Kuşadası Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Kuşadası Otogarı
place
İkiçeşmelik Mh. 09400 Kuşadası/Aydın
local_phone
+902566143981

Kuşadası

Kuşadası Terminali Hakkında

Aydın’ın turistik bir ilçesi olan Kuşadası’nın otobüs terminali, ilçe merkezinin tam ortasında, kolay ulaşılır bir konumda bulunuyor. Özellikle yaz aylarında yüzlerce yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan Kuşadası’nda taksilerle 24 saat hem ilçe merkezine hem de çevre sahil beldeleri ve otellere ulaşım hizmeti sunuluyor.

Gemi ve tur acentelerinin bilet satış ofislerinin de bulunduğu terminalde onlarca ulusal ve yerel otobüs firması hizmet veriyor. Kuşadası’nda ulaşım genellikle minibüslerle yapılıyor ve minibüsler başta Aydın olmak üzere Şirince, Selçuk, Güzelçamlı ve Çeşme gibi pek çok turistik beldeye her yarım saatte bir yolcuları taşıyor.

Kuşadası Terminali içerisinde alışveriş merkezi, ilk yardım odası, internet kafe, restoran gibi pek çok olanak yolculara sunuluyor. Terminal çıkışında ise köylülerin ürettiği organik sebze ve meyveleri satın alabileceğiniz tezgahlar bulabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Kuşadası Otogarı'na Ulaşım

Aydın’a bağlı turistik ilçelerden Kuşadası’nda yolculara hizmet veren otobüs terminaline servis, minibüs veya ilçeler arası çalışan otobüs seferleri ile erişmek mümkün. Yakın yerleşimlerden hareket eden toplu taşıma araçları, uygun fiyatları nedeniyle sıkça tercih ediliyor. Taksiler ve servisler ise daha pratik bir ulaşım seçeneği arayanlar için ideal alternatifler arasında sayılıyor. 

Servis Aracı  

Kuşadası’nda servis araçlarına binerek dakikalar içerisinde terminale gelebilirsiniz. Servisler ilçenin büyük kısmından geçerek yolculara kolayca terminal binasına ulaşma fırsatı sunuyor. Bulunduğunuz noktadan araçların geçiş saatini öğrenerek doğrudan servise binebilirsiniz. Üstelik diğer seçeneklerden farklı olarak ücret ödemeden firma servislerinden faydalanmak mümkün. 

Minibüs   

Minibüsler, hem Kuşadası’nın ilçe merkezinden hem de civarda bulunan yakın noktalardan terminale seyahat için ideal. Ücretleri gidilen mesafeye göre belirlenen minibüslerle ilçe merkezinden Kuşadası Terminali’ne ulaşmak yaklaşık 8-10 dakika sürüyor. Diğer ilçelerden yola çıktığınızda ise bu sürenin daha fazla uzayabileceğini hatırlatalım. 

Taksi

Aydın’ın Ege Denizi kıyısında konumlanan ilçesi Kuşadası’nda taksi kullanımı, özellikle hızlıca ilçe merkezinden terminale yolculuk yapması gerekenler arasında hayli yaygın. Beldenin turistik tesislerinde konakladığınızda otelin kapısına kadar duraktan taksi çağırabilir ve terminale doğru olan yolculuğunuza pratiklik kazandırabilirsiniz. İlçede terminale çok uzak bir noktadan gelmediğiniz sürece taksi ücreti genellikle uygun düzeyde. İsterseniz çağıracağınız taksiyi başka yolcularla beraber paylaşımlı olarak kullanabilir, böylece ödemeniz gereken toplam yolculuk ücretini daha fazla aşağı çekebilirsiniz. 

Otobüs  

Kuşadası Terminali’ne ilçenin çevresinde konumlanan pek çok yerleşimden direkt otobüs seferleri düzenleniyor. Bu sayede bütçe dostu ve hızlı bir yolculuk için otobüsle seyahati seçebilirsiniz. Adnan Menderes Üniversitesi’nin önünden de geçen araçlara bindiğinizde yaklaşık 15 dakikada Kuşadası Terminali’nde olmanın kolaylığını yaşayabilirsiniz. İlçede terminale otobüsle yolculuk, sadece belirli saatlerde mümkün. Bu nedenle eğer daha geç vakitlerde yola çıkmanız gerekiyorsa, otobüse binmek yerine taksi çağırmayı düşünebilirsiniz. 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less