Eskişehir Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Eskişehir Otogarı
place
Şeker Mah. Sivrihisar-2 Cd. 26120 Tepebaşı/Eskişehir
local_phone
+902222278800

Eskişehir

Eskişehir Otobüs Terminali, özellikle kara yolu ile seyahat konusunda Türkiye'nin en popüler şehirleri arasında yer alan Eskişehir'i diğer il ve ilçe merkezleri ile bir araya getiriyor. 6 bin metrekare alan üzerine yayılan terminalde pek çok otobüs firmasının yazıhanesi mevcut. Hem diğer şehirlere hem de Eskişehir’e bağlı ilçelere seyahat edilebilen terminalde ayrıca dinlenme alanlarından yararlanabilir, hediyelik eşya mağazalarından alışveriş yapabilirsiniz.  

Süha Turizm, Lider Adana, Metro Turizm, Star Batman, Lüks Kahramanmaraş Turizm ve Kütahyalılar Turizm Eskişehir Terminali’nden farklı noktalara sefer düzenleyen firmalar arasında. Üstelik tramvay hattı, minibüs seferleri ve seyahat firmalarının servisleri sayesinde terminale ulaşım son derece rahat. Eskişehir Otobüs Terminali ayrıca merkeze yakın konumu sayesinde yolculara fazla zaman kaybetmeden erişim avantajı sağlıyor. 

Eskişehir Otobüs Terminali’nde yazıhaneler ve peronların yanı sıra büfe ve kafe alanları da yer alıyor. Böylece yolculuk öncesi veya sonrasında mola vererek dinlenme fırsatı bulabilirsiniz. Her yıl pek çok üniversite öğrencisini de ağırlayan Eskişehir Otobüs Terminali, fazla büyük olmamasına karşın düzenli yapısıyla yolcuların beğenisini kazanıyor.

Şehir Merkezinden Eskişehir Otogarı'na Ulaşım

Çok sayıda öğrenciye ev sahipliği yapan Eskişehir, aynı zamanda Türkiye’de otobüs yolculuğunun en sık tercih edildiği kentler arasında. Şehir merkezinde yer alan Eskişehir Otobüs Terminali’ne tramvay hattını kullanarak pek çok noktadan direkt ulaşabilirsiniz. 6 bin metrekare alan üzerine kurulan terminale ayrıca seyahat firmalarının servisleri, şehir içi otobüs, minibüs ve taksi gibi alternatif taşıtlarla da yolculuk mümkün. 

Tramvay 

Eskişehir’in büyük kısmını dolaşan tramvaylarla otobüs terminaline doğrudan ulaşılabiliyor. Tramvayın son durağında indiğinizde yürüyerek birkaç dakika içinde terminale giriş yapabilirsiniz. Seferleri gün boyunca devam eden tramvay, aynı zamanda Eskişehir Otobüs Terminali’ne ulaşımda son derece pratik bir seçenek. 

Yolcu Servisleri  

Eskişehir’e sefer düzenleyen firmaların pek çoğunun yolcuları için ücretsiz servis olanağı mevcut. Servislerin kent içinde kalkış noktaları ve güzergahları tercih edilen şirkete göre değişiklik gösterebiliyor. En yakın hareket noktasını ve saatini ilgili firmadan öğrenerek servis rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. 

Otobüs  

Eskişehir’de hizmet veren şehir içi otobüslerle de terminale seyahat edilebiliyor. 9,18, 51 ve 100 numaralı otobüslere bindiğinizde aktarmaya gerek kalmadan terminalin önüne kadar gelebilirsiniz. 

Taksi  

Tramvay veya otobüsleri tercih etmeyen yolcular için taksi seçeneği öne çıkıyor. Toplu taşıma araçlarına göre çok daha hızlı olan taksilerle Eskişehir’in her noktasından direkt terminale erişmek mümkün. Eskişehir’de taksi ücretleri genel olarak yüksek sayılmaz. Ancak yine de uzak mesafeler arasında taksinin biraz maliyetli olabileceğini hatırlatalım. 

Minibüs 

Şehrin farklı bölgelerinden Eskişehir Otobüs Terminali’ne ulaşmak isteyen yolcular için bir başka toplu taşıma alternatifi ise minibüsler. Uygun fiyatları sayesinde pek çok yolcunun tercihi haline gelen minibüslerden servis güzergahı üzerinde olmayan noktalardan terminale gelirken de yararlanabilirsiniz. 

Özel Servisler  

Özel servisler, Eskişehir’e grup halinde seyahat eden ziyaretçiler arasında hayli popüler. Evinizin veya otelinizin önünden binebileceğiniz özel servisler sayesinde ağır bavullarınızı da rahatlıkla terminale kadar taşıyabilirsiniz. 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less