Kırklareli Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Kırklareli Hakkında

Türkiye’nin Trakya Yarımadası üzerinde yer alan şehirlerinden olan Kırklareli, görkemli tarihi ve enfes doğası sayesinde her geçen yıl ziyaretçi sayısını daha fazla artırıyor. 8 ayrı ilçeye ayrılan şehirde 400 bine yakın nüfus yaşamını sürdürüyor. İstanbul ve Tekirdağ ile komşu olan Kırklareli ayrıca Bulgaristan’ın tam sınırında yer alıyor. İstanbul’dan otobüslerle yaklaşık 3 saatte ulaşılabilen şehir tarih boyunca Makedonlar, Bizanslılar ve Osmanlılar gibi çok farklı medeniyetlere beşiklik etmiş bir yer. Bugün de eski camileri, görkemli kiliseleri, yerin metrelerce altına inen mağaraları ve uçsuz bucaksız ormanlarıyla ziyaretçilerini etkisi altına almaya devam ediyor.

Şehre yılın hangi döneminde gelirseniz gelin, her zaman tadını çıkarabileceğiniz keyifli aktiviteler bulmanız mümkün. Ancak özellikle yaz aylarında düzenlenen geleneksel yağlı güreşleri Kırklareli ve civarını adeta devasa bir panayır alanına çeviriyor. Kırklareli Tren Garı, eskiden günümüze değin çok iyi bir şekilde korunmuş tarihi atmosferiyle mutlaka görülmesi tavsiye edilen yapıların başında geliyor. Trakya’nın hayli zengin arkeolojik geçmişine şahitlik etmek istediğinizde ise rotanızı doğrudan Kırklareli Arkeoloji Müzesi’ne çevirmeniz yeterli. Şehrin Romalılar döneminde inşa edilen görkemli eserlerinden olan Vize Kalesi, tarihte sefere çıkan Osmanlı askerleri tarafından Rumeli’ye geçiş için kullanılan Babaeski Köprüsü, sonradan camiye dönüştürülerek Gazi Süleyman Paşa adını alan Küçük Ayasofya ve neredeyse 3000 metreye yaklaşan uzunluğuyla dikkat çeken Dupnisa Mağarası, Kırklareli ve civarına yolu düşenleri cezbeden harika noktalardan.

Dillere destan Trakya mutfağının başarılı temsilcisi Kırklareli, tarihi değeriyle olduğu kadar nefis yemekleriyle de ziyarete değer. Lahana ile yapılan kapuska, özellikle düğünlerde ve özel günlerde hazırlanarak konuklara ikram edilen yahni, kıymalı içle hazırlanan çoban böreği ve Kırklareli köftesi, şehirde yeme içme denince ilk akla gelen seçeneklerden. Üstelik Kırklareli, denizden tutularak sofralara gelen lezzetli balıklardan tatmak için de hayli ideal. Torik, hamsi, lüfer ve palamut gibi alternatifleri burada tadabilir, dilerseniz kabak veya irmikten yapılan yöresel tatlılarla yemeğinizi noktalayabilirsiniz.

Kırklareli Terminali’nden Şehir Merkezine ulaşım

Şehrin pek çok önemli noktasına yürüyüş mesafesinde olan Kırklareli Terminali’nden yolcular için sağlanan ücretsiz yolcu servisleri, özel halk otobüsleri, minibüsler ve taksiler ile kolayca şehir merkezine gidebilirsiniz.

Özel Halk Otobüsleri

Terminal önündeki Mustafa Kemal Bulvarı’ndan kalkan 1,2,3,4 ve 5 numaralı özel halk otobüsleri ile terminalden kolayca şehir merkezinde her yere gidebilirsiniz. Otobüsler her gün sabah saat 07:00 ve gece 22.00’a kadar yolculara hizmet veriyor.

Minibüsler

Kırklareli’nde hizmet veren minibüslerle birçok mahalleye kolayca gidebilirsiniz. Şehir merkezinin yanı sıra Lüleburgaz, Babaeski gibi ilçelere ve şehre bağlı köylere de ulaşabileceğiniz minibüslerin terminal içinde kendi özel peronları var.

Ücretsiz Yolcu Servisleri

Otobüs firmalarının kendi yolcularına sunduğu ücretsiz yolcu servisleriyle de kolayca şehrin pek çok ana caddesine gitme şansınız var. Varış peronu önünde bulabileceğiniz servisler otobüslerin terminale varış saatlerinden 30 dakika sonra kalkıyor.

Taksi

Otobüs peronlarının hemen karşısında durağı bulunan ve her gün 24 saat hizmet veren Otogar Taksi ile de kısa sürede Kırklareli’nde her noktaya gidebilirsiniz. (0288) 214 83 65 numaralı telefonda taksi durağına ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kırklareli Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kırklareli otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Kırklareli otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Kırklareli otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Kırklareli yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Kırklareli 3 saat 30 dakika , İzmir - Kırklareli 11 saat 30 dakika , Ankara - Kırklareli 10 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Kırklareli seferleri bulunuyor?
expand_more
Kale Seyahat, Pamukkale Turizm, Metro Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Kırklareli seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  3 saat schedule
 • İzmir
  11 saat schedule
 • Ankara
  10 saat schedule
 • Bursa
  7 saat schedule
 • Antalya
  18 saat schedule
map placeholder
expand_less