Tatil öncesi tatlı bir telaşa gireriz. Hazırlık kısmının keyifli ancak bir o kadar da yorucu olduğuna sanırım hemfikiriz. Çünkü genelde hazırlıklarımızı son güne bırakmayı seviyoruz. Böyle olunca da hem daha masraflı alışveriş yapmış oluyoruz hem de eksiklerimiz kalıyor. Size biraz tüyo vereyim, en azından bu başlıklara göz atıp siz de tatil hazırlıklarını daha kolay atlatabilirsiniz...

İçindekiler

Taşınabilir şarj

Akıllı telefonların en büyük sıkıntısı şarjlarının çabuk bitmesi. Hele internet kullanırsanız sabah doldursanız bile sizi akşama kadar zor idare ediyor. Bu yüzden telefonunuzu bir kere daha adapte edecek olan taşınabilir şarjlar var. Powerbank yani taşınabilir bu şarjlar plajda, yolda çok işinize yarayacaktır.

Taşınabilir şarj

Uçak Bileti

Su altı telefon kılıfı

Su altında telefon çekme modası geçen seneden beri devam ediyor. Ancak burada kılıfın kaliteli olması önemli. Çünkü kılıfta bile bozulan telefonların olduğunu duydum. İyi ve kaliteli bir markanın kılıfını alırsanız daha iyi.

Su Geçirmez Telefon Kılıfı

 

Selfie çubuğu

Selfie çubuğu artık her yerde satılıyor. Hatta geçen sene Çeşme ve Bodrum plajlarında o kadar çok selfie çubuğu satan gördüm ki. Gerçekten de selfie çubukla daha güzel çekiliyor. Bir tane temin edin. 10 TL'ye bile satılıyor.

Selfie Çubuğu

Telefonunuza harita yükleyin

Eskiden tatile çıkmadan önce karayolları haritası alırdık. Artık haritalar tarihe karıştı. Navigasyon ya da Yandex'in Google'un harita uygulamalarıyla telefondan istediğimiz adresi rahatlıkla bulabiliyoruz. Tatile çıkmadan önce telefon ve ipadlerinize harita ve yol programlarını yüklemeyi unutmayın. Seyahatlerinizi kolaylaştıracak 10 mobil uygulama yazımızdan daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Harita Uygulaması

Müzik yükleyin

Uzun yolda radyo zor dinleniyor. Şehir merkezlerini geçtiniz mi radyo çekmiyor, bu yüzden yanınıza mutlaka bir kaç cd alın ya da müzik çalarınıza müziklerinizi yükleyin. O işi de son dakika bırakırsanız istediğiniz sanatçının cd'sini bulamazsınız. Ya da yolda sınırlı internetiniz olacağı için yeterli şarkı yükleyemezsiniz.

Müzik

Bavulun tekerlekli olsun

Tatil bavulunun tekerlekli olması büyük avantaj. Böyle bir bavulunuz yoksa şu sıralar çok güzel bavul kampanyaları dikkatimiz çekiyor. Büyük marketlerde ya da kozmetik vs gibi ürünler satan dükkanlarda indirimli bavullar var. Bavul satın alırken bavulun ağırlığına mutlaka dikkat edin. Bazı bavullar boşken bile 3-4 kilo gelebiliyor. Bu yüzden havalimanında sorun yaşayabilirsiniz. Hatta bavul biraz ağır geldiyse katlanır çantalardan yanınıza alın eğer bagaj sınırını aşarsanız hemen bir el çantası yapıp boşuna para ödemekten kurtulursunuz.

Tekerlekli Bavul

Güneş kremi indirimlerini kaçırmayın

Güneş kremleri yaz tatilinin olmazsa olmazı. Artık güneş ışınları o kadar rahatsız ediyor ki 1 saat bile güneşin altında kalsanız ciddi sıkıntılar yaşayabiliyorsunuz. Öncelikle yüksek korumalı güneş kreminiz mutlaka olsun. Bu işi son dakikaya bırakmayın. Şimdiden kampanyaları takip edin. İndirimli ürünleri hatta yanında plaj çantası havlu terlik vs. gibi hediye verenleri seçerseniz daha ekonomik alışveriş yapmış olursunuz.

Güneş kremi

 

Şort, terlik, mayo bikini

Mağazalar yaz indirimine genelde Temmuz ayında giriyor. Ancak bazı markalar bu sıralar da Babalar Günü sebebiyle kampanyalar yaptı. Hemen bayram sonrası tatile çıkacaksanız Babalar Günü ya da Bayram indirimi kampanyalarını kaçırmayın. Şort, terlik, mayo, şapka tatilin vazgeçilmez kıyafetlerini artık normal kıyafet satan markalar da üretiyor.

Terlik Kumsal


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1289 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN