Yaz tatili bavulu hazırlarken hayat kurtaran 6 taktik


Tuğba Hacıbayramoğlu
11 Aralık 2019 | 61

Havalar gitgide ısınırken yaz tatili hazırlıkları hızlanıyor. Bu yaz biraz kafa dinlemek için bir yerlere kaçmayı planlıyorsanız, bavulunuzu hazırlamaya başlamadan önce bu 6 öneriye bir göz atın.

1- Hafif bir bavul hazırlayın 

Hem havalimanında bagaj için fazladan para ödememek hem de daha rahat seyahat etmek için yanınıza alacaklarınızı iyi planlayın. Bunun için gideceğiniz yerde kaç gün kalacağınıza göre şort ve tişört gibi hafif giysiler alabilirsiniz. Eğer büyük bir şehre seyahat ediyorsanız, geri dönmeden alışveriş yapma ihtimaline karşı bavulda biraz yer bırakın. Sadece el bagajıyla yola çıkanlar için bavul hazırlama önerileri ise yazımızda!

2- Güneş koruyucuları bavula atın

Yazın tatile gidenleri en çok zorlayan konulardan biri kavurucu güneşin bir sonucu olan yanıklar. Tatilinizi sızlayan bir sırtla geçirmek istemiyorsanız, yola çıkmadan güneş koruyucu kremlerden alın ve özellikle öğle saatlerinde direkt güneşe çıkmaktan kaçının.

2- Güneş koruyucuları bavula atın

3- Yedek mayo ve kıyafetleri unutmayın

Küçük bir ihtimal olsa da bavulunuz havalimanında kaybolabilir ve size ulaşana kadar tatilinizin büyük bölümü bitebilir. Uçağa binerken yanınıza küçük bir kabin bagajı alın ve içine birkaç yedek kıyafet ve mayo koyun. Böylece gerekirse bunları çıkarıp kullanabilirsiniz.

3- Yedek mayo ve kıyafetleri unutmayın

4- Bataryanızı yedekleyin

Yaz tatili demek aynı zamanda bol bol fotoğraf, video çekmek ve bunları anında sosyal medyada paylaşmak demek. Yol boyunca telefonunuzun şarjının dayanması için yedek batarya ve powerbank alın. Bu sayede yüzlerce fotoğraf çekseniz de telefonunuzu istediğiniz yerde şarj edebilirsiniz.

4- Bataryanızı yedekleyin

5- Fazlalıkları atın

Sıcak havada ağır bir bavulu oradan oraya taşımayı kimse istemez. Yanınıza hiç okumayacağınız kitap ve dergileri almak yerine bunları evde bırakın. Bir şeyler okumak istediğinizde gittiğiniz yerden gazete alabilir veya telefondan okuyabilirsiniz.

6- Eşyaları doğru yerleştirin

6- Eşyaları doğru yerleştirin

Bavulunuza aldığınız eşyalar kadar önemli bir şey varsa o da nasıl yerleştirildiği. Ayakkabıların içine bir şeyler doldurarak eşyaları daha az yer kaplayacak şekilde katlayarak küçük bir valizle de yola çıkabilirsiniz. Tatilde rahat etmek için mümkünse az kırışan kıyafetler almayı unutmayın.

6- Eşyaları doğru yerleştirin

Tuğba Hacıbayramoğlu
2217 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.