Derinkuyu Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Derinkuyu Otogarı
place
Demirci Mah. Çekmi Yolu Sk. 50700 Ağcaşar Köyü/Derinkuyu/Nevşehir
local_phone
+903843812100

Derinkuyu

Derinkuyu Terminali, Nevşehir’in geçmişi binlerce yıl önceye dek uzanan yerleşimlerinden Derinkuyu’da yolculara otobüsle seyahat hizmeti sunuyor. Yeraltı şehirleri, Üzümlü Kilise ve eski mağaralar ise terminalin yakınlarında görülebilecek turistik noktalar arasında. Nevşehir kent merkezine yaklaşık 30 kilometre mesafede kurulan Derinkuyu Otobüs Terminali’nden Türkiye’nin pek çok şehrine aktarmalı olarak seyahat edebilirsiniz. İçerisinde yolcu bekleme alanlarını ve otobüslerin yanaştığı peronları barındıran terminalin çevresinde yemek veya dinlenmek için tercih edebileceğiniz mekanlar mevcut.

Şehir Merkezinden Derinkuyu Otogarı'na Ulaşım

Genellikle yerel otobüs firmaları tarafından seferler düzenlenen Derinkuyu Terminali, ilçe merkezinde yer alıyor. Bu sayede Nevşehir’in turistik ilçesinde pek çok noktadan terminale kadar yürüyerek gelebilirsiniz. Ayrıca servis, taksi ve minibüs seçeneklerini değerlendirerek Derinkuyu Otobüs Terminali’ne erişmeyi seçebilirsiniz. 

Yolcu Servisleri  

Çağlar öncesinden bugüne kalan tarihi mirasları ile meşhur Derinkuyu’da otobüs firmalarının servisleri terminale yolculuğu hayli kolaylaştırıyor. Belirli bir kalkış saati bulunmayan yolcu servisleri ile otobüs terminaline gelmek için önceden araçların hareket saatlerini öğrenmelisiniz.

Özel Servisler

Nevşehir’in turistik yerleşimleri arasında bulunan Derinkuyu’da özel servis kullanımı oldukça yaygın. Üstelik bu araçlardan merkezden terminale yapılan yolculuk esnasında da faydalanmak mümkün. Özel servis tutmak istediğinizde bölgede faaliyet gösteren firmalarla iletişime geçerek kolayca teklif alabilirsiniz. Ayrıca Uçhisar, Göreme ve Ürgüp gibi yakınlarda bulunan diğer noktalardan Derinkuyu Terminali’ne ulaşırken de özel servisleri tercih edebilirsiniz. 

Minibüs   

Derinkuyu içinden sürekli kalkan minibüslerle terminale yolculuğunuzu bütçe dostu hale getirebilirsiniz. İlçenin merkezinde konumlanan otobüs terminaline minibüsle ulaşmak normal şartlarda sadece 10 dakikadan kısa zaman alıyor. Bölgenin diğer popüler yerleşimlerden Derinkuyu Terminali’ne doğru minibüsle yola çıktığınızda ise bu süre biraz daha uzayabilir. 

Taksi 

Yüzeyin metrelerce altında bulunan tarihi mağaralarıyla meşhur Derinkuyu’da taksi bulmak oldukça kolay. Bölgede konakladığınız otelden yardım alarak veya yerel taksi duraklarını arayarak araç çağırabilirsiniz. Derinkuyu Otobüs Terminali’nin ilçenin merkezinde yer alması ise taksi yolculuğunun ekonomik hale gelmesini sağlıyor. 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less