Aydın Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Aydın Otogarı
place
Kurtuluş Mahallesi, 09020 Aydın Merkez/Aydın
local_phone
+902562125050

Aydın

Ege Bölgesi’nin en popüler turizm destinasyonlarından olan Aydın’a hizmet veren Aydın Otobüs Terminali’nden her gün pek çok otobüs seferi düzenleniyor. Manisa, Muğla, İzmir, Kütahya ve Denizli başta olmak üzere yakın çevredeki pek çok şehre ulaşabileceğiniz Aydın Otobüs Terminali’nden ayrıca Ankara, İstanbul ve Bursa gibi şehirlere de yolculuk yapmanız mümkün. Önceki yıllarda farklı bir terminal şehre hizmet veriyorken, sonradan bölgede yolcu hareketliliğinin artması ve eski terminalin yetersiz kalması nedeniyle 2014 yılında yeni terminal binası hizmete girdi. Ege Bölgesi’nin önemli bir kavşak noktasında sayılan şehrin yeni terminali Muğla yolu üzerinde yer alıyor.

20 dönümün üzerinde çok geniş bir alana yayılan Aydın Otobüs Terminali’ne ulaştıktan sonra Aphrodisias Antik Kenti, Kurşunlu Manastırı, Dilek Yarımadası, Zeus Mağarası ve Saplı Ada gibi şehrin popüler turistik noktalarını görme şansı bulabilirsiniz. 36 farklı peronda otobüs bekleme olanağı sağlayan otogarda 20’nin üzerinde otobüs yazıhanesi, oldukça geniş bir otopark, büfeler ve minibüs durakları mevcut. Otogar ile merkez arasındaki ulaşımınızı dilerseniz Aydın Otogarı’nda hazır bulunan taksiler aracılığıyla da sağlayabilirsiniz. Güney Akdeniz Seyahat, Lider Adana, İsmail Ayaz, Metro Turizm, Star Batman ve Ulusoy Turizm ise Aydın Otogarı’ndan seyahat ederken tercih edebileceğiniz firmalardan bazıları.

Şehir Merkezinden Aydın Otogarı'na Ulaşım

Şehir merkezine sadece 5 kilometre uzaklıkta bulunan Aydın Terminali’ne ulaşım için belediye otobüsleri, İzban, minibüsler, yolcu servisleri ve taksi hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Terminale ulaşmak için şehrin merkezi noktalarından geçen 102, 602, 251, 253, 402 ve B43 numaralı otobüs hatlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca Kuşadası'ndan 272, Söke'den 273 ve Balat’tan 405 numaralı otobüs hatları ile de terminale ulaşabilirsiniz.

İzban

İzban seferleri ile de terminale kolayca ulaşmanız mümkün. B312 numaralı İzban tren hattı ile şehir merkezinden terminal durağına kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Minibüsler

Şehir merkezinde pek çok noktada durakları bulunan ve yarım saate bir hareket eden minibüsler hem şehir merkezinden hem de Kuşadası, Didim, Nazilli ve Efeler gibi ilçelerden terminale ulaşım sağlıyor.

Yolcu Servisleri

Seyahat edeceğiniz firmanın şehir merkezindeki ofisi önünden her yarım saatte bir kalkan ücretsiz yolcu servislerinden faydalanarak Aydın Terminali’ne ulaşabilirsiniz.

Taksi

Hem Aydın merkezinde hem de tatil beldelerindeki otellerin önünde 24 saat hizmet veren taksi durakları bulunuyor. Taksi hizmeti ile istediğiniz saatte hızlı ve rahat bir şekilde terminale gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less