Yambol Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Yambol Hakkında

Yanbolu ya da bir diğer bilinen adıyla Yambol, Güneydoğu Bulgaristan'da ve Yambol ilinin idari merkezinde bir şehir olmakla birlikte Trakya'nın tarihi bölgesindeki Tundzha Nehri’nin her iki kıyısında da sınırları bulunuyor. İki belediyenin (Yambol Belediyesi ve Tundzha Belediyesi) idari merkezine de ev sahipliği yapan Yambol, adını Güney Shetland Adaları'ndaki Livingston Adası'nda bulunan Yambol Zirvesi’nden alıyor. Tarihi Neolitik döneme kadar uzandığı düşünülen Yanbol’da pek çok tarihi mekana rastlayabilirsiniz. İstanbul ve Edirne başta olmak üzere diğer büyükşehirlerden de otobüsle ulaşım sağlayabileceğiniz şehir, Edirne Kapıkule’ye sadece 2 saatlik sürüş mesafesinde (125 km) konumlanıyor.

İstanbul kalkışlı Yambol otobüs seferleri Edirne Kapıkule güzergahını izliyor ve seferler aktarmasız bir şekilde gerçekleşiyor. İlk Bulgar İmparatorluğu'nun Han Omurtag döneminde epey genişletilen Yambol, zamanla hem ticari hem de askeri amaçlar için önemli bir merkez haline geldi. Tsar Kaloyan döneminde, özellikle Bulgaristan ile Haçlılar arasındaki devam eden ihtilaf nedeniyle kentin önemi daha da arttı. Günümüzde ise turistik yerleri ile öne çıkan ve Bulgaristan’ın en ekonomik tatil destinasyonlarından biri olan Yambol’a İstanbul’dan otobüsle ulaşım yaklaşık 4,4-5 saat sürüyor.

Yambol seyahatinizde Bulgaristan’ın diğer yerlerini de keşfetmek isterseniz, Burgaz, Silven, Eski Zağra gibi yerleri günübirlik ziyaret edebilirsiniz. Tunca Vadisi boyunca uzanan Yambol, Edirne’nin komşusu, arkeolojik buluntulara göre Milattan Önce 6000’li yıllarda ilk yerleşimin başladığı, adeta geçmişe meydan okuyan bir şehir. 15. yüzyıldan günümüze dek ulaşan Yanbolu Eski Cami ve tarihi Yanbolu Bedesteni’ni görmeden Bulgaristan seyahatinizi sonlandırmamalısınız.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Yambol otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Yambol otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Yambol otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
expand_less