Kütahya Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Kütahya Otogarı
place
Perli Mahallesi, Kütahya Yeni Otogarı, 43100 Merkez/Kütahya
local_phone
+902742236096

Kütahya

Kütahya Terminali Hakkında

Çini ve seramiklerini yanı sıra son yıllarda termal turizm konusunda da insanları kendine çeken Kütahya’nın otobüs terminali, şehir merkezinin biraz dışında Kütahya-Eskişehir yolu üzerinde bulunuyor. 2010 yılında inşa edilen modern ve büyük bir terminal olan Kütahya Terminali, her gün yüzlerce yolcuya hizmet veriyor ve rahat bir yolculuk yapabilmeniz için pek çok olanak sağlıyor.

İçerisinde onlarca mağaza, market, ATM, restoran, kafe, tuvaletler ve mescitler bulunan terminalde 20’den fazla otobüs peronu ve büyük bir otopark da var. Türkiye’nin her şehrine otobüs bulabileceğiniz terminalde Tavşanlı, Çavdarhisar ve Altıntaş gibi pek çok ilçeye ve köye de yerel işletmelerin sağladığı minibüslerle ulaşım sağlanıyor. Merkeze uzak olan terminalde ücretsiz yolcu servisleri, belediye otobüsleri ve 7 gün 24 saat hizmet veren taksi durakları bulunuyor.

Şehir Merkezinden Kütahya Otogarı'na Ulaşım

Dünyaca ünlü porselenleriyle bilinen Kütahya’da şehirler arası otobüs terminali kentin merkezine hayli yakın konumlanıyor. Bu sayede minibüsleri veya belediye otobüslerini kullanarak merkezden Türkiye’nin çeşitli noktalarına seferler düzenlenen terminale erişebilirsiniz. İçerisinde restoran, otobüs peronları ve otopark gibi alanlar bulunan terminale ayrıca taksiyle yolculuk mümkün. 

Servis Aracı  

Kütahya’dan sefer düzenleyen pek çok otobüs şirketi yolcularına servisler aracılığıyla terminale ulaşma imkanı sağlıyor. Dumlupınar, Hisarcık, Emet ve Gediz gibi şehir merkezine yayılan farklı noktalardan bineceğiniz araçlar sayesinde Kütahya Terminali’ne birkaç dakikada gelme fırsatı bulabilirsiniz. Üstelik taksi veya minibüslerin aksine seyahat şirketlerinin servislerine ücret ödemenize gerek yok. 

Minibüs   

Kütahya’da oldukça yaygın bir minibüs ağı mevcut ve bu araçlarla merkez ile terminal arasında yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Son derece uygun ücretleri ile öne çıkan minibüslerin durakları kentin farklı yerlerinde karşınıza çıkacak. Buralardan bineceğiniz pratik araçlarla ortalama 10 dakikada Kütahya Otobüs Terminali’nin giriş kapısına erişebilirsiniz. 

Taksi

Kütahya Otobüs Terminali’ne daha hızlı gelmek adına şehir içinde dilediğiniz noktaya taksi çağırabilirsiniz. Ücretleri gidilen mesafeye göre belirlenen araçların geniş koltukları ve bagajları sayesinde yolculuk son derece rahat. Üstelik taksinizi otobüs kalkış saatine uygun olarak önceden çağırdığınızda fazla zaman kaybetmeden yola koyulma şansı bulabilirsiniz. 

Otobüs  

Kütahya şehir içi ulaşımda genel olarak otobüsler sıklıkla tercih ediliyor. Uygun fiyatlı ve kısmen hızlı sayılan bu araçlardan terminale yapacağınız yolculuk esnasında faydalanabilirsiniz. Kütahya kent içi otobüsleri için gerekli bileti ise satış noktalarından satın almak mümkün. 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less