçtiğimiz Akçay Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Akçay Hakkında

Edremit'e bağlı bir turizm beldesi olan Akçay, Balıkesir ilindedir. Akçay'ın nüfusu yaklaşık olarak 17.000 civarındadır. Akdeniz ikliminin çoğu özelliğini rahatlıkla görebileceğiniz Akçay'da yaz ayları sıcak ve güneşlidir. Kış aylarında ise ılıman ve yağışlı bir iklim hüküm sürer.

Birbirinden güzel plajlar ve koylara sahip olan Akçay, yine Edremit'e bağlı başka bir belde olan Zeytinli ile birlikte anılır. Belde boyunca birçok çeşme olduğundan dolayı su beldesi de denilir. M.Ö. yerleşimin olduğu kent eski Misya denilen bölgede olmasından dolayı çok sayıda uygarlık için uğrak bir nokta olmuştur. Avrupa ile Efes arasındaki Hristiyanların hacı olmak için kullandığı yolun üzerindedir. Son yıllarda gitgide artan bir turist popülasyonuna sahiptir. Özellikle yaz aylarında yerli turistlerin tercihi olmuştur. Buna bağlı olarak da belde de turizme yönelik yatırımlar artmıştır.

Edremit ilçesinde yer alan Koca Seyit Havalimanı'nı kullanarak rahatlıkla Akçay'a ulaşabilirsiniz. İstanbul'dan yaklaşık 6 saatlik bir otomobil yolculuğu ile de ulaşılabilir.

Akçay Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
5ºC
9ºC
Cum
Cmt
3ºC
10ºC
Cmt
Paz
4ºC
10ºC
Paz
Pzt
3ºC
8ºC
Pzt
Sal
1ºC
7ºC
Sal
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Para birimi
x