Ulukışla Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Ulukışla Otogarı
place
Kemalpaşa, 51900 Ulukışla/Niğde
local_phone
+903885112246

Ulukışla

Niğde ilimizin Konya sınırında yer alan Ulukışla ilçesi, bir zamanlar İpek Yolu’nun da geçtiği bölgede yer alması sebebiyle İç Anadolu Bölgesi’nin görülmeye değer yerlerinden biri. Ankara yönünden Adana yönüne doğru Toroslar ile bütünleşen Ulukışla, ilçeyi ziyaret edenleri Ulukışla Otagarı’nda karşılıyor.

Ulukışla Otagarı, ilçenin çıkışında Adana-Aksaray yolu kenarında konumlanıyor. Ulukışla merkeze 650 metre uzaklıkta yer alan otogara, merkezden yaya olarak 6 dakika, araç ile 2 dakikada ulaşmak mümkün. Ulukışla merkezinden, çevre ilçe ve köylerden otogara, her yarım saatte bir kalkan özel halk otobüsleri, saat başı hareket eden minibüsleri ve taksileri kullanarak gitmek mümkün. Ayrıca seyahat edeceğiniz otobüs firmasının ücretsiz servis imkanlarından da yararlanabilirsiniz.

İç Anadolu Bölgesi ile bağlantı kurulmasını sağlayan Ulukışla Otagarı’nda, açık ve kapalı alanlar, bekleme alanları, yazıhaneler, kafeterya ve büfeler de yer alıyor.

Şehir Merkezinden Ulukışla Otogarı'na Ulaşım

Niğde'nin güneyinde yer alan, 20.000 nüfuslu küçük bir ilçe olan Ulukışla'nın otogarı, ilçe merkezinin çıkışında Adana-Aksaray yolu kenarında yolculara hizmet veriyor. Ulukışla merkezinden, çevre ilçe ve köylerden Ulukışla Otogarı’na ulaşmak için özel halk otobüsleri, minibüs ve taksiler yolculara hizmet veriyor.

Özel Halk Otobüsleri

Ulukışla merkezindeki termal oteller, Ulukışla Tren Garı, Çakıtsuyu Çayı kenarındaki balık çiftlikleri, Erdoğan Özegen Caddesi gibi turistik yerlerde, büyük caddelerde ve Ulukışla Kaymakamlığı gibi resmi dairelerin önünde duraklarını bulabileceğiniz özel halk otobüsleri ile her yarım saate bir Ulukışla Otogarı’na gidebilirsiniz.

Minibüsler

Ulukışla’da minibüsler çoğunlukla Niğde merkezi, ilçeleri ve köylerinden Ulukışla Otogarı’na ulaşmak isteyen yolculara hizmet veriyor. Altunhisar, Bor, Çamardı, Çiftlik ilçeleri ve onlarca köyden otogara her saat minibüs bulmanız mümkün.

Taksi

Ulukışla termal otellerinin önünde ve Ulukışla Tren Garı’nda kolaylıkla taksi bulabilir ve kısa bir yolculukla Ulukışla Otogarı’na geçebilirsiniz. İstasyon Caddesi üzerinde 7/24 hizmet veren Çiftehan Taksi’ye de 0543 294 94 42 numaralı telefonla ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less