Aydın Otobüs Bileti Ara

Aydın Hakkında

Aydın Hakkında

Ege Bölgesi'nde yer alan Aydın şehri, pek çok uygarlığın izlerini taşıyan antik yapılarla çevrili. Tarihi zenginliğinin yanı sıra Aydın; Kuşadası ve Didim gibi dünya çapında ünlü tatil beldeleriyle de yüzbinlerce turisti kendine çekiyor.

Aydın’ın en çok ziyaret edilen yeri olan Kuşadası, Kadınlar ve Sevgi Plajı gibi pek çok mavi bayraklı plaja sahip. Kuşadası Güvercin Adası da tekne gezileri için ideal bir koyları ve doğa güzellikleriyle turistlerin ilgisini çekiyor. Aydın’ın başka bir popüler ilçesi olan Didim ise güzel plajlarının ve yemyeşil doğasının yanında dünyaca ünlü Apollon Tapınağı’na da ev sahipliği yapıyor. Antik dünyanın önemli simgesel yapılarından birisi olan Apollon Tapınağı, mutlaka görülmesi gereken çok etkileyici bir yer.

Aydın merkezi de tatil beldeleri kadar hareketli ve canlı bir yer. Şehrin merkezinde pek çok kaliteli bar ve eğlence mekanı, ayrıca yöresel yemekler tadabileceğiniz restoranlar bulunuyor. Aydın mutfağı da Ege’nin özelliklerini yansıtıyor ve özellikle zeytinyağlı yemekleri ile ünlü.

Kuşadası Gençlik Festivali'nin yanı sıra Nazili Kültür, Sanat ve Edebiyat Festivali gibi önemli festivalleri bulunan Aydın, ülkemizin önemli bir eğitim kurumu olan Adnan Menderes Üniversitesi’ne de ev sahipliği yapıyor.

Aydın’a en çok turist yaz aylarında geliyor ama ilkbahar ve sonbahar ayları da şehrin güzelliklerini gezmek için ideal hava koşullarına sahip. Aydın otogarı, merkezi bir konumda bulunan Kurtuluş Mahallesi’nde yer alıyor.

 

Aydın Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine oldukça yakın olan otobüs terminalinden ister yürüyerek ister ise ücretli veya ücretsiz ulaşım araçlarından size en uygun olanı seçerek kolayca merkeze ve şehrin ilçelerine gidebilirsiniz.

İzban

Terminalden 5 dakika yürüyüş mesafesinde bulunan İzban durağında her saat şehir merkezine gidebileceğiniz trenleri bulabilirsiniz. Terminal hattı olan B312 numaralı hat sizi şehrin pek çok merkezi noktasına ulaştırıyor.

Belediye Otobüsleri

Terminal çıkış kapısı önünde durakları bulunan belediye otobüsleriyle de kolayca şehir merkezinde istediğiniz yere ulaşabilirsiniz. 102, 602, 251, 253, 402 ve B43 numaralı belediye otobüsleri şehirde pek çok duraktan geçiyor.

Yolcu Servisleri

Terminal içerisinde hizmet veren otobüs firmaları yolcularının şehir merkezine ulaşımları için ücretsiz yolcu servisleri sağlıyor. Otobüsünüz perona ulaştıktan 15 dakika sonra kalkan yolcu servisleriyle şehrin ana bulvarlarına ulaşabilirsiniz.

Minibüsler

Terminalden hem şehir merkezine hem de ilçe ve köylere ulaşmak için kullanılan minibüsler, terminal önünden yarım saate bir hareket ediyor.

Taksi

Aydın Terminali’nin taksi durağı 7 gün 27 saat ulaşım hizmeti sağlıyor. İstediğiniz saatte bulabileceğiniz taksilerle şehirde istediğiniz noktaya kısa sürede gidebilirsiniz.

Şehir Merkezinden Aydın Terminali’ne Ulaşım

Şehir merkezine sadece 5 kilometre uzaklıkta bulunan Aydın Terminali’ne ulaşım için belediye otobüsleri, İzban, minibüsler, yolcu servisleri ve taksi hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Terminale ulaşmak için şehrin merkezi noktalarından geçen 102, 602, 251, 253, 402 ve B43 numaralı otobüs hatlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca Kuşadası'ndan 272, Söke'den 273 ve Balat’tan 405 numaralı otobüs hatları ile de terminale ulaşabilirsiniz.

İzban

İzban seferleri ile de terminale kolayca ulaşmanız mümkün. B312 numaralı İzban tren hattı ile şehir merkezinden terminal durağına kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Minibüsler

Şehir merkezinde pek çok noktada durakları bulunan ve yarım saate bir hareket eden minibüsler hem şehir merkezinden hem de Kuşadası, Didim, Nazilli ve Efeler gibi ilçelerden terminale ulaşım sağlıyor.

Yolcu Servisleri

Seyahat edeceğiniz firmanın şehir merkezindeki ofisi önünden her yarım saatte bir kalkan ücretsiz yolcu servislerinden faydalanarak Aydın Terminali’ne ulaşabilirsiniz.

Taksi

Hem Aydın merkezinde hem de tatil beldelerindeki otellerin önünde 24 saat hizmet veren taksi durakları bulunuyor. Taksi hizmeti ile istediğiniz saatte hızlı ve rahat bir şekilde terminale gidebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Aydın Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Aydın
110 TL297 sa 55 dk
roomİzmir - Aydın
20 TL91 sa 30 dk
roomAnkara - Aydın
90 TL99 sa
roomAdana - Aydın
100 TL1512 sa 30 dk
roomBursa - Aydın
80 TL246 sa 45 dk
roomAntalya - Aydın
50 TL165 sa 30 dk
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  8 saat schedule
 • İzmir
  1 saat schedule
 • Ankara
  9 saat schedule
 • Adana
  17 saat schedule
 • Bursa
  5 saat schedule
 • Antalya
  5 saat schedule
 • Trabzon
  21 saat schedule
expand_less