Niğde Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Niğde Otogarı
place
Şahinali Mah. Emin Erişingil Blv. 51310 Merkez/Niğde
local_phone
+903882323537

Niğde

İç Anadolu Bölgesi’nin Kapadokya bölümü sınırları içinde yer alan Niğde, zengin tarihi geçmişi ile dört mevsim boyunca ziyaretçilerini ağırlıyor. Niğde, coğrafi konumu ile de gerek çevre illerden gerekse Türkiye’nin birçok noktasından kara yolu ile yolcularını Niğde Belediyesi Şehirler Arası Otobüs Terminali İşletmesi’nde karşılıyor. Niğde Belediyesi Şehirler Arası Otobüs Terminali İşletmesi, eğitim sezonunun açılmasıyla üniversite öğrencilerinin şehre giriş çıkışı ile de hareketli dönemler yaşıyor.

Niğde’de mevcut otogarın bu yoğun yolcu trafiğine yetememesi nedeniyle 2009 yılında Niğde Belediyesi Şehirler Arası Otobüs Terminali İşletmesi hizmete açıldı. Adana Yolu ve Ankara-Tarsus yolları arasında, İlhanlı Mahallesi’nde yer alan terminal, diğer iller arası geçişte de köprü görevi görüyor. Orta büyüklükteki terminalde, lavabo, kafeterya, büfe, emanet birimi, sağlık kabini gibi hizmetler de sunuluyor.

Niğde merkezine 4 kilometre uzaklıkta olan terminale şehir merkezinden ortalama 9 dakikalık bir sürede ulaşmak mümkün. Terminale şehir merkezinden ya da çevre ilçelerden hareket eden minibüsleri ve taksileri kullanarak rahatlıkla gidebilirsiniz. Ayrıca otobüs firmalarının ücretsiz servis hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Niğde Otogarı'na Ulaşım

Emin Erişingil Bulvarı üzerinde bulunan Niğde Otogarı, şehrin merkezi noktalarına kolay ulaşım mesafesinde yer alıyor. Yolcuların rahatça ve otobüslerinin hareket saatlerinden önce otogara gelebilmesi için ücretsiz yolcu servisleri, belediye otobüsleri, şehir içi minibüsler, ilçe minibüsleri ve 24 saat boyunca taksiler de hizmet veriyor.

Minibüs

İlçeler arası minibüsler, her yarım saatte bir Niğde merkezi, 6 ilçesi ve köylerinden yolcuların terminale ulaşımını sağlıyor. Şehrin hemen her mahalle ve caddesinin yanı sıra Niğde Kalesi, Niğde Müzesi ve tarihi Sungurbey Camii gibi turistik noktalarda da durakları bulunan şehir içi hizmet veren minibüslerle de otogara ulaşmak mümkün.

Ücretsiz Yolcu Servisleri

Yolcu servisleri hem ücretsiz olduğu hem de kısa sürede otogara ulaşım sağladığı için yolcular tarafından tercih ediliyor. Seyahat edeceğiniz otobüs firmasının bilet satış ofisleri önünden son otobüs saatine kadar hareket eden ücretsiz yolcu servisleri ile otobüs saatinizden önce otogarda olabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Resmi daireler önünde, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nde ve Hacı Sabancı Bulvarı gibi yoğun caddelerde duraklarını bulabileceğiniz belediye otobüslerinin aynı zamanda Selçuk Mahallesi, İlhanlı Mahallesi ve Efendibey Mahallesi gibi on binlerce nüfuslu mahallerde de duraklarını var. 15 dakikada bir duraklardan geçen belediye otobüsleriyle otogara kolayca gidebilirsiniz.

Taksi

Çok bavulunuz varsa veya toplu taşıma araçları çalışma saatleri dışında otogara gitmek istiyorsanız taksilerden de faydalanabilirsiniz. Erdemli Sokak üzerinde durağı olan Çiçek Taksi’ye 0388 232 46 11 numaralı telefonla, Aşağı Kayabaşı’nda hizmet veren Toros Taksi’ye 0388 232 15 59 numarasından ve Deniz Sokak üzerinde durağını göreceğiniz Bizim Taksi’ye 0388 232 05 18 numaralı telefonla ulaşabilir ve istediğiniz saatte taksi ile otogara gidebilirsiniz

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less